Trophy Truck & Tracked Racer

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#16 Post autor: Bricksley »

Jaco3011 pisze:A może jeszcze TankTrial i biathlon, co?
Możesz rozwinąć?

Tak, wiem miałem odpisać, dajcie mi chwilkę, może jutro się uda ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#17 Post autor: Jaco3011 »

Bricksley pisze: Możesz rozwinąć?
Mogę. Do wyboru:
Część wyścigowa:
- TankTrail, będący kalką TrTr.
- wyścig czołgów po trudnym terenie.
- wyścig czołgów ale po podłodze z jakimiś przeszkodami.
Część strzelecka:
- brak
- strzelanie z miejsca do stojącego celu
- strzelanie w ruchu do stojącego celu.
- pojedynek, ale nie wiem jak to zrobić...
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Durzy »

Możecie jeszcze zrobić przeciąganie liny na śliskiej nawierzchni. Niedługo będzie jej pod dostatkiem.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#19 Post autor: Cieślu »

Szkoda tylko, że te gąsienice nie zapewniają zbytnio trakcji. Nie wiem też jak drugi kolega chciałby rozwiązać kwestię celowania. Niekoszerny laser?
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20 Post autor: SERVATOR »

Gumki, które zgłosiłem do BOP10 mogą zaradzić ślizganiu większych dżdżownic.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#21 Post autor: Bricksley »

Blaha pisze:1. W takiej skali to jedna eLka czy dwa mediumy spokojnie dadzą radę.
Też tak myślę, zresztą o tym wspomniałem.
Blaha pisze:2. Maszyny powinny być podobne konstrucyjnie do siebie, aby rywalizacja była emocjonująca. Potrzebne będą jakieś ramy masowe, dopuszczlane średnice kół, przełożenia w napędzie. Nie będzie frajdy jeśli część osób będzie miała lekkie rakiety i dublowała cięższe/wolniejsze pojazdy. Poważnie zastanowiłbym się nad dyfrem, bo tutaj więcej może napsuć niż pomóc - uniesienie jednego tylnego koła unieruchamia pojazd, do tego niepotrzebnie generuje straty mocy. Przełożenie około 3:1 na eLce powinno być optymalne.
Tak jak wspominałem, chcę aby było jak najmniej obostrzeń, tak by każdy mógł sobie taki pojazd zbudować - najważniejsza dobra zabawa. Ale zgadzam się odnośnie podobnych rozmiarów, zresztą to opisałem, podobnież jak i koła. Przy średnicy Ø50 mm koła mamy kilka ciekawych propozycji: http://wheels.sariel.pl/ 49 i 56mm bieżnik typowo terenowy i 49,5 bardziej drogowe kapcie. Są to oponki bardzo popularne i myślę że przy takim ograniczeniu i tak pojazdy będą zróżnicowane. Nad ograniczeniem przełożenia można pomyśleć, ale dyfer zostawiłbym w kwestii zawodnika a ramy masowe i tak mniej więcej ustala fakt, że oprócz podwozia musi być jakaś zabudowa ;)
Blaha pisze:Dobrze rozważyłbym możliwość stosowania różnego sterowania - NXT, SBrick czy RC mają przewagę precyzji i zasięgu nad PF.
Odnośnie SBricka i jego użycia pisałem, natomiast nie wiem jak w takie maleństwa chcesz włożyć NXT czy moduł RC?
Biedrus pisze:A może byliby chętni na ściganie się tylko firmowymi zestawami 42065 ? Mi się budować nie chcę(nie umiem), ale bym się chętnie pościągał na wystawach. Pewni sporo osób kupi ten zestaw, może się znajdą chętni?
Z tego co zauważyłem odtwarzając 42065 układ napędowy jest bardzo prosty, więc jestem pewien wiele osób będzie wstanie coś podobnego zbudować, a nawet nieco ulepszone pod siebie. Z racji tego, że chcę by była to zabawa dla większej liczby osób, także nietechnicowych będę unikał komplikowania konstrukcji ;)
Sajan pisze:Jeśli będziecie się ścigać zestawem na gąsienicach, to zaopatrzcie się w nakładki. Przynajmniej model nie będzie się ślizgał na parkiecie i gąsienice nie porysują się.
A po co nakładki? Przy poślizgach zabawa będzie jeszcze lepsza.
Obrazek
CamelXP pisze:Mój buggy był na samych PF'ach. Tak, wiem, za piękny nie był i nieco szerszy niż ten trophy truck, ale układ jezdny sprawdzał się całkiem przyzwoicie :)
Wszystko fajnie, ale nie ta skala, tam miałeś koła 68 i 81mm a my tu mówimy o znacznie mniejszych rozmiarach ;)
Lomeltor pisze:Ja już raz czy dwa na forum pisałem, że fajne było by coś w tym stylu: https://www.youtube.com/watch?v=8WReDJRrjGM na necie jest masa mocy w oparciu właśnie o tą ramę podwozia, bardzo łatwo ją zmodyfikować. Ogólnie tak jak koledzy wcześniej pisali, muszą być zbliżone, żeby rywalizacja była wyrównana
Ciekawe, ale może spróbujmy czegoś własnego? Chyba potrafimy, nie? :)

