[MOC] Rebus 11

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#31 Post autor: Stelario »

Skoro bacon już powiedział i sam potwierdziłeś że Servator prowadzi konkurs i ma ostateczną decyzje to nie powinieneś mieć odmiennego zdania niż Servator. Lookl miał własne zdanie i ma 2 osty.
W dodatku to Ty po części krytykujesz decyzje Servatora na temat tego co się mieści w kubiku tak więc zupełnie nie rozumiem o co chodzi z
Szerszen pisze:Wtedy nabędziecie niezbywalne prawo do dalszej krytyki Servatora
Znaczy ty prowadzisz Brickwars to możesz i tylko Johan oprócz Ciebie może?

Ja proponowałem konkurs 3 miesiące temu i odpowiedzi brak.
Johan prowadzi konkurs i określa zasady od razu i też problemu nie ma.

Sądze że jak by zasady były zapisane a nie pojawiały się tylko w wątku, który jest po 3 dniach kasowany to by nie było ciągle problemu o to samo.
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 11:46 przez Stelario, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#32 Post autor: Pakita »

Szerszen pisze:Gdybym był sędzią w tym konkursie, pracy bym nie dopuścił.
Servator zbyt wielkiego wyboru z dopuszczeniem tej pracy nie miał, ponieważ w poprzedniej rundzie właśnie na tych samych zasadach przepuścił swoją własną pracę. Gdy my mieliśmy wątpliwości co do zgodności dopuszczenia pracy Servatora z zasadami regulaminu, Servator wyjaśniał nam, że jest to zgodne.
Teraz, w rundzie 2giej była taka sama sytuacja jak z pracą Servatora u dwóch osób: Ciamka i Stelario. Tyle, że Stelario był na tyle zapobiegliwy, że wyposażył swojego posta w odpowiednie zdjęcie ;), Ciamek już nie.
Cały ten spór w sprawie pracy Ciamka wziął się nie o zasadę samą w sobie (bo już nam powiedziano, że tak można), jak to się próbuje tu zarzucać, ale o egzekwowanie tej zasady. Ciamek nie dał zdjęcia, Servator się nie przyjrzał, ot co.
Stelario pisze:Sądze że jak by zasady były zapisane a nie pojawiały się tylko w wątku, który jest po 3 dniach kasowany to by nie było ciągle problemu o to samo.
Ponownie dochodzimy do sedna sprawy. Coś takiego jak "niepisane zasady" to jakiś absurd wyssany z palca. Jak ktoś nowy się zarejestruje, to co ma zrobić? Dręczyć wszystkich użytkowników po kolei żeby się dowiedzieć jakie są niepisane zasady? I tak w ogóle to skąd taki ktoś ma w ogóle wiedzieć, że istnieje jakaś pula niepisanych zasad? To jest konkurs, którego wymogi powinien określać regulamin, a nie plotki typu "bo tamten powiedział to, a tamten tamto". To jest po prostu niepoważne.
Swoją drogą to udowadnianie zgodności zdjęciem też nie jest do dnia dzisiejszego ujęte w regulaminie.
Stelario pisze: Lookl miał własne zdanie i ma 2 osty.
W zasadzie to miał takie samo zdanie, jakie teraz ma Servator ;P - że praca Ciamka się mieści.
Stelario pisze: Ja proponowałem konkurs 3 miesiące temu i odpowiedzi brak.
Nie jęcz, to pewnie Twoja wina. Może nie masz stosownych uprawnień żeby zabierać głos w tej sprawie? ;D

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#33 Post autor: Szerszen »

@Stelario Narawdę nie wiesz o co chodzi?
Zdanie odrębne mam prawo mieć. Servator decyduje - i jest to zdanie wiążące.

Lookl przewalił sposobem forsowania swojego zdania. Pakita nie dostała jeszcze osta chyba tylko dlatego, że jest kobietą (takie mamy cholera nierównouprawnienie). Nie ma to nic wspólnego ze mną. Jest zdecydowana różnica między wyrażeniem swojej opinii a wręcz personalnym atakiem na sędziego, tylko dlatego że nam się jego opinia nie podoba.
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 21:59 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: Durzy »

SERVATOR pisze:Ostatnio Bacon zaproponował żebyśmy tak właśnie zrobili tj. żeby MOC musiał mieścić się w 16^3 tak jak stoi (bez skrętów, podnoszeń, nachyleń itp).
Chyba tak trzeba będzie zrobić. Przy okazji wprowadzi się też ten jaki widać konieczny zapis na obowiązkowe przedstawienie dowodu.
Zapytam jeszcze raz i bardzo proszę o odpowiedź, bo bardzo mnie ona ciekawi. Jaka jest różnica, czy praca będzie zaprezentowana tak jak teraz, czy zostanie zbudowany stelaż, aby praca stała pod kontem mieszącym się do sześcianu, a zdjęcie zostanie odpowiednio przekręcone i tak zrobione, że stelażu nie będzie widać?

