71304 Terak - Creature of Earth

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

71304 Terak - Creature of Earth

#1 Post autor: SERVATOR »

71304 Terak - Creature of Earth

Obrazek

Seria: Bionicle (podseria Companions)
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 74
Figurki: 0
Opakowanie: Karton o wymiarach 14 x 18.8 x 5.2 cm
Cena: RPP £6.99 / $9.99 / 9.99€, w internecie za ok. 30 zł, od BACONA za 10 zł!
Brickset
Bricklink

Bionicle, to seria którą zazwyczaj pomijam w swoich listach zakupowych. Ostatnio zacząłem jednak przychylniej patrzyć na niektóre ich elementy, bo często znajdują one zastosowanie w pracach Technic.
No a jak Bacon zaproponował na forum możliwość pośredniczenia w zakupie takiego stwora z promocji w jego lokalnym Auchan za 10 zł, to nie zastanawiałem się ani chwili. Dzięki BACON! :)

Zestaw jest zapakowany w fajne, dość sztywne pudełko. Jak już przełamie się wewnętrzny opór i przekona samego siebie, że taki stwór może być ładny, to całość prezentuje się naprawdę ładnie.

Obrazek

Na drugiej stronie pudełka pokazano, że zestaw 71304 można połączyć z 71309 Onua - Uniter of Earth. W podlinkowanym grafikach dla zestawu 71309 widać, że story te tworzą swoisty komplet, łącząc się w mega-stwora. ;)

Obrazek

W środku znajdujemy dwie saszetki i instrukcję.
Obrazek

Obrazek

Na powyższym zdjęciu widać przykładową stronę z instrukcji. Jak widać jest to dość standardowa, złożona na pół, 26-cio stronna książeczka. Skan całej instrukcji możecie obejrzeć np. TU.

Najrzadszym elementem w tym zestawie jest element
24162pb03 Bionicle Creature Head/Mask with Marbled Trans-Purple Pattern.
Do chwili obecnej (a w związku wygaszeniem serii Bionicle pewnie do "końca świata") wystąpił on jedynie w tym zestawie.
Obrazek

Rzadkim elementem (tu w liczbie 2 sztuk) jest też 24166pb01 Bionicle Crystal Armor with Marbled Trans-Clear Pattern
Obrazek.
Ten element wystąpił dotychczas dwukrotnie. Tu i w zestawie z którym tworzy coś na kształt kompletu tj. 71309 Onua - Uniter of Earth.

Dla mnie najciekawszym elementem zestawu (w liczbie 2 sztuk) jest element 24188 Bionicle Shadow Trap, Half. Choć pojawił się dopiero w roku obecnych, to nie jest on szczególnie rzadki. Na dziś widzę szansę wykorzystania go, jako łapy do przenoszenia kulek w jakimś module GBC.
Obrazek

Ciekawie wygląda również element 24014 Technic, Arm with Gear 8 Tooth and 1.5L Axle. Choć wygląda na element typowo Technicowy, to póki co wystąpił jedynie w 5 tegorocznych zestawach Bionicle.
Obrazek

Za 10 zł te prawie 80 elementów (jest kilka zapasowych), to okazja ale za prawie 40 zł na pewno nigdy tego zestawu bym nie kupił.

Sam stwór jest dla mnie podobny do dziesiątków innych stworów Bionicle. Coś się zgina, coś się rusza ale ogólnie sam dziecka nigdy nie zachęcałem do zabawy takimi klockami. ;)
Bardziej podobały mi się figurki z Hero Factory a ostatnio bardzo podobają mi się "buildable figures" ze Star Wars.

Na kilku poniższych zdjęciach starałem się pokazać mniej więcej jak można te figurki "modelować".

Obrazek

Tu widać jak po naciśnięciu do dołu "ogona" (z fioletowym zębem na końcu), ręce postaci się opuszczają.
Obrazek

Tu nasz Terak poznaje swojego pająkopodobnego przyjaciela.
Obrazek

Terak zwracając się do kleszczaka krótkim pytaniem "FIKASZ?" postanowił od razu wyraźnie zaznaczyć, kto tu rządzi.
Obrazek

Biedaczysko tak się wystraszył, że od razu wskazał tych, którzy mogą stać za tym że obaj nie są najpiękniejsi. ;)
A może po prostu wskazał kogokolwiek byle tylko Terak dał mu spokój...
Obrazek

Tak czy siak dali gościom łupnia.
Obrazek

Podsumowanie:
Przypuszczam, że fanom Bionicle zestaw ten może się podobać. Ja nim nie jestem, więc... dla mnie ten zestaw po prostu jest.
Kilka fajnych, uniwersalnych elementów w nim jest. Jak napisałem wyżej dla mnie to dużo za mało na cenę RPP bliską 40 zł. Za "dyszkę" oczywiście TRZEBA brać i wiać.

Pełna galeria jest TU.

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Mutran »

Moja ulubiona z Kreatur :D


za 10zł?! ;O kupiłbym ze 3 takie ;-;
Ostatnio zmieniony 2016-11-25, 17:19 przez Mutran, łącznie zmieniany 1 raz.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Wodziak
Posty: 5
Rejestracja: 2014-09-07, 12:13
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Brak

 

#3 Post autor: Wodziak »

Fajnie, że mniejszy zestaw stanowi funkcję ulepszenia dużego. Kiedyś trzeba było trzy zestawy i wychodziło nie wiadomo co.
Załączniki
250px-Bohrok_Kaita_Ja.PNG
250px-Bohrok_Kaita_Ja.PNG (95.88 KiB) Przejrzano 6401 razy

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Mutran »

Ale formy Kaita i Nui to ty szanuj.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

ODPOWIEDZ