[MOC] Pierwsze Szkaradki

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
palesiak23
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-25, 09:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Pierwsze Szkaradki

#1 Post autor: palesiak23 »

Pierwszy publikowany przeze mnie MOC na forum. Wiem, że jakość budowli jak i zdjęć (niby dobry aparat w telefonie, jednak nadal jest to aparat w telefonie) nie powala, więc proszę, nie bijcie. A jak już to niezbyt mocno albo chociaż nie po twarzy.
Narzekania, koniec, pora przejść do głównego dania:

Stało się.
Zabierałem się do tego trochę jak pies do jeża, ale dokopałem się do TEGO TEMATU i stwierdziłem ze nie ma na co czekać. Konkurs "pierwsza krew" kusi, ale do wiosny ogłupieje :D
Jak pisałem w powitaniach- dopiero zaczynam. Z zasobem klocków, z flickrem, z fotografowaniem MOCy. Ciężko u mnie o części które akurat są potrzebne i które akurat są w tym samym kolorze. i z których mogę zbudować akurat to, co chce :P
Skracając do minimum długą historię: Strasznie podobają mi się wszelakiej maści mechy, zawsze lubiłem je budować, a to to wyszło mi po wypruciu flaków nad podobającą mi się (choć i tak nie do końca) formą, przy użyciu aktualnego stanu magazynowego części, czym mogę się pochwalić i skleić na klatę fale krytyki.
Z dumą prezentuję pierwszy w miarę nadający się do publikacji MOC który wyszedł spod moich rąk (należący do gatunku raczej rzadko spotykanego na tym forum, z tego co zaobserwowałem):

Obrazekfull throttle by Tomasz Palesa, on Flickr

LINK DO CAŁEGO ALBUMU NA FLICKR


WAŻNE: wiem, ze jedna ręka jest inna niż druga. nie wiem za ile będę miał pasujące elementy, na tą chwilę "ostateczna" jest lewa. Można to jako-tako wyjaśnić że stracił jedną w czasie walki a druga jest doklecona z części zapasowych.

Obrazekhey, You! by Tomasz Palesa, on Flickr

Nie mam zbytnio głowy teraz, aby pisać do niego całe jakieśtam opowiadanie. Ot, futurystyczny mech z minigunem. Więcej uzbrojenia wkrótce mogę dorzucić, jeżeli będzie zainteresowanie.
Póki co ma śmieszkowy trym Wieżyczki- proste jak cep- ręce obracają się do tyłu, działa idą na front, osłony w górę -w galerii na flickr jest zdjęcie.

Obrazekfull throttle by Tomasz Palesa, on Flickr

Jestem świadom, iż do TEGO POZIOMU raczej mi daleko. A są jeszcze wyższe ;) Ale mierzę wysoko.

Temat ABC prezentacji MOCy przestudiowałem. Jednak niestety, ze mną się nie da- z dnia na dzień całość się zmienia, za tydzień więc nie będzie tego tylko następny. Z braku klocków 'upgrejduje' MOCe. Daleko szukać- tydzień temu ten Pan stojący tutaj wyglądał zupełnie inaczej. Więc albo teraz albo nigdy :)

Co mi się podobało?
-Pasowanie wszystkiego pod kolor, i zaplanowany kształt. Chociaż kształtu nigdy nie planuje. zawsze jest to na zasadzie "klocek-dwa-coś-przebudowa-coś.v2-repeat" )
-Także spasowanie tylnej części korpusu fajnie mi wyszło- Tutaj widać, jak dokładnie to posklejałem (mowa o samym spasowaniu elementów i połączeniu wszystkiego w jako-taką całość, oraz o udane znalezienie i zastosowanie jakiegoś SNOTa który tu się wpasuje)
-Nauczyłem się czym jest SNOT, zaznajomiłęm się z paroma (bo chyba wszystkie tutaj kombinowałem upakować, z tych na które mam elementy) technikami SNOTowania klocków.
-No i lufy miniguna. Podobają mi się piekielnie, i na bank gdzieś je wykorzystam.

