[MOC] Pałac Ślubów

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Pałac Ślubów

#1 Post autor: Biedrus »

Witam. Przedstawiam mój pierwszy budynek, na naszą przyszłoroczną makietę kamieniczek.
Jest to Pałac Ślubów. Praca mieści się na 3 BP. Niestety pałac nie jest modularem, chociaż miał nim być z początku. Zasoby klockowe i finansowe nie pozwoliły mi na to w tej chwili.
Mimo wszystko z efektu końcowego jestem dość zadowolony. Mam nadzieje, że się wam spodoba :)

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Na tym zdjęciu poniżej Pałacu w Zgierzu dość luźno się wzorowałem.
Obrazek

Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania.

Galeria.
Ostatnio zmieniony 2016-11-23, 18:06 przez Biedrus, łącznie zmieniany 3 razy.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#2 Post autor: bart_ilo »

Jakby był modularem, nie byłoby takiego efektu. W tej wersji wygląda super.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#3 Post autor: REX »

Napisałeś, że luźno się wzorowałeś na Pałacu Ślubów w Zgierzu, którego fotkę przedstawiłeś.
Wszystko dobrze, tylko mam wrażenie, że mogłeś bardziej odwzorować proporcje tego budynku. Byłby chyba bardziej kształtny. Wysokość sal we wnętrzu też byłaby lepsza.
Ten ze zdjęcia jest wyższy a węższy (czy jak kto woli - krótszy).

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Taausz »

Filary mogły by być białe tak jak na zdjęciu, reszta bardzo mi się podoba :)
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#5 Post autor: CamelXP »

REX pisze:Wszystko dobrze, tylko mam wrażenie, że mogłeś bardziej odwzorować proporcje tego budynku. Byłby chyba bardziej kształtny.
Budynek trzyma proporcje minifigów, znaczy jest szerszy niż ludzki odpowiednik ;)
Mi się podoba.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: JK »

Całkiem przyjemny dla oka budynek:) Ciekawy pomysł na choinki.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Mestari »

Bardzo dobrze Ci wyszedł, właśnie o coś takiego mi chodziło proponując te 16 studów zieleni po bokach. W tym miejscu makiety nie muszą stać modulary, chciałem bardziej luźnej zabudowy. Takiej właśnie :)
W sumie to chyba wszystko mi się tu podoba, chociaż białe filary nie byłyby złym pomysłem ;)
Okna z niebieskimi zasłonami wyszły świetnie.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Kalais »

Super, podoba mi się.

Jedyne czego mi brakuje to wyciągnięcia bryły budynku o np. 1 stud w okolicach tych cegiełek schowanych za drzewami. Tylko jeszcze trzeba by to było jakoś umiejętnie z linią dachu to zgrać wtedy...

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

A moim zdaniem jest zupełnie przeciętny. Jedyne czym się wyróżnia, ale na niekorzyść, jest użycie wykończen umieszczanych na rogach budynku w połowie ściany. Trzeba było tą środkową część zrobić wysunięta tak jak na zdjęciu budynku którym się inspirowałeś - wtedy miało by to jakis sens, a i wyglądało by lepiej. W ogóle to zdjęcie zestawione ze zdjęciami MOCa sprawia że wyraźnie widać jak wiele temu mocowi brakuje. Ale pomijając to, wyszedł solidy mocyk.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#10 Post autor: Biedrus »

Bardzo dziękuje wszystkim za komentarze,
Taausz pisze:Filary mogły by być białe tak jak na zdjęciu, reszta bardzo mi się podoba :)
Zastanawiałem się nad tym podczas budowy, "tan" mi się bardziej osobiście podobał.

CamelXP pisze:
REX pisze:Wszystko dobrze, tylko mam wrażenie, że mogłeś bardziej odwzorować proporcje tego budynku. Byłby chyba bardziej kształtny.
Budynek trzyma proporcje minifigów, znaczy jest szerszy niż ludzki odpowiednik ;)
Mi się podoba.
Jest to luźna inspiracja budynku, więc nie trzymałem się dokładnych proporcji. Tak jak napisałem we wstępie. Na żywo wygląda to lepiej.

JK pisze:Całkiem przyjemny dla oka budynek:) Ciekawy pomysł na choinki.
Ten pomysł jest niestety "podkradziony" z internetu.
Mestari pisze:Okna z niebieskimi zasłonami wyszły świetnie.
Zasłony są zasługą żony. Ja jestem osobiście bardzo zadowolony z tych ozdobnych okienek:
Obrazek
Przez przypadek na nie trafiłem na Bl-u, według mnie pasują całkiem nieźle.
Jetboy pisze:A moim zdaniem jest zupełnie przeciętny.
Zdaję sobie sprawę, że żadnych cudów to nie zrobiłem. Talentu też nie zmienię, ale staram się nadrabiać pracowitością. Mam nadzieje, że zdobywane doświadczenie pozwoli mi w przyszłości tworzyć lepsze prace :)

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: mw »

Kalais pisze:Super, podoba mi się.

Jedyne czego mi brakuje to wyciągnięcia bryły budynku o np. 1 stud w okolicach tych cegiełek schowanych za drzewami. Tylko jeszcze trzeba by to było jakoś umiejętnie z linią dachu to zgrać wtedy...
też tak myślę ale i tak super Tobie wyszło

ODPOWIEDZ