W kwestii 42065 to tak jak pisałem w innym wątku postaram się w łikend zbudować go z klocków, w LDD w większości już jest ;) A i za TrophyTrucka tez się muszę zebrać skoro wątek założyłem :P
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#22 Post autor: CamelXP »

Bricksley pisze:Tak jak wspominałem, chcę aby było jak najmniej obostrzeń
Dokładnie, jak jakieś auto wygra, to do następnego wyścigu pozostali uczestnicy będą mieli szansę zmodyfikować swoje bryki.

Jaki to byłby rozstaw kół?
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

CamelXP pisze:Jaki to byłby rozstaw kół?
11s licząc po przykładach. Ale jak wykonasz na odpowiednich kołach i będzie proporcjonalnie wyglądał z nieco innym rozstawem to nic się nie stanie :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Durzy »

Przepraszam, że w tym temacie, ale nie uważacie, że zawody w przeciąganie liny na lodzie mogłyby być ciekawe? Dowolny pojazd pod warunkiem, że 100% Lego i napędzany przez PFy? Kroczący, na kołach, gąsienicach itp.?

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#25 Post autor: OmenGda »

Durzy pisze:Przepraszam, że w tym temacie, ale nie uważacie, że zawody w przeciąganie liny na lodzie mogłyby być ciekawe? Dowolny pojazd pod warunkiem, że 100% Lego i napędzany przez PFy? Kroczący, na kołach, gąsienicach itp.?
To może być nawet zabawne :) w końcu walki robotów na mindstorms też robią :-)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#26 Post autor: Bricksley »

Dawno nic nie budowałem więc stwierdziłem że na rozgrzewkę przed MOCami zbuduję coś lżejszego, ale już nie stricte zestaw, więc wziąłem na warsztat 42065. Tak więc zbudowałem sobie kopię, co prawda w nieco innych kolorach i koła pasowe zastąpiłem dyskami 3x3 (ach to lenistwo - nie miałem pod ręką wszystkich, a z zestawów nie chciało się wyciągać :P ), brak też paneli z Porsche (i tak pełnią funkcje dekoracji) i flagi (nie mogłem swojej z JG znaleźć) ;)

I w sumie nie ma co się rozpisywać, fajnie się tym jeździ, zwłaszcza na panelach, a fakt że gąsienice się lekko ślizgają tylko dodaje więcej frajdy :) Tak więc jak ktoś ma chwilkę czasu to polecam zbudować, to tak pod ten temat :)


Obrazek

Tak, trzymam 8421 na podłodze ;)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