60062 Arctic Icebreaker

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60062 Arctic Icebreaker

#1 Post autor: Iwona »

Najdroższy set z serii Arctic w końcu znalazł się w moich rękach. Trochę miałam z tym zachodu, po pierwszej euforii, zeszłam na ziemię i naszły mnie pewne wątpliwości…
Podseria Arctic była w produkcji w 2014 roku. Według mnie jedna z ciekawszych serii, raczej dobrze, że nie była na siłę kontynuowana. Ot, 10 zestawów i jest komplet.
Z tej podserii recenzje popełnił Prezes:
60033 Arctic Ice Crawler
60034 Arctic Helicrane
60035: Arctic Outpost
Oraz ja ;)
60032 Arctic Snowmobile
60036 Arctic Base Camp
30310 Arctic Scout

60062 Arctic Icebreaker
Obrazek
Seria: City
Podseria: Arctic
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 683
Waga: 1672g
Liczba figurek: 7 + 4 psy + niedźwiedź + ryba
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: bricklink MSIB ~450 PLN (bez kosztów wysyłki)

Opakowanie i instrukcja
Zestaw zapakowany jest w słusznych rozmiarów karton o wymiarach 48 x 37.5 x 9 cm. Jak zawsze, frontową ścianę zajmuje omawiany zestaw. Grafika jest czytelna, z przyjemnością patrzy się na efekt pracy grafików. Tylna ściana to 12 scenek z życia zestawu, informacja o ilości woreczków, pozostałe sety z serii (ale bez 60064 i 60032) i info, że statek ma 42 cm długości i pływa. Jedna z dłuższych bocznych ścianek pokazuje minifigi i część zwierzyńca, druga ostrzeżenia. Krótsze boczne ścianki mają na jednym końcu pomniejszony rysunek z pierwszej strony.
Instrukcji jest 6…(!!!) Temat poruszany, dla dzieci tak jest lepiej, ale mnie coś bierze. O dokładaniu klocka na ruch chyba nie muszę wspominać…
-instrukcje 1, 2 4 i 5 mają wymiary 19,7 x 12,3 i liczą kolejno 24, 28, 40, 52 strony;
-instrukcja 3 ma wymiary 14,7 x 10,1 cm oraz 20 stron;
-instrukcja 6 ma wymiary 21 x 27,4 cm i liczy 76 stron. Czy pozostałych nie można połączyć w jedną większą?...
Naklejki znajdują się na dość sporym arkuszu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 683. Te ciekawsze dal mnie to:
Obrazek Orange Slope 45 6 x 4 Double / 33 (Train Roof), występuje tylko w dwóch setach (drugim jest 60064)
Obrazek Orange Slope, Curved 2 x 8 x 2 Double, występuje tylko w dwóch setach (drugim jest 60036)
Obrazek Orange Slope, Curved 4 x 4 x 2 with Holes, występuje tylko w dwóch setach (drugim jest 60036)
Obrazek Orange Window 1 x 4 x 2 Plane, Single Hole Top and Bottom for Glass, występuje w 4 setach arctic

Minifigi
W zestawie mamy 7 minifigów, 4 psy, 1 rybę i niedźwiedzia. Całkiem pokaźny zestaw :)
Wszystkie twarze są zadrukowane jednostronnie a bluzy z obydwu stron. Zadrukowane z przodu spodnie ma 3 członków załogi terenowej.

Pan nr 1, naukowiec ma buźkę występującą w 11 setach. Bluza występuje w dwóch z serii arctic.
Pan nr 2 ma główkę, która wystąpiła w 6 setach arctic, bluza wystąpiła w 8 setach arctic, czapka w 9, w tym w kalendarzu adwentowym 2015, a spodnie we wszystkich 9 setach arctic, czyli we wszystkich, w których były minifigi.
Pan nr 3 ma główkę, która wystąpiła w 5 setach arctic, pozostałe części jak u Pana nr 2
Pani nr 1 ma głowę i bluzę, które wystąpiły w 5 setach.
Pan nr 4, kapitan okrętu (minifig, którego skompletowanie przyprawiło mi kilka siwych włosów) ma unikalną bluzę – występuje tylko w tym jednym secie. Bużka występuje w 10 setach.
Pan nr 5, asystent naukowca, ma bluzę występującą w 3 setach i główkę będącą w 30.
Pan nr 6, pilot ma głowę, która pojawiła się w 27 setach, bluza wystąpiła w 4 setach.
Pieski wystąpiły w 8 setach, w tym w 3 serii arctic, zawsze po 4 osobniki do zaprzęgu (co powoduje, że mam ich już 12… czas założyć hodowlę ;).
Ryby są zdecydowanie bardziej popularne, w tym kolorze spotkamy je w 51 zestawach.
Niedźwiadek to niezła gratka, to drugi set w którym się znajduje (drugim jest 60036).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model główny
W kartonie znajdujemy 9 ponumerowanych woreczków, robi się pomarańczowo przed oczami :)
Zawartość woreczka nr 1 pozwala zbudować skalę z ukrytym kryształem i latarnię, której podstawa jest mała i powoduje niestabilność:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

