[MOC] Mini Miasteczko

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Mini Miasteczko

#1 Post autor: Biedrus »

Witam wszystkich.
Udało mi się skończyć 4 budynek, w związku z tym chciałbym zaprezentować moje mini miasteczko.
Dorobiłem dodatkowo kawałek drogi, oraz małą otoczkę.
W samych budynkach zaszło też kilka drobnych zmian, mam nadzieje że na lepsze :)

Obrazek2 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]

Obrazek4 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]



Obrazek3 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mini Kamieniczka-narożna Nr 4

Obrazek1 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]

Wersja poprawiona.


Obrazek1a by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]


Praca spełnia wymogi Ligi Szesnastek. Jest niższa od pozostałych budynków, więc dodatkowego zdjęcia w galerii udowadniającego nie potrzeba.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania.



Galeria.
Ostatnio zmieniony 2016-10-27, 23:48 przez Biedrus, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Pomysł na dodanie ulicy i pojazdów bardzo fajny ale same pojazdy (a zwłaszcza autobus) zdecydowanie za małe.
Najnowsza, narożna kamieniczka wyszła ciekawie. Przy tych narożnych kompletnie nie podoba mi się teraz ten "meczet" - domagam się jego wymiany. ;)

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#3 Post autor: Deckard Cain »

Bardzo udany budyneczek, lud domaga się więcej kamieniczek bo takie mini miasteczko będzie ekstra wyglądać. Pierwsze zdjęcie przypomniało mi dawne zestawy gdzie tylko budynki były z klocków zaś drzewa były odlane w całości a autka to resoraki.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#4 Post autor: Kloss »

Całość prezentuje się naprawdę świetnie! Tak jak wspomniał SERVATOR przydałoby się powiększyć trochę te pojazdy - obecnie autobus może spokojnie wjechać przez drzwi do budynku :) Mi osobiśnie "meczetowatość" kamieniczki numer dwa nie przeszkadza tak bardzo.
W najnowszej kamieniczce podoba mi się dobór kolorów, mam wrażenie jednak, że te płytki 1x1 LBG trochę za bardzo wystają. Może wyglądałoby to lepiej, gdybyś do ich przymocowania użył
Obrazek

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

SERVATOR pisze:Przy tych narożnych kompletnie nie podoba mi się teraz ten "meczet" - domagam się jego wymiany. ;)
Zgadzam się, że średnio pasuje do reszty. Na razie zostaje, kiedyś ją(go) może podmienię.
SERVATOR pisze:Pomysł na dodanie ulicy i pojazdów bardzo fajny ale same pojazdy (a zwłaszcza autobus) zdecydowanie za małe.
Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jak zrobić te pojazdy aby pasowały do skali.Jak zrobię szersze i wyższe, to będą się ledwo mieścić w pasie drogowym. Jak zrobię tylko wyższe to kiepsko mogą wyglądać. Dam sobie z tym spokój, autka to nie moja dziedzina w MOC-owaniu. No, chyba że ktoś podsunie mi dobry pomysł, to chętnie skorzystam :)

Deckard Cain pisze:Bardzo udany budyneczek, lud domaga się więcej kamieniczek bo takie mini miasteczko będzie ekstra wyglądać.
Temat mnie trochu zmęczył. Ale z pewnością w przyszłym roku do niego powrócę :)
Kloss pisze:Mam wrażenie jednak, że te płytki 1x1 LBG trochę za bardzo wystają. Może wyglądałoby to lepiej, gdybyś do ich przymocowania użył
Chyba masz rację, w pierwszym poście dodałem zdjęcie ze zmianami jak powyżej.
Ostatnio zmieniony 2016-10-28, 00:13 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

A takie pojazdy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#7 Post autor: Pakita »

Ja mam uwagę do drzwi - pierwsze moje skojarzenie to zasłona zawieszona w wejściu.
Biedrus pisze:Bardzo udany budyneczek, lud domaga się więcej kamieniczek bo takie mini miasteczko będzie ekstra wyglądać.