Co mi wadzi?
-Stopy i Głowa. Na jedno i drugie nie mam weny. O ile głowa miała z miliard różnych wersji, tak stopy po montażu czarnego Wedga już tak zostało.
-Przez to mocowanie na tyle wyszło piekielnie kanciasto. i powstał ten "mini właz". W którejś wersji to poprawię. (mowa o ogólnym wyglądzie)
-Trochę kolą mnie po oczach kolory- Czarno-szaro-czerwony (z tymi pomarańczowymi wstawkami) chyba byłby lepszy. Ale niestety- brak części :( i trzeba było wkomponować ten tan.
-Mixelowe zawiasy kulkowe czasem nie ogarniają takiego ciężaru jaki tutaj dostają. Miniguna można kapkę oprzeć o ziemię, niestety jakikolwiek karabin czy miecz z automatu składa całą rękę w dół. Niedługo dotrą zawiasy dedykowane do mechów, więc wtedy zacznie się dopiero zabawa :)
-No to ze się nie transformuje. Ale w obecnej wersji nie ma na to szans. Ale dajcie mi trochę czasu ;)
-Brakuje mu takiego... Mechowego zacięcia. nie wiem jak to nazwać. widzę w nim cały czas coś, czego nie potrafię zdefiniować, ale odróżnia go od innych mechów nawet, jeżeli są one teoretycznie zbliżóne zamysłowo. Ale może to kwestia tego, ze tyle się na niego nagapiłem. Tutaj jestem otwarty na wszelkie rady :)

Więc- czekam na pierwszą krytykę. Pierwsze "rozwal go i zrób domek dla lalek". Pierwsze "Ale...". Pierwszego pomidora rzuconego z publiczności :)
Ostatnio zmieniony 2016-11-09, 23:38 przez palesiak23, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#2 Post autor: brickmartil »

Nie podoba mi sie. Wygląda ciężko i klockowato. Ma nieodpowiednie proporcje. Skupiles się za bardzo na snotcie a nie na kompletnej formie. Wygooglaj sobie LU SIM. Podpatrz co nie co i probuj dalej. Każdy kiedyś zaczynał. Powodzenia!
Ideas are bulletproof

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

To działo jest fajne.

Nie ma to stóp.

Zdjęcia to niestety kwestia światła. Te są za ciemne. Telefon raczej ciężko ustabilizować, a jego algorytmy nie pozwolą na zbyt długie czasy naświetlania. Trzeba poczekać aż będzie jasno. W papierniczym można kupić biały brystol. Kosztuje to ze 2,5 PLN, a tło jest idealne.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Jak na początek jest dobrze.
Działo jest nawet bardzo dobre i "robi" tego robota - nie odpinaj go. Urządzenia tego typu wychodzą jak spod igły jedynie z fabryki... potem normą jest zróżnicowanie funkcji (o ile już przy projekcie o to nie zadbano) - w końcu na polu walki potrzebne są różne "urządzenia do zabijania" ;-)

Faktycznie brakuje mu stóp.

Co do zdjęć - brystol z papierniczego, względnie wanna ;-) no i doświetlenie, ale i mi słabo wychodzą więc to takie "wiódł ślepy kulawego".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

palesiak23
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-25, 09:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: palesiak23 »

