[WIP] Longerowy wątek WIP

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#166 Post autor: Kruk »

M_longer pisze:\

- ale nie oznacza to, że nawet jak będę miał te zdjęcia i pozwolenie to będę mógł zrobić sobie taki model na własny użytek (!?)
To czekaj, to jak dobrze zrozumiałem to jak zrobisz jakaś maszynę Zanamu bez jakiś zezwoleń tak oo poprostu ze zdjęć jakie masz/są w necie i wystawisz na forum itp. to mogą Ci zadzwonić i powiedzieć abyś je skasował albo nie wiem rozłożył model? o_O
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#167 Post autor: cody1976 »

Bricksley pisze:
M_longer pisze:I Czerwone CATy też są, na majhoście miałem zdjęcie...
_________________
Gdzieś też mam zapisane fotki białych spycharek. Podobnież też kilka niebieskich maszyn, zwłaszcza ładowarki fajnie wyglądają ;)
Pomarańczowe ładowarki CAT'a jeżdżą w Colasie, białe w Eurovii jak ktoś ma dużo różowych klocków może zbudować wozidełko sztywnoramowe lub polewaczkę.

cody1976
Załączniki
0d845df732791d01f662ddd6506accac.jpg
0d845df732791d01f662ddd6506accac.jpg (64.61 KiB) Przejrzano 2706 razy

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#168 Post autor: cody1976 »

Tu jest wozidło nie wiem jak wkleić dwie fotki jednocześnie.

Longer mam jeszcze coś specjalnie dla Ciebie, ale to nie wykonalne...chyba...

cody1976
Załączniki
BzFYyqVCMAEmCz2.jpg
BzFYyqVCMAEmCz2.jpg (56.69 KiB) Przejrzano 2703 razy

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#169 Post autor: Muszel »

Nie wklejaj jako załącznik a jako zdjęcie poprzez Obrazek, tak jest bez limitu bo jest to bezpośredni odsyłacz, a tak ładujesz te zdjęcia jako swój limit.
Pozdrawiam,
Piotrek

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#170 Post autor: cody1976 »

Muszel pisze:Nie wklejaj jako załącznik a jako zdjęcie poprzez Obrazek, tak jest bez limitu bo jest to bezpośredni odsyłacz, a tak ładujesz te zdjęcia jako swój limit.
Dzięki za pomoc, przetestuję przy następnej okazji.

cody1976

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#171 Post autor: M_longer »

To czekaj, to jak dobrze zrozumiałem to jak zrobisz jakaś maszynę Zanamu bez jakiś zezwoleń tak oo poprostu ze zdjęć jakie masz/są w necie i wystawisz na forum itp. to mogą Ci zadzwonić i powiedzieć abyś je skasował albo nie wiem rozłożył model? o_O
W zasadzie to mi mogą powiedzieć że im się model nie podoba :)

Nie popadajmy w paranoję, to była rozmowa chyba z kimś z działu PR, nie rozmawiałem z nikim innym powiązanym z Zanamem :)

A teraz wam pokażę, jak wygląda współpraca z firmą, która dla odmiany lubi gdy ich maszyny są zbudowane z klocków:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski (ogromny budynek swoją drogą) odbywa się spotkanie szkoleniowe Sandvik Polska i moje modele są wystawione w sali konferencyjnej gdzie się całość odbywa. Jakość zdjęć pomińmy milczeniem... :)

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#172 Post autor: cody1976 »

I tak to powinno wyglądać.

cody1976

P.S.

Jak stoisz z różowymi klockami ?

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#173 Post autor: bart_ilo »

Świetna prezentacja! :)
Modele napewno są podziwiane.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#174 Post autor: Kruk »

Noo też mi się wydawało że to jakaś bzdura totalna z tym że Zanam może się nie zgodzić/ nie spodobać model i karzą rozebrać czy coś... o_O Dla nich samych to świetna forma reklamy, dlatego też Sandvik dobrze wie o tym bo w ten sposób to też forma promowania ich maszyn. Tak powinno być (zwłaszcza że modele wyglądają jak oryginały), że firma wspiera takiego modelarza, anie jeszcze mu utrudnia, cóż...taką jeszcze co nie którzy mentalność mają w naszej kochanej Polsce.