W woreczku nr 2 znajdują się elementy do budowy pojazdu do przewozu kryształów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny, trzeci, woreczek to składowe psiego zaprzęgu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czwarty woreczek pozawala na ułożenie niewielkiego laboratorium. Jest oczywiście kubek (nie wnikajmy w zawartość), ale brak chociaż jednego krzesełka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W piątce i szóstce mamy elementy do budowy pozostałej drobnicy: helikoptera, skutera, wieży z jakimś czymś do nadawania (przekazywania) sygnału i dwóch pojemników do przewodu skrzynek z narzędziami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzięki zawartości woreczka 7 rozpoczynamy (za)budowę okrętu. Na początek mamy silnik i kajuty dla załogi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ósmy woreczek daje materiał do zabudowy tylnej części łodzi –lądowiska dla helikoptera.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatni, dziewiąty woreczek to elementy do budowy mostka. Oczywiści kubek musi być ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozostałości po budowie:
Obrazek

I kilka fotek „w akcji”:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I bonus – gra planszowa:
Obrazek


Podsumowanie
Zestaw, który chciałam mieć. Takie typowe kobiece CHCĘ TO. O ile pozachwycałam się grafiką na opakowaniu, o tyle po złożeniu zestawu jakoś nie czuję się do końca zadowolona. Raz, że instrukcje w częściach po prostu mnie irytują, a dwa, nie czuję wielkości tego zestawu, rozdrobnienie na pieski, latarnie, kawałki skały psują mi odbiór. Niby elementów dużo (blisko 700) a jakoś tego nie dostrzegam. Hmm…może czas spróbować kamieniczek?

Za
  • bawialność (w ocenie zaprzyjaźnionego 9-latka „poza skalą”)
  • minifigi z wyposażeniem
  • zwierzyniec


Przeciw
  • instrukcja w 6 częściach
PS. Gdyby ktoś miał ochotę sprzedać mi 60064 w cenie do 400 zł to proszę o kontakt. Zestaw może być używany, nawet bez kartonu, byle instrukcje były całe a naklejki poprawnie naklejone.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#2 Post autor: bart_ilo »

Recenzja jak zawsze super!
Zestaw myślę że jest wart ceny. Dostajemy statek z akcesoriami, stację badaczy, sprzęt badaczy, przyjemne figurki i zwierzęta więc trochę tego jest.

W pojeździe z gąsienicami, felgi powinny być odwrotnie założone.

Co do instrukcji że tyle ich jest to jest plus. Można podzielić się składaniem z drugą osobą.

Grę planszową miałaś w zestawie czy dodawana jako gratis?
Posiadam zestaw ale gry nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 2016-11-01, 00:08 przez bart_ilo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Iwona pisze:Hmm…może czas spróbować kamieniczek?
Wychodzi ze sprzedaży moja ulubiona kamieniczka, Pet Shop, także polecam, bo niedługo będzie 2 razy droższa ;)
Iwona pisze:Dzięki zawartości woreczka 7 rozpoczynamy (za)budowę okrętu.
Ale wiesz, że to tak naprawdę nie jest okręt tylko statek? ;)

Miło, że w recenzji statek jest na "wodzie".


Mnie najbardziej z tego wszystkiego podobają się... zwierzaki! Nawet nie wiedziałem, że jest kilka rodzajów psów!

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Durzy pisze:Mnie najbardziej z tego wszystkiego podobają się... zwierzaki! Nawet nie wiedziałem, że jest kilka rodzajów psów!
Kilka rodzajów psów jest np występujący tylko w tym zestawie brązowy pies z czarnymi łatkami.
Nowsze psy mają nadrukowane oczy.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

bart_ilo, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Kilka rodzajów Huskych.

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Iwona »

bart_ilo pisze:Recenzja jak zawsze super!
Zestaw myślę że jest wart ceny. Dostajemy statek z akcesoriami, stację badaczy, sprzęt badaczy, przyjemne figurki i zwierzęta więc trochę tego jest.

W pojeździe z gąsienicami, felgi powinny być odwrotnie założone.

Co do instrukcji że tyle ich jest to jest plus. Można podzielić się składaniem z drugą osobą.

Grę planszową miałaś w zestawie czy dodawana jako gratis?
Posiadam zestaw ale gry nie widziałem.
Dziękuję za miłe słowa :)

Grę miałam w kartonie, ale on był otwierany, więc możliwe, że dostałam jako gratis.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#7 Post autor: michallus »

Świetna recenzja zachęcająca do zestawu. Seria arctic ma to coś, a ten zestaw jest naprawdę super! Życzę powodzenia w kompletowaniu kamieniczek :)
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#8 Post autor: martinb »

Tradycyjnie, świetnie się Twoje recenzje czyta. Masz mój głos w ramach recenzji miesiąca.

Ale mnie teraz zaskoczyłaś z tą grą! Dopiero poniżej przeczytałem, że zestaw był otwierany. A już chciałem otwierać jednego MISBa, aby zobaczyć, czy ta gra tam faktycznie jest. ;-)

Mam 60064 w stanie MISB, ale póki co trzymam go wraz z pozostałymi zestawami i polybagami z tej podserii "na kiedyś" (może pójdą razem jako batch-sale).

Doskonale rozumiem Twoje babskie "muszę to mieć". Gdy mój Junior otrzymał #60032, to wiedziałem, że w niedługim czasie będzie miał uzbieraną całą tą serię (bo po drodze miał urodziny, Dzień Dziecka, imieniny i Mikołajki). :-P

Awatar użytkownika
Diabolique
Posty: 52
Rejestracja: 2016-10-03, 11:05
Lokalizacja: Dęblin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Diabolique »

Dzięki za ręckę. Jako, że wypadłem dawno z tematu miło jest dowiedzieć się czegoś nowego w temacie ulubionych klocków :)
Fajne fotki, jak zawsze z resztą.

ODPOWIEDZ