[WIP] HMS Agamemnon- w trakcie budowy

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
hotorget
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 11:03
Lokalizacja: Sopot
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[WIP] HMS Agamemnon- w trakcie budowy

#1 Post autor: hotorget »

Od dwóch miesięcy siedzę nad żaglowcem HMS Agamemnon.
Wymiary to 94 cm długości i około 80 cm wysokości- maszty są w budowie. Klocków idzie cała masa, na chwilę obecną zużyłem ponad 3 tys. Dodatkowo w modelu montuję takielunek, więc roboty jest od sporo. Zdjęcia robiłem na tle moich pozostałych prac, więc widać rozmiar. Na razie zamontowane armaty Lego, ale są za duże więc będę budował nowe. Każda składa się z 17 klocków a jest ich 64 więc kolejnych 1088 klocków do zamówienia.
Jak dojdą kolejne etapy prac pokaże.
Obrazek

Tak wygląda oryginał
Obrazek

Obrazek
A tak moja wersja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-12-19, 09:04 przez hotorget, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#2 Post autor: gmkkk »

Kawal mocą . Nie podobają mi sie tylko czerwone loża armat.

hotorget
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 11:03
Lokalizacja: Sopot
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: hotorget »

gmkkk pisze:Kawal mocą . Nie podobają mi sie tylko czerwone loża armat.
Armaty i tak będą zmieniane, bo są za duże.

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#4 Post autor: ELEMENT »

Na czym się wzorujesz? Masz plany jednostki?

Na pierwszy rzut nie gra mi parę kolorów - klapy ambrazur powinny być chyba czerwone?

Wanty koniecznie z czarnej liny + powinny być krzyżowe.

Jaki masz ogólny cel? Jak najwierniej zbudować okręt?

hotorget
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 11:03
Lokalizacja: Sopot
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: hotorget »

ELEMENT pisze:Na czym się wzorujesz? Masz plany jednostki?

Na pierwszy rzut nie gra mi parę kolorów - klapy ambrazur powinny być chyba czerwone?

Wanty koniecznie z czarnej liny + powinny być krzyżowe.

Jaki masz ogólny cel? Jak najwierniej zbudować okręt?
Wzoruję się na zdjęciach które zdobyłem. Planów niestety nie mam.
Klapy powinny być czerwone lub czarne, zależy od okresu w jakim pływał okręt- będą zmienione jak uda mi się kupić w dobrej cenie.
Wanty będą czarne i krzyżowe, na razie zamontowałem pionowe liny.
Mam zamiar w miarę możliwości zbliżyć się do oryginału.
To co teraz prezentuję i tak w dużej mierze będzie zmieniane. Same boczne okna były już zmieniane pięć razy, a i tak jeszcze czekam na żółte ponieważ czerwone nie pasują.

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#6 Post autor: ELEMENT »

hotorget pisze:Wzoruję się na zdjęciach które zdobyłem. Planów niestety nie mam.
Mogę w tym pomóc. Moje inne zamiłowanie to modelarstwo szkutnicze i tak się składa, że mam całkiem niezły komplet bardzo fajnych planów do tego konkretnego okrętu.

W całości nie mogę się nimi podzielić, ale z tymi rysunkami, które potencjalnie potrzebujesz nie powinno być problemu. Będziesz miał przynajmniej dokładne wymiary/proporcje kadłuba, wysokości masztów itp.
hotorget pisze:Klapy powinny być czerwone lub czarne, zależy od okresu w jakim pływał okręt- będą zmienione jak uda mi się kupić w dobrej cenie.
Zdecydowałeś się już jaki mniej-więcej rok przyjmujesz? Kapitaństwo Nelsona? Bitwa o Trafalgar? Inny?
hotorget pisze:Wanty będą czarne i krzyżowe, na razie zamontowałem pionowe liny.
Mam zamiar w miarę możliwości zbliżyć się do oryginału.
To co teraz prezentuję i tak w dużej mierze będzie zmieniane. Same boczne okna były już zmieniane pięć razy, a i tak jeszcze czekam na żółte ponieważ czerwone nie pasują.
Brzmi super. Myślę, że budowa w technice 'prób i błędów' to bardzo dobry pomysł, aczkolwiek kosztowny i czasochłonny.

Przy okazji:
- Wykonujesz całość w jakiejś konkretnej skali? Przyjęta szerokość pokładu głównego sugeruje coś w okolicach 1:90, reszty nie sprawdzałem.
- Piszesz o armatach jako o jednej 'kupie'. Wiesz, że Agamemnon miał ich 4 rodzaje? 24, 18, 9 i 4 funtowe - znacznie różniące się rozmiarem, proporcjami i lawetami.
- Rozumiem, że rufa to jak na razie radosna twórczość? Czy brak źródeł jak wyglądała?

hotorget
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 11:03
Lokalizacja: Sopot
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: hotorget »

ELEMENT pisze:
hotorget pisze:Wzoruję się na zdjęciach które zdobyłem. Planów niestety nie mam.
Mogę w tym pomóc. Moje inne zamiłowanie to modelarstwo szkutnicze i tak się składa, że mam całkiem niezły komplet bardzo fajnych planów do tego konkretnego okrętu.