Szerszen pisze:Pakita nie dostała jeszcze osta chyba tylko dlatego, że jest kobietą (takie mamy cholera nierównouprawnienie).
Czyli na forum nie można dyskutować? Forum jest jedynie od wyrażania ochów, achów i bezgranicznego zgadzania się z pewnymi osobami?
PWN pisze: 2. «spotkanie poświęcone omawianiu spraw z określonej dziedziny; też: grupa ludzi biorących udział w takim spotkaniu»
3. «internetowa forma grupy dyskusyjnej, służąca do wymiany informacji i poglądów przy użyciu przeglądarki internetowej»
Omawianie i dyskusja, to nie jest to samo co niemożność wyrażania własnego zdania. Ba! To jest nawet coś przeciwnego. Oczywiście to miejsce należy do pewnych osób i jeśli taka jest ich wola to niech jasno tego zabronią, ale wtedy powinny, jasno to gdzieś napisać oraz usunąć słowo "forum" z nazwy.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#35 Post autor: Pakita »

Szerszen pisze:Pakita nie dostała jeszcze osta chyba tylko dlatego, że jest kobietą (takie mamy cholera nierównouprawnienie).
A ja się tyle razy dziwiłam, że wszystkim dają osty, a mi dać nie chcą. Dzięki za wyjaśnienie czemu :). Proszę się nie krępować na przyszłość, jestem za równouprawnieniem :D.
Szerszen pisze: Jest zdecydowana różnica między wyrażeniem swojej opinii a wręcz personalnym atakiem na sędziego, tylko dlatego że nam się jego opinia nie podoba.
Żeby doprecyzować - odezwałam się nie dlatego, że mi się opinia sędziego nie podoba.
I również nie dlatego, jak próbuje mi zarzucać sam sędzia, że ja rzekomo zarzucam mu iż próbuje wszczynać tu jakieś awantury. Absolutnie nie. To tylko dlatego, że poddaję w wątpliwość uczciwość sędziego - i to nie w podejmowanych przez niego decyzjach, ale w argumentacji tych decyzji oraz, po ostatnim przypadku, również jego kompetencje.
Szerszen pisze:Lookl przewalił sposobem forsowania swojego zdania.
Ja przy 1 rundzie przewaliłam bo zadałam pytanie z 2 przykładami, w tym m.in. swojej pracy, którą miałam tu zamiar wkrótce opublikować. To nieważne, że nawet znalazł się ktoś kto uznał przykład za sensowny i że jawnie i wprost prosiłam o wytłumaczenie zasad. I tak zinterpretowano to jako atak na władzę, zrobiła się burza i gównem mnie obrzucono. To też nieważne, że potem niektórzy zmieniają zdanie, ale robią to na pw, nie publicznie, gówno gównem pozostaje. A i tak, wybacz doskonale zdaję sobie sprawę, że i tak nic nie udowodnię, bo ze znikającymi postami nie wygram.

W konkursie u Johana była taka sama akcja z sumoteką. Ale widzisz, tam przyszedł Johan i chociaż próbował tłumaczyć zaistnienie takiego a nie innego zjawiska. I jakoś awantury nie było, nikt osta nie dostał, nie sądzę żeby był z tego jakiś smród. A tu jak zapytasz o pierdołę to usłyszysz, że atakujesz sędziego i zostaniesz chlaśnięty kartką po łapkach. To nie kwestia stanowiska, to kwestia człowieka.

EDIT
Durzy pisze:Szerszen napisał/a:
Pakita nie dostała jeszcze osta chyba tylko dlatego, że jest kobietą (takie mamy cholera nierównouprawnienie).


Czyli na forum nie można dyskutować? Forum jest jedynie od wyrażania ochów, achów i bezgranicznego zgadzania się z pewnymi osobami?
A wiesz, Durzy, przeszło mi ostatnio przez myśl, że niedługo może stać się nielegalnym wyrażenie opinii pod czyimś MOCem, bo człowiek spotka się z argumentacją, że "to nie jego sprawa" ;P. Powiem więcej, przywalanie w tego typu tony jednakowoż nie świadczy o szacunku do innych osób i chęci budowania z nimi społeczności, mimo dzielących ich różnic. Świadczy tylko i wyłącznie o chęci bezwzględnego podporządkowania sobie innych, nawet jeśli argumenty w konkretnym przypadku przeczą wszelakiej logice.
Durzy pisze:Zapytam jeszcze raz i bardzo proszę o odpowiedź, bo bardzo mnie ona ciekawi.
Nie pytaj, ciekawość to pierwszy stopień do osta ;P
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 13:23 przez Pakita, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#36 Post autor: SERVATOR »

Dobra. IMO temat się wyczerpał. Wróciliśmy do dyskusji sprzed kilku dni i sprzed kilku miesięcy.
Ja go na chwilę zamykam bo wydaje mi się, że dalsza dyskusja przerodzi się w jatkę.

Ciamku proszę zgłoś swoją taksówkę. :)

Zablokowany