10247 Ferris Wheel

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#16 Post autor: Bricksley »

Tranzystor pisze:Ciekawe ile RPM by to wytrzymało gdyby dać napęd bezpośrednio na koło bez redukcji.
Pewnie tyle:


;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#17 Post autor: A.Brickovsky »

Podziwiam za ogrom pracy, recenzja równie wielka jak to diabelstwo.
Kupiłem na ostatniej promocji, i jak będzie czas i chęć to pewnie złożę. Trochę mnie odstrasza powtarzalność budowy, choć z takim Big Benem to i tak nie ma porównania...
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#18 Post autor: Seba_wse »

Za szybko sięobraca to fakt, bawialność spada wtedy do zera, bo ciężko jest zatrzymaćtak aby gondola była w stosownym miejscu do wpuszczenia kolejnych pasażerów...
Zelektryfikowałem ale jeszcze szybciej musiałem przywrócić korbkę, ciężko dzieciom wytłumaczyć, że muszęposzukać zębatki i zrobićredukcję, mówią nie nie nie, nie chcę silniczka niech będzie tak jak wcześniej, było dobrze.

Szymon

#19 Post autor: Szymon »

Z ciekawostek dodam że zestaw został zaprojektowany przez Jamiego Berarda a to dziecko którego druga twarz ukazuje przerażenie, to nie kto inny tylko on sam.
Jako dziecko miał lęk wysokości i każdorazowo kiedy zabierano go jako dziecko na "Ferris Wheel" ten kurczowo trzymał się zawsze poręczy przerażony.
Więc sam autor tego projektu umiescił siebie w tym zestawie w wersji z jego czasów dzieciństwa, ciekawy akcent.

acmilaneo
Posty: 14
Rejestracja: 2011-09-15, 21:07
Lokalizacja: Poznań

#20 Post autor: acmilaneo »

Tym dla których koło zbyt szybko się obraca polecam użyć pilot od pociągów z regulacją prędkości. Ja tak mam zastosowane i działa to świetnie, dużo bardziej realistycznie niż te szalone obroty na filmikach wyżej ;)

Co do samego zestawu to uważam go za genialną zabawkę dla dzieci, duży, kolorowy, rusza się i bardzo bawialny. Dorośli może będą psioczyć na powtarzalność budowy czy mało ciekawych elementów. Ale to jest zabawka dla dzieci i na tym polu ten zestaw jest świetny!

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#21 Post autor: Seba_wse »

Wagoniki robiłem taśmowo, dany krok x liczba gondol, było ciekawie, ale czego się nie robi dla dzieci:)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Durzy »

Czy Wam też niektóre gondole lekko haczą o boczne, szare podstawo/plejto/kratki?

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#23 Post autor: bart_ilo »

U mnie wszystko płynnie działa. Nic nie haczy.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Durzy »

Hmm... dziwne. Ciekawe co w takim razie źle z dziewczyną pobudowaliśmy w jej kole. Może ktoś jeszcze miał problem z delikatnym haczeniem?

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#25 Post autor: Seba_wse »

A macie wszystkie axle w connectory przy gondolach dobrze powciskane? Jak za długie się zrobią (wysuną) to ma prawo haczyć nawet bardziej niż delikatnie;) U mnie pojawił się ten problem przy intensywnej zabawie, podociskałem axle i było OK, na jakiś czas;)
Ostatnio zmieniony 2016-12-28, 00:45 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Durzy »

Swoją drogą, zestaw świetny! Kamieniczki wydają się przy nim jakieś takie... "mało okazałe", choć i tak je wolę :P
Seba_wse pisze:A macie wszystkie axle w connectory przy gondolach dobrze powciskane? Jak za długie sięzrobią (wysuną) to ma prawo haczyć nawet bardziej niżdelikatnie;) U mnie pojawił sięten problem przy intensywnej zabawie, podociskałem axle i było OK, na jakiśczas;)
Przy budowie raczej tak, ale może moje "to nie moje, więc zobaczę jak szybko potrafi się kręcić zanim coś odleci" coś w tej materii zmieniło... W każdym razie koło musiało pokonać 500km, więc jeśli to tylko kwestia dobrego dociśnięcia, po powtórnym złożeniu będzie dobrze.

Dla ciekawskich jak szybko jest się w stanie kręcić? No... mnie nic nie odleciało (choć obawiam się, że gdyby coś odleciało z koła to mogłaby i moja głowa odlecieć, właścicielka jest dość [cenzura, bo na pewno to czyta]. Podsumowując, koło zapewne trzyma się do prędkości dźwięku, a później fala uderzeniowa wszystko rozwala.

Dzięki za sugestie, pomoc!

ODPOWIEDZ