[WIP] Longerowy wątek WIP

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#181 Post autor: Kruk »

Aż się prosi o PF'y. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#182 Post autor: M_longer »

cody1976 pisze:Ten MT jak dla mnie jest lepszy, o wiele lepszy. Przy projektowaniu możesz używać dowolnych kolorów ?
Mogę :P

Obrazek
Kruk pisze:Aż się prosi o PF'y. :)
Nie ma miejsca, poza tym w przeciwieństwie do mk1 tutaj rama jest na parzystą szerokość:

Obrazek

I z cyklu "czemu by nie zakombinować" nieudane podejście do zamontowania wentylatora :)

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#183 Post autor: legosamigos »

Lepiej nie pokazuj ludziom z Sanvika swojej maszyny w kolorze różowym, bo zakończy się ta dobra współpraca :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#184 Post autor: eric trax »

aprpo współpracy:

- Panie Michale czy jest Pan skłonny zaprezentować swój model na naszym stanowisku na targach maszyn rolniczych Polagra w Poznaniu?
- Owszem jest taka możliwość. Jednak będzie się to wiązało z pewnymi kosztami
- Proszę o podanie kwoty
- XXXzł
- Dziękujemy za kontakt

niezręczna cisza...


Proszę o podanie wskazówek dotyczących negocjacji marketingowych :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#185 Post autor: M_longer »

eric trax pisze:Proszę o podanie wskazówek dotyczących negocjacji marketingowych :D
Ech... Akurat wytłumaczenie mojej współpracy z Sandvikiem można podsumować tak:

Nie wszystko przelicza się na pieniądze.

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#186 Post autor: cody1976 »

legosamigos pisze:Lepiej nie pokazuj ludziom z Sanvika swojej maszyny w kolorze różowym, bo zakończy się ta dobra współpraca :D
Zawsze możesz zbudować coś dla CAT'a...

cody1976
Załączniki
Miners-show-their-support-for-breast-cancer-research-655824-xl.jpg
Miners-show-their-support-for-breast-cancer-research-655824-xl.jpg (256 KiB) Przejrzano 2506 razy
Ostatnio zmieniony 2016-10-23, 12:36 przez cody1976, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#187 Post autor: M_longer »

cody1976 pisze:
legosamigos pisze:Lepiej nie pokazuj ludziom z Sanvika swojej maszyny w kolorze różowym, bo zakończy się ta dobra współpraca :D
Zawsze możesz zbudować coś dla CAT'a...

cody1976
Gdzie Ty to znajdujesz?
I zaraz Ci się skończy limit na załączniki, więc używaj znaczników Obrazek :)

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#188 Post autor: cody1976 »

Taka tam nocna dłubanina...

cody1976

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#189 Post autor: Bricksley »

cody1976, zaczynam się o Ciebie martwić widząc Twe ciągoty do różowych maszyn :D
M_longer pisze:Zaraz północ, co by oznaczało że w niecałe 12 godzin (minus czas na posiłki i wyjścia z psem) zaprojektowałem od zera nową LH517L w wersji MT:

A jakie fajne uczucie po takim ciągu z klockami :) Tylko pogratulować że aż tyle się udało zbudować :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

#190 Post autor: Maks »

Jak wygląda sprawa z blueprintami podczas budowania w LDD? Znasz już wymiary na pamięć, bo mi się zdaje że w programie nie da się tego tak idealnie zrobić i niektóre proporcje się mogą rozjechać.

Czy ten MH620 pasuje skalą do pozostałych maszyn?

Sporo tego zacząłeś w LDD a realnych wersji i publikacji jak na lekarstwo :P.

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#191 Post autor: cody1976 »

Bricksley pisze:cody1976, zaczynam się o Ciebie martwić widząc Twe ciągoty do różowych maszyn :D
To taka podpucha, żeby Longer pokazał Sandvika w takim kolorze i się udało...

cody1976
Ostatnio zmieniony 2016-10-23, 21:22 przez cody1976, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#192 Post autor: SERVATOR »

legosamigos pisze:Lepiej nie pokazuj ludziom z Sanvika swojej maszyny w kolorze różowym, bo zakończy się ta dobra współpraca :D
Dlaczego?

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#193 Post autor: legosamigos »

SERVATOR pisze:
legosamigos pisze:Lepiej nie pokazuj ludziom z Sanvika swojej maszyny w kolorze różowym, bo zakończy się ta dobra współpraca :D
Dlaczego?

