[MOC] Czerwony Diabeł - PF car

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: Jellyeater »

Tak z punktu widzenia kogoś kto 10 lat temu studiował. Rozumiem, że skręca się krótko, ale generalnie to ten silnik pracuje momentowo w sumie na zwarciu. Nie grzeje się to za bardzo? Czy po prostu chronią go ograniczniki prądu w batboxie?
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#17 Post autor: OmenGda »

Jellyeater pisze:Tak z punktu widzenia kogoś kto 10 lat temu studiował. Rozumiem, że skręca się krótko, ale generalnie to ten silnik pracuje momentowo w sumie na zwarciu. Nie grzeje się to za bardzo? Czy po prostu chronią go ograniczniki prądu w batboxie?
Na pewno szybciej zjada baterię :-D
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#18 Post autor: Szerszen »

Nie zauważyłem jakichś solidnych wzrostów temperatury. Spróbuję nim pojeżdzić w garażu na trochę dłuższym czasie niż po mieszkaniu i zwrócę na to uwagę. Jest to jeden z powodów, dla których chętnie go wymienię na servo - po prostu mi go trochę szkoda.

Z drugiej strony, gdyby on był skręcony na stałe i musiał lecieć na zwarciu, to by miał prawo się grzać, a tak, póki nie dostaje sygnału z wieży, to w zasadzie jest "włącz" / "wyłącz".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Durzy »

O! Wersja na zimę i ma pług!

Czy wieża IC nie mogłaby udawać fotela?
Szerszen pisze:Mi się wiele nie udało. Musiałem odpocząć i zmienić myślenie z systemowego, gdzie wszystko się "jakoś trzyma" na technicowe, gdzie działają konkretne siły.
Nie masz Technic Bricków? Może byłoby łatwiej. Ja w dzieciństwie miałem większość flagowców z lat 98, a przy budowie Arocs miałem stan biblijny - prawa ręka nie wiedziała, co czyni lewa, a wyobraźnia, co obie ;)


Jeśli to się nie rozpada i działa, to ja szczerze gratuluję! Ja bym poległ.
M_longer pisze:No cóż, wygląda toto strasznie, ale moje pierwsze jeździdełko też za ładne nie było:
Mnie się podoba to buggy.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#20 Post autor: Szerszen »

Przy technic brickach musiałbym i tak zapewnić przejście z parzystych na nieparzyste. Jeden pies, a tak to w zasadzie wszystko mam na pinach.

Nie rozpada się - dziś się kilkadziesiąt minut bawiło tym dwóch 10-latków. Wóz wytrzymał i nie stracił kół mimo obijania ścian, foteli etc.

Co do IR, to tam naprawdę nie ma miejsca - zerknij proszę na zdjęcia "flaków", między batboxem a M-ką mam układ skrętu. Alternatywą byłoby wydłużenie całości podwozia - co może i nie jest głupie, bo sam pojazd nabierze "kształtów" - ale to już wersja V2 - może się pokuszę o zabawę z amorkami wtedy a co - jak szaleć to szaleć, tylko najpierw muszę zrealizować projekt systemowy, który mi chodzi po głowie... i najeździć się tym ;-).
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
maren
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-01, 14:41
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: maren »

Przy pierwszych konstrukcjach jak przy pierwszych samochodach: spojler podstawa :D
Niech MOC będzie z Wami.
_____________________________________

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#22 Post autor: Szerszen »

Musiał być... w końcu ten "sportowy charakter" ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Durzy »

No tak, gdyby te dynksy z gumką były ciut niżej, to by się "fotel" zmieścił.

Wydłużenie ma sens! Wtedy łatwiej będzie go można kontrolować w poślizgach (do driftingu chyba wystarczy zdjąć opony z felg i pobawić się na panelach/terakocie) ;)
Szerszen pisze: i najeździć się tym ;-).
Pamiętam jak jako dziecko wpadły mi w ręce dwa silniczki 71427, dwie przekładnie ślimakowe i zestaw 8229. Wreszcie mogłem zbudować coś co samo jeździ i da się tym skręcać (mechanizmy skrętu bez autocentrowania od razu odrzucałem, a gąsienice rozwiązywały problem)! Teraz też zacznę od gąsienic i czekam na ten nie tak tani limonkowy pojazd IC, aby wreszcie samemu narzekać na badziewne działanie tej technologii (co złego Lego widzi w bluetooth?).
maren pisze: spojler podstawa :D
Ja Ci mówię, że to pług! Przecież prawdziwa konstrukcja Technic to maszyna budowlana/użytkowa, reszta to Model Team ;)

Ja tam kiedyś jeździłem autem, w którym tylny duży tylny spoiler minimalnie coś tam robił, ale i tak najlepsze wrażenie, że nieustannie ktoś za nami jedzie :D

palesiak23
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-25, 09:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#24 Post autor: palesiak23 »

Jeździdełko fajne :D Im więcej się tego człowiek naogląda, tym bardziej kombinuje jak tu nerke sprzedać coby mieć szylingi na zestawy PF ;_;

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#25 Post autor: Szerszen »

Daj spokój... to akurat jest "po taniości"
1 x L : 60 zł
1 x M + 1 x BB: 170 zł (zestaw PF Functions) - ale osobno jest taniej 40+37
1 x odbiornik IR: 80 zł
1 x Pilot (mały): 50 zł
========================
350 zł - osobno koło 280

Reszta to w sumie drobiazgi - pewnie drugie 300.
Ostatnio zmieniony 2016-11-06, 15:48 przez Szerszen, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Durzy »

Wcale nie tak tanio! To już lepiej kupić w styczniu 42065, które oficjalnie będzie kosztować koło 350 zł.
2 Lki, jedna wieża IR i pilot, BB, światła i gąsienice.

ODPOWIEDZ