[MOC] Zamek na smoczej skale

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

[MOC] Zamek na smoczej skale

#1 Post autor: BlackKnight »

Po długiej przerwie przedstawiam w końcu moją najnowszą budowlę - Zamek na smoczej skale.
Jest to największy MOC jaki kiedykolwiek zbudowałem, zajmuje 6 płyt bazowych i ma 67cm wysokości.

Obrazek

Budowałem go od lipca 2015 aż do teraz. Nie mam pojęcia ile tam jest klocków.. ani jak to oszacować - może są jakieś magiczne wzory? ;P

Zamek powstał bez planu całościowego, na początku jedynym założeniem była jaskinia w której zmieściłby się Smaug, więc przyjąłem, że 6 płyt to minimum..
Potem powstał plan jaskini z wejsciem, korytarzem i skarbcem (do skarbca prowadzi tajemne przejście zasłonięte pajęczyną ).
Po zbudowaniu i zadaszeniu jaskini zacząłem budować zamek, najpierw mury, potem wieża, brama oraz budynki.
Ten etap czyli 90% projektu zakończyłem na początku roku 2016. Niestety, potem budowa utknęła z powodu braku czasu;/
Zamek powoli niszczał, został też zabawką dzieciaków, więc w pewnym momencie nawet budynek główny został zniszczony.
W końcu miesiąc temu się zebrałem, odbudowałem budynek główny (nieco mniejszy niż oryginalnie) a z resztek dodałem zbrojownię żeby nieco zapełnić pusty plac.
Zresztą z tego placu jestem najmniej zadowolony ale już nie mam sił i czasu przebudowywać go na nowo :)

Mam nadzieje ze i tak sie spodoba - zapraszam do oglądania zdjęć! Galeria Flickr

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Machikuły z otworami na wlewaniu gorącej smoły na głowę smoka wyłażącego z jaskini :D
Obrazek

Kowal
Obrazek

Zbrojownia
Obrazek

Skarbiec
ObrazekObrazek

Plan nr 1 :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-11-14, 19:25 przez BlackKnight, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Jest efekt WOW. Prosta technika, ale i tak robi wrażenie. Bardzo ładnie to wygląda. Miłe dla oka proporcje.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Jest smok - jest impreza.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

socha23
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-31, 17:50
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: socha23 »

Bardzo fajny! Podobają mi się proporcje, wygląda odpowiednio majestatycznie. Te elementy sand green ładnie przerywają monotonię lblay. Ładnie wygląda góra skarbów.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić - wydaje mi się że wejście do jaskini jest nieco zbyt duże, przez to ten mur wyżej wygląda jakby wisiał w powietrzu. No i plac faktycznie trochę monotonny, możnaby się pokusić o urozmaicenie go nieco.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#5 Post autor: meler »

Fajny zamek, trochę akcji na murach i interakcji z sąsiadem w pieczarze. Skoro zwierz urósł tak wielki, a mieszkańców jest nadal sporo, znaczy że wypracowali jakiś kompromis współżycia? ;) I ta smoła to pewnie do popicia kolacji z owieczek? Gdyby nie kolejkowa fiksacja, to taki zameczek bym se pyknął...

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: BONBINI »

Bardzo klimatyczne. Jestem na tak :-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#7 Post autor: bart_ilo »

Świetne!
Super pomysł ze skarbcem i smokiem.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

Bardzo lubię ten model smoka - wyjątkowo udana forma! - więc już na wstępie duży plus :) .
Ale co ważniejsze, zamek bardzo zgrabny. Sprawia solidne wrażenie, co chyba jest dość istotne w przypadku budowli obronnych ;) .
Gdybym miał się czepiać, to... który architekt postawiłby zamek na cienkim sklepieniu olbrzymiej jaskini?! Ale to fantasy, więc się nie czepiam ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wielkamucha »

Najlepszy z tego wszystkiego jest smok. Bardzo fajny. Czy pierwowzoru gdzieś przypadkiem nie widzieliśmy w TV w jakimś filmie?

Zamek w porządalu, ale ma jeden poważny minus - brak mostu zwodzonego. Traci cały urok. To jakby ze starego Golfa 2 wyjąć wielką rurę wydechową z tyłu - niby jeździć dalej można, ale gdzie ten fun...