Obrazek
A bo myślałem, że czerwony kolor to taki rozpoznawczy kolor dla Sandvika, jak w Coca-Coli (choć niektórzy wolą niebieski;) ), ale najwidoczniej się myliłem. A tak z ciekawości zapytam, Marku obsługujesz również te realne maszyny czy tylko je budujesz z klocków?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#194 Post autor: M_longer »

Maks pisze:Jak wygląda sprawa z blueprintami podczas budowania w LDD? Znasz już wymiary na pamięć, bo mi się zdaje że w programie nie da się tego tak idealnie zrobić i niektóre proporcje się mogą rozjechać.
Mogę to tylko wytłumaczyć jako doświadczenie w budowaniu ;)

Miałem pod ręką blueprint w PDFie i budowałem sobie na szybko zarysy, a to ramienia, a to krawędzi łyżki i przenosiłem to do LDD. Poza tym, mk1 całkiem nieźle trzymał sie wymiarów, jego rama była nieparzysta ze względu na wygodę, parzysta w mk2 jest bliższa wymiarom oryginału, łyżka teoretycznie powinna być nieparzysta, ale nie mam pomysłu na lemiesz w tej szerokości.

Ogólnie jakby nie patrzeć to odtwórcze kopiowanie starego modelu, ale jak się człowiek przyjrzy dokładniej to w zasadzie zgadza sie tylko kolor. A już naprawdę jestem zadowolony ze świateł, bo wyglądają jak w oryginale, czyli zawieszone na czarnym plastiku (czyli za obudowę lamp robia tutaj brackety 1x1) .

To jest kompletny model, który mógłby być w zasadzie zbudowany już zaraz, bo dużą część klocków jest dzielona z mk1 (no dobra, nie tak zaraz, bo jeszcze nie wróciły z Karpacza :D ).
Maks pisze:Czy ten MH620 pasuje skalą do pozostałych maszyn?
Musiałbym policzyć, bo wóz to chyba 1:18, a kombajn 1:20, Ogólnie przyjmijmy że są w zbliżonej skali. Teoretycznie kombajn może współpracować z wozem 550 i dużą ładowarką 517.

Obrazek

ALE nie wyglądają chyba razem źle?
Maks pisze:Sporo tego zacząłeś w LDD a realnych wersji i publikacji jak na lekarstwo :P.
Bo z realnych klocków buduje się wolniej. Tutaj kabina i obudowa silnika miała kilkanaście wersji, więc budowanie tego z prawdziwych klocków byłoby czasochłonne. A w LLD to było tylko klik klik klik ;)

Ale na dniach zaprezentuję (w końcu) model alternatywny dla Arocsa oraz ten nieszczęsny kombajn.
SERVATOR pisze:legosamigos napisał/a:
Lepiej nie pokazuj ludziom z Sanvika swojej maszyny w kolorze różowym, bo zakończy się ta dobra współpraca :D

Dlaczego?
Kolor maszyn po pewnym czasie się zmienia. Powietrze kopalniane do najświeższych nie należy, lakier blaknie i/lub ciemnieje.
legosamigos pisze:A bo myślałem, że czerwony kolor to taki rozpoznawczy kolor dla Sandvika, jak w Coca-Coli (choć niektórzy wolą niebieski;) ), ale najwidoczniej się myliłem. A tak z ciekawości zapytam, Marku obsługujesz również te realne maszyny czy tylko je budujesz z klocków?
Czerwony Sandvika to dla niektórych pomarańczowy...

Nie, nie obsługuję, elektrycy takimi klocami nie jeżdżą. Mam tylko uprawnienia na SWT na bazie terenówek.
Ostatnio zmieniony 2016-10-23, 22:13 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#195 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze: Maks napisał/a:
Sporo tego zacząłeś w LDD a realnych wersji i publikacji jak na lekarstwo :P.


Bo z realnych klocków buduje się wolniej. Tutaj kabina i obudowa silnika miała kilkanaście wersji, więc budowanie tego z prawdziwych klocków byłoby czasochłonne. A w LLD to było tylko klik klik klik ;)
No i nie zapominajmy, że w wirtualu nie wszystko musi być umocowane więc czasem łatwiej budować mając niektóre podzespoły zawieszone w powietrzu :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