Jakość zdjęć tutaj nie jest najważniejsza a sam fakt prezentacji. A tak nawiasem to świetnie ta maszyna wygląda na tej skałko-makiecie, od razu mi się przypomina mój pomysł aby stworzyć swoistą makietę dla swoich maszyn właśnie z klocków ale brak miejsca w domu na takie cuda.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#175 Post autor: noniusz »

Wiem, że dźentelmeni o tym nie rozmawiają, ale pozwól że zapytam - czy poza wsparciem merytorycznym otrzymujesz od Sandvika za takie eventy jakąś gratyfikację?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#176 Post autor: M_longer »

bart_ilo pisze:Modele napewno są podziwiane.
Mam tylko nadzieję że nie zostaną rozebrane przed końcem spotkania ;)
Kruk pisze:Noo też mi się wydawało że to jakaś bzdura totalna z tym że Zanam może się nie zgodzić/ nie spodobać model i karzą rozebrać czy coś... o_O Dla nich samych to świetna forma reklamy, dlatego też Sandvik dobrze wie o tym bo w ten sposób to też forma promowania ich maszyn. Tak powinno być (zwłaszcza że modele wyglądają jak oryginały), że firma wspiera takiego modelarza, anie jeszcze mu utrudnia, cóż...taką jeszcze co nie którzy mentalność mają w naszej kochanej Polsce.
Ja dostaję od nich dokumentację. Pełną - zdjęcia, rysunki, DTRki. Wszystko co pozwoli oddać wygląd maszyny.

A tak jeszcze w temacie stanu tych modeli - mają już kilka lat, wielokrotnie były odświeżane, wyjmowałem i wkładałem do nich PFy i teraz są w takim stanie że trzymają się na słowo honoru. Będzie trzeba je zaorać i zbudować od zera.
Kruk pisze:Jakość zdjęć tutaj nie jest najważniejsza a sam fakt prezentacji. A tak nawiasem to świetnie ta maszyna wygląda na tej skałko-makiecie, od razu mi się przypomina mój pomysł aby stworzyć swoistą makietę dla swoich maszyn właśnie z klocków ale brak miejsca w domu na takie cuda.
To jest jeśli mnie pamięć nie myli styropian formowany na gorąco. I robiła go jakaś firma, nie pytając o wymiary kombajnu, więc podstawa jest za krótka :)

Obrazek
Sandvik Hardrock Miner MH 620 by Marek Markiewicz, on Flickr

Obrazek
Sandvik Hardrock Miner MH 620 by Marek Markiewicz, on Flickr

Mam wprawdzie legowe kamulce, ale nie wyglądają tak dobrze jak ten styropian :)
noniusz pisze:Wiem, że dźentelmeni o tym nie rozmawiają, ale pozwól że zapytam - czy poza wsparciem merytorycznym otrzymujesz od Sandvika za takie eventy jakąś gratyfikację?
Owszem. Powiedzmy że obie strony są zadowolone, a współpraca układa się coraz lepiej ;)

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#177 Post autor: bart_ilo »

M_longer pisze:
noniusz pisze:Wiem, że dźentelmeni o tym nie rozmawiają, ale pozwól że zapytam - czy poza wsparciem merytorycznym otrzymujesz od Sandvika za takie eventy jakąś gratyfikację?
Owszem. Powiedzmy że obie strony są zadowolone, a współpraca układa się coraz lepiej ;)
To jest najważniejsze.
Tylko patrzeć jak będziesz robił modele na specjalne zamówienia do biur i sal konferencyjnych.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#178 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:...
Kruk pisze:Jakość zdjęć tutaj nie jest najważniejsza a sam fakt prezentacji. A tak nawiasem to świetnie ta maszyna wygląda na tej skałko-makiecie, od razu mi się przypomina mój pomysł aby stworzyć swoistą makietę dla swoich maszyn właśnie z klocków ale brak miejsca w domu na takie cuda.
To jest jeśli mnie pamięć nie myli styropian formowany na gorąco. I robiła go jakaś firma, nie pytając o wymiary kombajnu, więc podstawa jest za krótka :)...
Skoro podstawa była za krótka, to mogłeś zbudować tą ścianę węglową z podstawą z Lego w sam raz pod wymiary swojej maszyny ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#179 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Skoro podstawa była za krótka, to mogłeś zbudować tą ścianę węglową z podstawą z Lego w sam raz pod wymiary swojej maszyny ;)
To nie węgiel, a dolomit.

Zaraz północ, co by oznaczało że w niecałe 12 godzin (minus czas na posiłki i wyjścia z psem) zaprojektowałem od zera nową LH517L w wersji MT:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model się nie rusza, za to ma dużo lepsze wymiary i tak na oko trzy razy więcej detali :)
Jest w sumie kompletny, rama jest zrobiona z Technic bricków pospinanych liftarmami, ma podpórki do stania, a jedyna rzecz jakiej brakuje to silnik, ale muszę pomarudzić ludziom z Sandvika o zdjęcia silnika, bo akurat takich nie mam.

W zasadzie dwie rzeczy muszą być zweryfikowane poprzez zbudowanie z klocków - przednie nadkola oraz kiwak, bo obecnie po prostu sobie jest, a nie wiem czy będzie działać :)

Stara wersja wygląda tak:

Obrazek

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=428815

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#180 Post autor: cody1976 »

Ten MT jak dla mnie jest lepszy, o wiele lepszy. Przy projektowaniu możesz używać dowolnych kolorów ?

cody1976

ODPOWIEDZ