No i nie widzę żadnych tajemnych przejść, a konstrukcja pozwala na baaardzo wiele... ;)

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#10 Post autor: BlackKnight »

Dzieki wszystkim za komentarze!
meler pisze:Skoro zwierz urósł tak wielki, a mieszkańców jest nadal sporo, znaczy że wypracowali jakiś kompromis współżycia? ;) I ta smoła to pewnie do popicia kolacji z owieczek?
Historia jest taka, że nauczyli się z nim żyć - oddali całe złoto, poza koroną pary królewskiej w zamku nie ma ani grama tego kruszcu.. no i obiecali podsyłać co jakiś czas pare kóz :P
Mimo tego dobrze mieć jednak pewne możliwości działania na wypadek gdyby to przestało wystarczac smokowi, stąd machikuły, kusze i mury :)
dmac pisze: Gdybym miał się czepiać, to... który architekt postawiłby zamek na cienkim sklepieniu olbrzymiej jaskini?! Ale to fantasy, więc się nie czepiam ;) .
Własnie, fantasy to dobra wymówka:)
wielkamucha pisze:Zamek w porządalu, ale ma jeden poważny minus - brak mostu zwodzonego. Traci cały urok. To jakby ze starego Golfa 2 wyjąć wielką rurę wydechową z tyłu - niby jeździć dalej można, ale gdzie ten fun...
Rzeczywiscie, na most zwodzony nie wpadłem ;/
wielkamucha pisze:No i nie widzę żadnych tajemnych przejść, a konstrukcja pozwala na baaardzo wiele... ;)
Ha! Jest jedno, z 'pustyni' przed wejsciem do jaskinii prosto do skarbca, jest zasloniete czerwonymi lisci i pajeczyną :)

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Hobbit »

Zalatuje trochę filmem "Hobbit the Desolation of Smaug" :-)
Ile czasu zajęło ci budowanie całego modelu?
Hobbit

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#12 Post autor: Stelario »

Cała trawa i piach wygląda jak narysowane od linijki.
Blanki na murach są w porywach do pasa, i zupełnie nie chronią strażników.
Podwórko w zamku masz w 3 kolorach LG, LBG, DBG.
Mur masz przedzielony jakimś łukiem/mostkiem idącym donikąd w dodatku mamy rycerza po drugiej stronie który nie wiadomo jak tam w ogóle wlazł bo nie ma drabiny ani żadnego wejścia. Na górę bramy też się wejść nie da a ludzie stoją.
Najlepiej to tutaj wyglada ta jaskinia.
Ostatnio zmieniony 2016-12-12, 16:19 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#13 Post autor: BlackKnight »

Hobbit pisze:Zalatuje trochę filmem "Hobbit the Desolation of Smaug" :-)
Ile czasu zajęło ci budowanie całego modelu?
Razem 16 miesiecy ale były długie okresy bezczynności.
Stelario pisze: - Cała trawa i piach wygląda jak narysowane od linijki.
- Blanki na murach są w porywach do pasa, i zupełnie nie chronią strażników.
- Podwórko w zamku masz w 3 kolorach LG, LBG, DBG.
- Mur masz przedzielony jakimś łukiem/mostkiem idącym donikąd
- w dodatku mamy rycerza po drugiej stronie który nie wiadomo jak tam w ogóle wlazł bo nie ma drabiny ani żadnego wejścia.
- Na górę bramy też się wejść nie da a ludzie stoją.
Najlepiej to tutaj wyglada ta jaskinia.
Hehehe czyli podsumowując nie jest źle :D

co do punktow
- dokładnie to ekierki
- blanki przy tej wysokości murów wydają mi sie wystarczające do obrony przed strzałami, a na smoka wyższe tez pewnie bardzo by nie pomogły
- zgadza sie, a mury w 4
- most a w zasadzie brama do zamku 'wysokiego', w razie czego można zamknąć, nad nim sa blanki - wystarczy żeby z jednej strony było dojście
- w najwyższej wieży jest wewnętrzna klatka schodowa
- w wieżach przy bramie rzeczywiście nie ma schodów ani drabiny - na to nie ma wymówki ani wytłumaczenia wiec bije sie w piers (ale niezbyt mocno) :)
Czarna noc

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#14 Post autor: Stelario »

https://flic.kr/p/NKekrJ Przecina mur w pół i nic nie daje, ja tam bramy nie widzę a przez to na mury zamku niskiego się nie da wejśc tylko na wysoki.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Jellyeater »

tak sobie teraz pomyślałem, że wejście do jaskini mogłoby być mniejsze. Bo smok umie złożyć skrzydła i przecisnąć się przez węższe i niższe przejście. Wtedy strop byłby grubszy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