[MOC] Y-wing, czyli Koensayr BTL-A4

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#31 Post autor: Mateusz92 »

Piękny po prostu piękny. Jak Y-wingi były mi obojętne, tak twoim jestem oczarowany. Podobają mi się te elementy maszynerii (flexy, sztabki, itp.), skośna kabina (tył jest grubszy). Kabina jest cała oszklona i owinięta flexem czy tylko boki są oszklone, bo na zdjęciach nie mogę się dopatrzeć?

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#32 Post autor: dmac »

Dziękuję. Cała kabina jest oszklona - w przedniej części znajduje się element Throwbot Visor w kolorze trans black. Między nim a resztą szybek jest szparka, ale pilot jest bezpieczny, bo reszta szybek otacza go szczelnie ze wszystkich stron ;) . Aha, nawet z tyłu jest oszklone okienko; wprawdzie mniejsze niż powinno być, ale jest, ukryte między dwoma niebieskawymi skosami 1 x 3.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: Hobbit »

Kiedy ostatnio oglądałem Gwiezdne Wojny Nową Nadzieję, zastanawiałem się nad tym Y-Wingiem.
Obejrzałem kilka zestawów i stwierdziłem, że Lego nie ma szans z tym modelem.
Y-Wing nie jest moim ulubionym pojazdem z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale nigdy nie widziałem tak wiernego modelu tego potężnego bombowca.
Czy w kokpicie mieści się figurka rebelianta?
Ostatnio zmieniony 2016-10-21, 14:48 przez Hobbit, łącznie zmieniany 1 raz.
Hobbit

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#34 Post autor: dmac »

Hobbit pisze:nigdy nie widziałem tak wiernego modelu tego potężnego bąbowca.
Ja też nie - ani bąbowca, ani nawet bombowca ;) .
Dlatego go zbudowałem.

A jeśli chodzi o pilota, to mieści się tułów z głową - ręce i nogi przeszkadzały w zamontowaniu szybek. To tyle jeśli chodzi o zarzuty, że model jest za duży dla minifigurki ;) . Tak czy inaczej, można powiedzieć, że rebeliant się mieści, bo przecież dusza prawdziwego rebelianta mieszka w sercu lub umyśle, nie w kończynach! ;)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#35 Post autor: SERVATOR »

Jest na TBB. :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#36 Post autor: dmac »

SERVATOR pisze:Jest na TBB
Hmm, to ciekawe. Minęło 11 dni od opublikowania modelu, co oznacza jego przepadnięcie na wieki pod tonami innych zdjęć w tych paru grupach na flickrze, do których go zgłosiłem. Do tej pory sądziłem, że blogują co im wpadnie w oko, na bieżąco.
Tak czy owak - dzięki, miła wiadomość :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#37 Post autor: dmac »

Post pod postem, a na dodatek po rocznej przerwie, ale porządek musi być - skoro coś się zmieniło w modelu, warto wspomnieć. Choćby na pożytek tym, których najdzie ochota, żeby sobie zbudować własnego Y-winga.

Otóż jakiś czas temu, gdy z dość chorobliwą dokładnością analizowałem scenę ataku rebelianckich myśliwców na bazę Imperium na Eadu (w filmie "Łotr 1"), dokonałem odkrycia, uwidocznionego czerwonym jajcem na poniższym zdjęciu:

ObrazekY-wing bomber by Maciej Szymański, on Flickr

Tak, wiem, że tam nic nie widać, więc opiszę: w czerwonym jajcu jest Y-wing widziany od spodu, z mocnym reflektorem skierowanym w dół, w stronę celu. I właśnie o ten reflektor chodzi, bo to nowość nieobecna w poprzednich filmach :) . Mój model, jak wiadomo, jest (niekoszernie) oświetlony, więc naturalną koleją rzeczy musiałem dodać i ten istotny detal, co prezentuję na poniższych fotkach:

ObrazekAnother light. Couldn't resist :) . by Maciej Szymański, on Flickr


ObrazekSearchlite by Maciej Szymański, on Flickr


I tyle :) .
Uprzejmie proszę o niekierowanie mnie do psychiatry - ja po prostu lubię, gdy jest wiernie i szczegółowo :) .

P.S. Najgorsze jest to, że odkryłem też 8 albo 12 nowych świateł w X-wingu, które wypadałoby dodać do modelu (a już jest w nim 12 LED-ów)....
Ostatnio zmieniony 2017-11-01, 20:48 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#38 Post autor: Kocur »

dmac pisze:(...) ja po prostu lubię, gdy jest wiernie i szczegółowo :)
I chwała Ci za to!

Jest super na ten moment i czekam z niecierpliwością na to, aż brak dodatkowych świateł będzie Cię tak drażnić że zamontujesz ten dodatkowy tuzin :D
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#39 Post autor: brickmartil »

dmac pisze:Mój model, jak wiadomo, jest (niekoszernie) oświetlony...
Y-Wing kozacki. Widziałem go już wcześniej i zamiata=D Chciałbym się jednak poradzić odnośnie oświetlenia. Czego używasz do oświetlania? Rozumiem, że niekoszerne dają mocniejsze światło. Uzywasz jakichś zestawów oświetleń kompatybilnych z lego, czy robisz wszystko sam? Jeśli tak to co doradzasz. Buduję teraz lądowisko z kawałkiem krajobrazu. Chciałbym je oświtlić a właściwie nie wiem od czego zacząć..

