[Zawody] STT 2017

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Kamyk
VIP
Posty: 234
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

#46 Post autor: Kamyk »

Jak dla mnie gdy pierwowzór nie ma drzwi, to trialówka rowniez nie powinna ich mieć. W normalnym życiu i tak pasy trzymają kierowcę, a gdyby oryginał przed przeróbką do trialu nie miał drzwi to wątpię by ktoś specjalnie robił zawiasy i wycinał blachę pod wymiar by mieć kolejny element który łatwo może sie zniszczyć i ogranicza w jakimś stopniu pole widzenia.

Co do sbricka to nie wypowiem sie bo nigdy nawet nie miałem go w ręce. Ale uważam że nie możemy z góry minusować czegoś co tylko przypuszczamy że daje jakąś przewagę. A jeśli rzeczywiście sterowanie nie jest płynne, to to raczej jest utrudnienie.

W przypadku awarii podwozia czasem myślę że kwestię wzięcia serwisu to powinna byc indywidualna sprawa zawodnika. Kabina wiadomo, jak coś odpadnie to nie ma zmiłuj. Ale gdy nic nie odpadnie z zawieszenia, tylko albo rozsynchronizuje sie skręt, albo może nawet rozepnie sie tandem jak mi kiedyś, to uważam że jesli zawodnik chce dalej jechac, to bym pozwolił, gdyż w żadnym stopniu nie ma ulatwionego zadania, nie musi przejechać całej trasy, wiec może na przykład po awarii zaliczyć samą metę. Oczywiście zakładając ze nic większego jak koło, czy pół mostu nie odpadło by nie było wielkiej zmiany masy. Pamiętam jak w Austrii jeden Ural uszkodził skręt na kamieniu i sędzia nie zatrzymał czasu, czy skończył sekcję, tylko po decyzji zawodnika skończył przejazd.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#47 Post autor: Uncle Jaca »

Dziś wieczorem Regulamin już będzie wisiał, czasu było nadto aby zastanawiać się i proponować zmiany, ciąć czy coś dorzucać, każdy miał swobodę wypowiedzi, zrobiliśmy również takie o demokratyczne głosowanie :)

Jedną zmianę, którą mogę Wam zdradzić w tajemnicy to ta, że w nagłówku zapis "2016" zostanie zmieniony na "2017".

Nie lękając się szyderców i nie poddając wpływom (w tym na konto) oraz naciskom starych wyjadaczy a także młodego narybku moje zdanie z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w regulaminie wszak się podpisuję pod nim, więc śpijcie spokojnie ;)
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#48 Post autor: Blaha »

MisiePysie - nie chodziło mi o karanie za posiadanie SBricka, tylko nie dawanie tego 20%bonusu jak dla PF. No i sprecyzowanie czy jest to system sterowania, bo moim zdaniem jest.
A wydajność prądowa nie zależy od SBricka tylko od batboxa (w jakiejkolwiek postaci).

Bo SBrick czy wieża IR V2 mają większe możliwe do uzyskania wydajności prądowe niż jest w stanie podać Wam batbox (mały, duży, LiPo) - jest tam układ, który to zabezpiecza- jak się nagrzeje to chwilowo odcina prąd. Na wieży V1 jest odmienna sytuacja, ale z nich w trialu chyba nikt nie korzysta?
Ostatnio zmieniony 2016-11-14, 13:31 przez Blaha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#49 Post autor: Uncle Jaca »

Regulamin na 2017 wisi, tu link (pdf):

https://drive.google.com/file/d/0BwXbDS ... sp=sharing

Na blogu też powinien hulać, thx Blaha za pomoc w ogarnianiu :)


EDIT

Co do terminów, to już znamy dwie daty, które odpadają ze względu na wystawy 28-30.04 Pyrkon i 08.-09.07 Chojnice
Ostatnio zmieniony 2016-11-17, 10:24 przez Uncle Jaca, łącznie zmieniany 2 razy.
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#50 Post autor: Uncle Jaca »

Ładnie to ogarniasz Blahu jako nasz moderator, widać odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu zaangażowany w to co robi, oby tak dalej! :)

A oficjalnie już wiadomo kiedy wesoła wycieczka, czyli kolejny weekend w terminarzu na STT odpada:
19-20.08.2017r. jest truck trial w Austrii w Limberg/Maissau :)
Pies utonął, łańcuch pływa

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#51 Post autor: REX »

Uncle Jaca pisze:Co do terminów, to już znamy dwie daty, które odpadają ze względu na wystawy 28-30.04 Pyrkon i 08.-09.07 Chojnice
A nie chcielibyście zrobić sobie większej imprezy właśnie w Chojnicach w połączeniu z wystawą i przy sporej publice?
Nie wiem co do tego byłoby potrzebne (konkretnie) ale miejsce (nawet pod dachem) by się znalazło. Do tego są na podwyższeniu trybuny - czyli można spokojnie oglądać rywalizację nie kręcąc się pod nogami.

