[MOC] Rapa Nui

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
przem
Posty: 29
Rejestracja: 2016-10-03, 11:07
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Rapa Nui

#1 Post autor: przem »

Witam

kolejny mocyk na konkurs 5K, tym razem do zadania "Sztuka dla sztuki".
tym razem wybrałem (jak się okazało nie tylko ja ;) ) znane na całym świecie posągi Moai znajdujące się na Wyspie Wielkanocnej.

postanowiłem - w miarę moich skromnych zasobów klockowych i umiejętności - odtworzyć jedno z bardziej znanych zdjęć które można znaleźć w internetach.

Obrazek

a tutaj oryginał na którym się wzorowałem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dziękuje.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#2 Post autor: Deckard Cain »

No wreszcie. Bo czekałem kiedy wreszcie opublikujesz swoją wersje. Przyznaje że całkiem ciekawy styl obrałeś. Myślałem o kilku zastosowaniach które wykonałeś (np półokrągłe boki twarzy posagu) jednak nie mam tylu części. Ogólnie inna wizja ale mnie się podoba.
Naprawdę:)
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Posągi są fajne, ale dla odmiany mógłbyś popracować nad terenem - na zdjęciu wyraźnie widać, że tam jest znacznie większy spadek a u ciebie, w zasadzie "góra" a potem równina.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: halerz »

Te mniejsze posągi są faktycznie dużo mniejsze czy ich mniejszy wygląd na zdjęciu wynika po prostu z oddalenia?
Ostatnio zmieniony 2016-10-29, 15:02 przez halerz, łącznie zmieniany 1 raz.

przem
Posty: 29
Rejestracja: 2016-10-03, 11:07
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: przem »

@deckard - trochę to trwało, czyniąc długą historię krótką, nie potrafiłem się zdecydować na "czubki głów", po kilku próbach skończyło się na plate 4x4x2/3 i bardziej skomplikowanej konstrukcji na drugiej głowie ;)

@szerszen - właśnie to jest ten skromny zasób klocków. pomimo pełnej szufladki okt zielonych plate'ów nie miałem z czego zrobić porządnych górek... poza tym zaraz napiszę coś więcej o górce...

@halerz - mniejsze posągi są zbudowane na płytkach 2x4 - są fizycznie dużo mniejsze - chodziło mi o odwzorowanie przestrzeni z zdjęcia na płycie bazowej 32x32, stąd inna skala dwóch moai i "dziwna" góra - całość miała dobrze wyglądać na pierwszym zdjęciu :)
pozostał foty są poglądowe - tzn jak to jest zrobione.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Jaram się. Fajnie oddane kształty. Diorama prosta ale bez problemu można się domyślić co się ogląda.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