Uff, dużo tych pytań=D
Ideas are bulletproof

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#40 Post autor: dmac »

brickmartil pisze:Czego używasz do oświetlania?
W dużych budowlach używam żarówek LEGO, ale w myśliwcach po prostu się nie da - jest za ciasno. Używam więc LED-ów o średnicy 3 mm (czyli w rozmiarze fleksów, po spiłowaniu nierówności na kołnierzu diody), dostępnych w różnych kolorach i w śmiesznej cenie. Do tego szpulka cienkiego przewodu (0,24 mm) i paczka baterii w rozmiarze monety. No i lutownica, oczywiście :) . Łączę do 4 diod na jednej baterii i działają świetnie, na pewno dając więcej światła niż stare żarówki LEGO. Ile wytrzymuje bateria? Nie wiem, ale od początku (czyli od ponad roku) nie musiałem wymienić ani jednej, a przetrwały kilka godzin sesji fotograficznych :) . Kupiłem też malutkie przełączniki, , żeby nie skręcać drutów paluchami za każdym razem, gdy chcę włączyć światło ;) . Aha, skoro budujesz lądowisko, możesz się rozejrzeć za większymi LED-ami i wykorzystać zasilacz LEGO lub coś mocniejszego. Tak zrobiłem w Endorze z tymi największymi reflektorami na platformie lądowniczej - są tam LED-y (a właściwie płytki drukowane z trzema LED-ami każda) używane do oświetlania wnętrza samochodu, czyli dość mocne :) .
Oczywiście można kupować gotowe zestawy, produkuje je np. Brickstuff, ale cena jest nieporównywalnie wyższa, a satysfakcja mniejsza ;).

P.S. W polskich sklepach jeszcze nie znalazłem, ale pewien Niemiec na eBayu oferuje coś, co może mi się bardzo przydać do oświetlenia nawigacyjnego na czubkach skrzydeł X-winga, a mianowicie
baaardzo małe LED-y :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#41 Post autor: eric trax »

Nie jestem fanem akurat tego modelu jeśli chodzi o latadła SW jednak uczciwie muszę przyznać, że wymodelowanie silników jest bardzo ładne i pomysłowe zarazem. Ze światłami nie mam żadnego problemu :D
dmac pisze:
SERVATOR pisze:Jest na TBB
Hmm, to ciekawe. Minęło 11 dni od opublikowania modelu, co oznacza jego przepadnięcie na wieki pod tonami innych zdjęć w tych paru grupach na flickrze, do których go zgłosiłem. Do tej pory sądziłem, że blogują co im wpadnie w oko, na bieżąco.
Tak czy owak - dzięki, miła wiadomość :) .
Mają obsuwy mają, co prawda większość wrzucana jest na bieżąco jednak zdarza im się odkopać modele po dłuższym czasie.

dmac pisze:
SERVATOR pisze: Równie dobrze można było je zrobić w jakiejś fotoszopie...
Oj, uważaj co piszesz, bo zaraz się odezwie chór oburzonych: "Cooo?! Fotoszopowane zdjęcia?! Ci, którzy nie kupili kawałka białej tektury, którym nie chciało się przynieść lampki oraz nie umieją posługiwać się fotoszopem, będą bez szans w konkursie!" :D
.
Fotoszop zalicza się do tych elementów prezentacji, które odróżniają ludzi leniwych od tych którzy chcą pokazać model z jak najlepszej strony. Nie jestem fanem dodawania np tła jeśli chodzi o samoloty ale ze światła mi nie mam żadnego problemu. Zasada jest prosta, albo robisz jedno zdjęcie telefonem na ławie albo rozkładasz tło i światła i rzeźbisz cały weekend by zrobić zdjęcia a potem kolejny dzień dwa obrabiasz to w post produkcji.

Ja na robienie filmów poświęcam 2-3 dni z czego jeden na nakręcenie samego materiału. Dobrze wykonaną prezentacją można delikatnie przykryć niedoskonałości modelu, które wzrastają wprost proporcjonalnie do jego wielkości :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#42 Post autor: Hobbit »

Y-Wing wyszedł rewelacyjnie. W temacie reflektora, to sam się sobie dziwię, że nie zwróciłem na to uwagi (Łotra 1 obejrzałem 9 razy) Będzie na Falkonie?
Hobbit

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#43 Post autor: dmac »

Hobbit pisze:Będzie na Falkonie?
Niestety nie. Ale był w Chojnicach, mogłeś pooglądać :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#44 Post autor: Durzy »

dmac, może dla "higieny psychicznej" nie powinieneś zbyt dokładnie oglądać filmów, bo znowu coś znajdziesz?;) Zresztą Y-wingi mogły mieć reflektor, a później nie mieć z racji cięcia kosztów i masy;) W czasie wojny wiele konstrukcji się upraszcza.

ODPOWIEDZ