[MOC] Tybetański Klasztor

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: Jellyeater »

ale do poziomu AAA przydałoby się więcej finezji jeśli chodzi o projekt budynku.
Wiem. Myślałem o tym cały czas. Generalnie to one tak wyglądają. Miał to też być w założeniu trochę starszy i mniejszy klasztor. Taki prowincjonalny i lekko zapomniany.Potali się niestety nie zbuduje. Przynajmniej nie w skali około 1:47.

To jest super, ale rozmiar makiety musiałby być już chory. Pewnie coś w okolicach metra sześciennego (tu jest z 1/8).
To jest ciekawe, ale jeszcze większe
Stąd wziąłem pomysł na dach
I jeszcze taki
I jedna z moich ulubionych
I jeszcze raz
I kominek do ofiar

Generalnie myślałem, czy nie zrobić tej sceny w lecie, bez śniegu... Wtedy te białe ściany odcinałyby się dobrze do skał. Bo zmiana koloru niestety wg mnie odpada. :-( Piaskowy wyglądałby jak polskie bloki. Szary z drugiej strony jakoś tu nie pasuje.

Popatrzyłem po tych zdjęciach i znowu mam ochotę ruszyć ten temat. Może za kilka lat. Bo żeby to urozmaicić, to niestety trzeba to powiększyć. W tę kubaturę ciężko by było coś SENSOWNEGO wcisnąć. Bo robienie wcięć i wycięć na każde okno mija się z celem. Jednak te świątynie składają się z poszczególnych bloków dobudowywanych pewnie przez setki lat. Dziedzińce zjadły sporo miejsca, którego jednak nie było tak dużo. 64 x 48 to jeszcze nie jest jakaś wielka praca. Tył wygląda ciekawiej. :-) Tak czy siak mam na co zbierać klocki. Jak się pozbędę wózków z samochodu, to będzie nad czym myśleć. Na razie mam kilka innych pomysłów. A to w przyszłym roku przerobię pewnie na fort żołnierzy. Tyle lat, a ja nie zbudowałem jeszcze nic pirackiego.
Ile mniej więcej zżarł ci ten Moc klocków?
Same okna to 500 klocków plus trochę wewnątrz do mocowania drugiej ramki. Sporo tego poszło.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Mateusz92 »

Uuuuu, Adventure pełną gęba.
Na plus:
- ogólna bryła, prosta, ale przez umieszczenie szarych wstawek efekt jest bardzo dobry
- okna i te skosy obok nich
- drewniana przybudówka
- zęby na zakończeniu daszków
Minus mam jeden: skały, a w zasadzie ich kolor. Myślę, że są za białe przez co budynek zlewa się ze skałami w jedną wielką bryłę (może to wina zdjęć i na żywo nie ma takiego efektu). Więcej dbg by się przydało (przy tak stromych skałach nie zawsze musi być na nich odłożony śnieg).

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#18 Post autor: ImpreSariO »

Czy tylko mnie się to skojarzyło z Uncharted 2? Bardzo fajnie Ci to wyszło. Jest klimat.

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#19 Post autor: Kloss »

Skała faktycznie nie do końca do mnie przemawia, niemniej jednak całość robi piorunujące wrażanie. Detale wokół okien,oraz wspominany tu już drewniany balkonik, są rewelacyjne.Każdy moc w którym pojawia się Johnny Thunder ma u mnie ogromny plus, ze względu na sentyment do Adventures, ale Twoja praca jest warta zapamiętania nie tylko z tego względu :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#20 Post autor: Jellyeater »

Z tą skałą to jest mój problem. Zdjęcia doświetlone na prawo zgodnie ze sztuką... Na moim monitorze widać było szczegóły. Teraz na laptopie niestety widzę, że się wszystko zlewa. Na żywo to ciekawie wygląda. Bo ściana jest gładka, a skały poszarpane. Nauka na przyszłość.

Dziękuję za budujące słowa.
Ostatnio zmieniony 2016-10-18, 18:28 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Hobbit »

Każdy moc z figurką Johnnego Thundera przypadł mi do gustu, ale ten jest najlepszy jaki widziałem!
Kiedyś też próbowałem zbudować Tybetańską świątynię ale niestety moja wersja miała poważną chorobę, niedobór białych elementów. :-)
Hobbit

ODPOWIEDZ