W całości nie mogę się nimi podzielić, ale z tymi rysunkami, które potencjalnie potrzebujesz nie powinno być problemu. Będziesz miał przynajmniej dokładne wymiary/proporcje kadłuba, wysokości masztów itp.
hotorget pisze:Klapy powinny być czerwone lub czarne, zależy od okresu w jakim pływał okręt- będą zmienione jak uda mi się kupić w dobrej cenie.
Zdecydowałeś się już jaki mniej-więcej rok przyjmujesz? Kapitaństwo Nelsona? Bitwa o Trafalgar? Inny?
hotorget pisze:Wanty będą czarne i krzyżowe, na razie zamontowałem pionowe liny.
Mam zamiar w miarę możliwości zbliżyć się do oryginału.
To co teraz prezentuję i tak w dużej mierze będzie zmieniane. Same boczne okna były już zmieniane pięć razy, a i tak jeszcze czekam na żółte ponieważ czerwone nie pasują.
Brzmi super. Myślę, że budowa w technice 'prób i błędów' to bardzo dobry pomysł, aczkolwiek kosztowny i czasochłonny.

Przy okazji:
- Wykonujesz całość w jakiejś konkretnej skali? Przyjęta szerokość pokładu głównego sugeruje coś w okolicach 1:90, reszty nie sprawdzałem.
- Piszesz o armatach jako o jednej 'kupie'. Wiesz, że Agamemnon miał ich 4 rodzaje? 24, 18, 9 i 4 funtowe - znacznie różniące się rozmiarem, proporcjami i lawetami.
- Rozumiem, że rufa to jak na razie radosna twórczość? Czy brak źródeł jak wyglądała?
Jeśli chodzi o rysunki to bardzo chętnie skorzystam. Obecnie mam tylko kilkadziesiąt zdjęć różnych modeli i to wszystko.

Co do okresu to jeszcze nie zdecydowałem, wszystko zależy od klocków, jakie będą dostępne.
Klapy czerwone to marzenie, ale te z lego mają za ostry odcień, dlatego pewnie będą czarne.

Jak na razie pracuję nad armatami 24 funtowymi, pozostałe nie mam jeszcze projektu ani nawet koncepcji jak je wykonać.

Nie robię w skali bo przy żaglowcu z klocków to bardzo trudne, ale jak będę miał dokładne rysunki to mogę sporo rzeczy pozmieniać, tak żeby przynajmniej w przybliżeniu pasowało do skali.

Rufa to tylko zlepek, jest sporo do zrobienia, czekam właśnie na złote klocki i będę rzeźbił zdobienia.

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#8 Post autor: ELEMENT »

Jak będę miał okazję to odkurzę te plany i zobaczę co może Ci się przydać.

Odcień czerwieni - ten stosowany na okrętach RN był moim zdaniem dość podobny; bardzo kontrastujący z resztą kadłuba. Problem w przypadku Twojego modelu polega jednak na tym, że budujesz w dość dużej skali i stosujesz ten tile 2x2 mod. do zrobienia klap. Skala zostaje zaburzona i przez to ambrazury są bardzo gęsto rozmieszczone. Żeby zachować proporcje przy tym rozmiarze ambrazur, musiałbyś mieć pomiędzy nimi ze 4-5 kropek, a są tylko 3. Przez to ta czerwień może zdominować kadłub...

Można użyć czarne - fakt, ale można też pokombinować z proporcjami - albo rozwiązać inaczej ambrazury i klapy - t.j. zmniejszyć. Albo pójść na całość i skalę zwiększyć... Oczywiście mierząc siły na zamiary, bo przy skali minifiga kadłub miałby 1BP szerokości i 4BP długości...
Ostatnio zmieniony 2016-12-19, 20:39 przez ELEMENT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Durzy »

Czy legowa wersja nie ma zbyt wysokiego kadłuba? Wszystkie modele na prezentowanych zdjęciach mają niższą część "żółtą".

hotorget
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 11:03
Lokalizacja: Sopot
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: hotorget »

Dolny pas żółty faktycznie jest za szeroki. W święta pobawię się nad tym szczegółem, muszę wyciągnąć praktycznie wszystkie dolne elementy.

Tak na szybko zamontowałem czerwone klapy
Wygląda to tak

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#11 Post autor: Cevillus »

Ciekawy projekt żaglowca. Życzę powodzenia w jego ukończeniu.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

hotorget
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 11:03
Lokalizacja: Sopot
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: hotorget »

Posiedziałem dzisiaj trochę i oto efekty. Klapy zmienione na mniejsze czerwone i zrobione rzeźbienia na rufie. Są to przymiarki, ale myślę że wyszło nieźle.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Hobbit »

Imponujący model okrętu, tylko wg mnie rufa jest zbyt kanciasta i czerwień za bardzo rzuca się w oczy.
Hobbit

hotorget
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 11:03
Lokalizacja: Sopot
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: hotorget »

Kolejne zmiany na rufie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#15 Post autor: gmkkk »

Okienka z łukami lepsze byłyby w kolorach takich jak reszta rufy. Ten bialy jest tam niepotrzebny.

ODPOWIEDZ