Dzięki za krytyke wszystkim.
Uzbrojenia ma jeszcze dwie sztuki, ale z dzialkiem IMO najlepiej się prezentuje. Patent z lufami będzie u mnie często wykorzystywany bo minigun to moja ulubiona broń ręczna/ciężka.
Na stópki potrzebuje chwili weny. Jedzie do mnie jeszcze pudełko z kolejnymi partsami, więc może z nimi coś wykombinuje. Podobnie z jego klockowatością. Może rzeczywiście to podejście do SNOTa z tyłu to przegięcie, jeszcze dzisiaj po robocie posprawdzam i pozmieniam.
Doswietlalem lampką nocną trzymaną w ręku i eksperymentowałem z kątami (co widac po jednym ze zdjęć, ale po Waszych opiniach rzeczywiście widzę że jedna lampka to trochę za mało. Papier sobie z czasem ogarne, tutaj była też próba ze zwykłymi kartkami naklejonymi na karton.
W sumie najważniejsza dla mnie jest opinia "na początek nie taki zły"- prezentując to tutaj, obok innych duuuzo lepszych MOCy spodziewałem się że będzie gorzej :)
Aktualizacja ze zmienionymi stopami (i zapewne na lepszym tle) będzie na dniach. Jak mówiłem- budowanie u mnie jest dynamiczne i za parę dni na bank będzie lepiej :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

No i tak trzymaj.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Hobbit »

Na głowie jest trochę za mało detali, ale minigun jest pierwszorzędny chociaż trochę nieproporcjonalny do jego wzrostu. Bardzo podobny do tego z, którego strzelał Shwarzenegger w "Terminator the Judgment day"
Hobbit

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#8 Post autor: Falcrum »

Jak dla mnie, użyłeś trochę za dużo elementów o dużych gabarytach. Nie mając odpowiednich klocków, spróbuj wywalić flaki na wierzch, co można zrobić z większości drobnych elementów. Zrezygnuj z części zaokrąglonych klocków, zastępując je skątowanymi tile'ami. Kombinuj!
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

palesiak23
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-25, 09:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: palesiak23 »

Hobbit pisze:Na głowie jest trochę za mało detali,
biorąc pod uwagę przestój myślowy jaki miałem przy niej, dobrze że w ogóle powstała :D
Hobbit pisze:ale minigun jest pierwszorzędny chociaż trochę nieproporcjonalny do jego wzrostu. Bardzo podobny do tego z, którego strzelał Shwarzenegger w "Terminator the Judgment day"
Dzięki! jeszcze dzisiaj postaram się wrzucić więcej fotek samej giwery, skoro tak wszystkim się podoba :D
W jakim sensie nieproporcjonalny? Za mały czy za duży? jak to drugie, to trochę taki był efekt. Podobają mi się spluwy o rozmiarach niewiele mniejszych od strzelającego, jak u Seravee, z gundam 00 :D Aczkolwiek jeżeli i w to nie trafiłem, to też cenna uwaga.

---
Falcrum pisze:Jak dla mnie, użyłeś trochę za dużo elementów o dużych gabarytach. Nie mając odpowiednich klocków, spróbuj wywalić flaki na wierzch, co można zrobić z większości drobnych elementów. Zrezygnuj z części zaokrąglonych klocków, zastępując je skątowanymi tile'ami. Kombinuj!
Powiadasz pójść w troszkę większy pierdzielnik kosztem rozmiarów pancerza?
Zastanawiałem się, czy nie kombinować ze zbudowaniem szkieletu z tymi wszystkimi popiardółkami a potem dopiero obudować go tu i ówdzie pancerzem, żeby wyszło coś w tym stylu . Dobrze zajarzyłem?

---

Edit: różne kolejne wariacje i generalnie większość moich pierwszych MOCy będę upychal do tego tematu. Nie widzę sensu w robieniu miliarda tematów dotyczących rodzenia się w bólu moich zdolności budowniczo-fotograficznych :D
Ostatnio zmieniony 2016-11-09, 09:14 przez palesiak23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Mutran »

Kradnę pomysł na działko :v
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

palesiak23
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-25, 09:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: palesiak23 »

Mutran pisze:Kradnę pomysł na działko :v
proszę śmiało :) jedyne co w nim trzeba po mojemu usprawnić to kształt korpusu- w praktycznie wszystkich modelach miniguna jest on okrągły, tutaj jest prtostopadłościenny. ale już wiem co w nim poprawić ażeby wyszło lepiej :)

ODPOWIEDZ