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#52 Post autor: Blaha »

Dzięki Jacku :)
Robim co mogiem.

Co rozumieć przez większą imprezę w Chojnicach?
Mogę mówić za siebie - planuję być, trialówkę na pewno zabiorę. Pewnie będzie nas więcej osób. Możemy ułożyć tor i zrobić demonstracyjne przejazdy po nim - tak jak to się działo w tym roku w Łodzi i Jordanowie. To jest bardzo realne, tym bardziej, że już odpowiedni wątek dla Pyrkonu 2017 funkcjonuje.

Moim zdaniem pełnych zawodów nie ma możliwości rozegrać z dwóch ważnych powodów:
1. Zawody trialu trwają minimum 4 godziny (trochę przydługawo jak na aktywność wystawową - po zawodach często osobiście jestem wypruty z energii - trzeba sędziować, ogarniać- non stop 200% normy - jest dużo roboty. A tu jeszcze publika, dzieci do opanowania)
2. Brak kompletu Zawodników - na pewno nie wszyscy startujący w sezonie trialowym wybiorą się na wystawę. Nie byłoby w porządku organizować właśnie na niej regularnych zawodów ileśtamset kilometrów od czyjegoś domu.

Można rozegrać jakieś uproszczone zawody jak to miało miejsce w 2013 roku w Rzeszowie :)
Do tego potrzebowalibyśmy różnej maści materiałów budowlanych typu cegły, kamienie, dachówki, płyty chodnikowe, deski, piankę montażową etc.
No i miejsce do zmontowania tego - na dworze przewiewniej i można więcej ludzi zgromadzić, za to przeszkodzić może deszcz.

Może dobrze byłoby założyć w dziale Wystawy w Chojnicach wątek analogiczny do Pyrkonowego, żeby chętni się wpisywali i tam można ustalać szczegóły.
Ostatnio zmieniony 2016-12-15, 11:55 przez Blaha, łącznie zmieniany 3 razy.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#53 Post autor: REX »

Blaha pisze:Co rozumieć przez większą imprezę w Chojnicach?
Mogę mówić za siebie - planuję być, trialówkę na pewno zabiorę. Pewnie będzie nas więcej osób. Możemy ułożyć tor i zrobić demonstracyjne przejazdy po nim - tak jak to się działo w tym roku w Łodzi i Jordanowie. To jest bardzo realne, tym bardziej, że już odpowiedni wątek ku temu funkcjonuje.

Moim zdaniem pełnych zawodów nie ma możliwości rozegrać z dwóch ważnych powodów:
1. Zawody trialu trwają minimum 4 godziny (trochę przydługawo jak na aktywność wystawową - po zawodach często osobiście jestem wypruty z energii - trzeba sędziować, ogarniać- non stop 200% normy - jest dużo roboty. A tu jeszcze publika, dzieci do opanowania)
2. Brak kompletu Zawodników - na pewno nie wszyscy startujący w sezonie trialowym wybiorą się na wystawę. Nie byłoby w porządku organizować właśnie na niej regularnych zawodów ileśtamset kilometrów od czyjegoś domu.

Można rozegrać jakieś uproszczone zawody jak to miało miejsce w 2013 roku w Rzeszowie :)
Rozumiem. Argumenty jak najbardziej przemawiające. Wyszła moja nieznajomość realiów pełnych zawodów.
Cieszę się zatem, że będziesz (będziecie) i choć coś mniejszego a widowiskowego odbędzie się w Chojnicach.
Konkretny wątek funkcjonuje dla PYRKON-u ale dla Chojnic też się przyda i będzie.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#54 Post autor: Uncle Jaca »

Ktoś coś się pochwali co tam składa w garażu na sezon?
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#55 Post autor: Blaha »

Ja jedynie powiem, że 8x8x4 ;)

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#56 Post autor: Lomeltor »

Ja tam sobie na spokojnie składam wielkie nic :P Na razie brak weny i przede wszystkim pomysłów, co ciekawego można by poskładać. Na pewno chcę kolejne 6x6, ale co to będzie...
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#57 Post autor: Blaha »

Mati to proponuję ZILa 4972 ;)

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#58 Post autor: Lomeltor »

Ktoś to już chyba budował, nawet na forum... Poszukam jednak czegoś "normalniejszego" :)
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#59 Post autor: noniusz »

Blaha pisze:Mati to proponuję ZILa 4972 ;)
Dobre, dobre.
Za mną od dłuższego czasu chodzi (jeździ) ZIL 135, ale nie w teren, ot taki na półkę.

Życia mi chyba nie starczy na projekty pt.: "kiedyś usiądę i to wszystko zbuduję" :)

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#60 Post autor: Lomeltor »

Będziesz mieć czas/chęci w tym roku, żeby nas odwiedzić?
Jakiś ciekawy projekt na tapecie?
STT | Typowy technicowiec

ODPOWIEDZ