Temat mnie trochu zmęczył. Ale z pewnością w przyszłym roku do niego powrócę :)
To już koniec budowania w tej skali?
Biedrus, pomysł miałeś rewelacyjny. Naprawdę rewelacyjny, ponieważ udało Ci się popchnąć mnie do budowania :P. Dwa budynki już mam gotowe, mam nadzieję, że premiera nastąpi wkrótce.
Deckard Cain, pomysł ze stworzeniem miasteczka w innej skali niż minifigowa prawdopodobnie i tak zostanie zrealizowany ;P.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

Bardzo sympatyczna uliczka.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#9 Post autor: Biedrus »

Pakita pisze:Biedrus, pomysł miałeś rewelacyjny. Naprawdę rewelacyjny, ponieważ udało Ci się popchnąć mnie do budowania :P. Dwa budynki już mam gotowe, mam nadzieję, że premiera nastąpi wkrótce.
.
To się bardzo cieszę, że zobaczę budynki w twoim wykonaniu. Znając bardzo wysoki poziom twoich prac, to jestem niezmiernie ciekaw jak tobie to wyszło :)
Pakita pisze:Deckard Cain, pomysł ze stworzeniem miasteczka w innej skali niż minifigowa prawdopodobnie i tak zostanie zrealizowany ;P.
Robimy mini konkurencję Mestariemu? :P Mini modular buildings street, oczywiście poprosimy wtedy o mini BOP-a :P
SERVATOR pisze:A takie pojazdy?
Fajne, ale szerokie na dwie kropki. Autko zajmie całą szerokość pas drogowego i nie będzie to zbyt dobrze wyglądać.
Ostatnio zmieniony 2016-10-28, 14:50 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#10 Post autor: Pakita »

Biedrus pisze:Robimy mini konkurencję Mestariemu? :P Mini modular buildings street, oczywiście poprosimy wtedy o mini BOP-a :P
W sumie nie myślałam o tym w tych kategoriach, ale pomysł jest na pewno super :D. Tym bardziej, że nie oszukujmy się, budynków w tej skali można produkować na potęgę. Małe, to i buduje się dużo szybciej, mniej klocków schodzi i nie trzeba robić wnętrza. Gdyby pomysł wszedł w jakąś poważniejszą fazę to na pewno ja i lookl jesteśmy chętni :).

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: SERVATOR »

Biedrus. Skoro auta są za szerokie, to poszerz ulicę. ;)

A co do mini miasteczka na wystawach. Wydaje mi się, że byłoby ono za małe żeby konkurować z miasteczkiem w większej skali. Mniej szczegółów, mniejsza powierzchnia, brak "życia" tj. pędzących pociągów czy ruchomych elementów jak choćby w kamienicy Jahoo...

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: wallyjarek »

Najnowszy budynek podoba mi się najbardziej ze wszystkich czterech.

Można zawsze zrobić kopię dużego miasteczka które będzie na wystawach i postawić obok.
Konkurs: zbuduj modular oraz mini wersję na wystawę.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

SERVATOR pisze:Biedrus. Skoro auta są za szerokie, to poszerz ulicę. ;)
Albo zmniejszyć budynki, temat autek sobie odpuszczam.W tej skali co są zbudowane kamieniczki, to zwasze coś będzie nie pasować.
SERVATOR pisze:A co do mini miasteczka na wystawach. Wydaje mi się, że byłoby ono za małe żeby konkurować z miasteczkiem w większej skali. Mniej szczegółów, mniejsza powierzchnia, brak "życia" tj. pędzących pociągów czy ruchomych elementów jak choćby w kamienicy Jahoo...
Ja tu nie widzę żadnej konkurencji. Budynki w mikro skali to zupełnie inna bajka jest.
wallyjarek pisze:Można zawsze zrobić kopię dużego miasteczka które będzie na wystawach i postawić obok.
Konkurs: zbuduj modular oraz mini wersję na wystawę.
Ciekawy pomysł :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: SERVATOR »

Przecież sam napisałeś wyżej, że chcesz robić mini konkurencję Mestariemu. ;))

Ale żeby nie było... Wiem, że takie mini miasteczka pojawiają się na zagranicznych wystawach.

A co do robienia mini modularów będących "kopiami" większych, to czy TEN projekt na IDEAS widzieliście?
Ostatnio zmieniony 2016-10-29, 21:09 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#15 Post autor: Biedrus »

SERVATOR pisze:Przecież sam napisałeś wyżej, że chcesz robić mini konkurencję Mestariemu. ;))
Napisałem to w tonie dość żartobliwym, ale jakby się kilka chętnych osób znalazło na taki projekt to ja nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby realizować taki mini projekt.
SERVATOR pisze:A co do robienia mini modularów będących "kopiami" większych, to czy TEN projekt na IDEAS widzieliście?
Nie wdziałem, kilka rzeczy mi się w nim podoba, ale ogólnie to według mnie za dużo w tych budynkach „umowności”.
Ostatnio zmieniony 2016-10-30, 08:12 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