60115 4x4 Off Roader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

60115 4x4 Off Roader

#1 Post autor: wesyr »

Tekst pochodzi z bloga: http://legopo30.pl, na którego serdecznie zapraszam :)

O ile mnie pamięć nie myli (a może mnie pomylić, gdyż od początków mojej przygody z Lego minęło ponad 30 lat) to pierwszymi zestawami z jakimi się zetknąłem w swoim życiu należały do serii Town. Ciężko byłoby kontynuować tradycję z dzieciństwa, gdyż w 2004 roku TLG zakończyło serię Town, wprowadzając na rynek City. I do tej serii należy nabyty w sobotę niewielki, ale jak się okazuje bardzo udany, model 60115: 4 x 4 Off Roader.

Zestaw został wybrany przez moją dziewczynę i muszę przyznać, że dokonała właściwego wyboru przy zakupie zestawu w kategorii do 80 zł.

Tematem 60115 jest terenówka wraz z przenośnym punktem napraw i dwoma minifigami.

Seria: City
Rok: 2016
Numer: 60115
Elementów: 176
Minifigów: 2
Cena za jeden element: 0,45 zł
Waga modelu: 188 g (samo autko 165 g)
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 345 g
Model alternatywny: nie
Cena: £17.99 / $19.99 / 19.99€ / 79 zł (od 55 zł na BL)
Spis części:
– Bricklink
– Brickset


Pudełko i zawartość
Pudełeczko jest dość małe – 26 cm na 19 cm na 6 cm i wraz z zawartością waży niecałe 350 gram. Utrzymane jest w charakterystycznej dla City jasnej kolorystyce z błękitnym motywem przewodnim. Front opakowania opatrzony jest dużym zdjęciem naszej terenówki wraz z kierowcą i mechanikiem na jakiejś niewielkiej pustyni na przedmieściach dużego miasta, którego zarysy widać w tle. Już na tym zdjęciu samochodzik wygląda całkiem przyjemnie.

Tył pudełka przedstawia kilka scenek z użyciem modelu. Do tego okienko informujące nas o zawartości pudełka, czyli instrukcji i dwóch numerowanych woreczkach z częściami.

Dłuższy bok przylegający do górnej krawędzi przodu i tyłu opakowania opatrzony jest zdjęciem jeszcze innej scenki wykorzystującej m.in. wózek narzędziowy oraz zdjęcie minifigurki kierowcy w skali 1:1.

Intrygujący jest dla mnie brak nazwy zestawu na pudełku. Nie wiem czy jest to charakterystyczne dla tej serii, bowiem 60115 to mój pierwszy, bliższy kontakt z City.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pudełko otwiera się z lewego boku w najbardziej nielubiany przeze mnie sposób – wbijaniem kciuków i rozrywaniem opakowania. No cóż, nic na to nie poradzę. Po tym brutalnym otwarciu dostajemy do rąk:

- dwa numerowane woreczki w klockami
- instrukcję
- arkusik z naklejkami

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Instrukcja to niewielka, siedemdziesięciu dwu stronicowa książeczka o wymiarach 19,8 cm na 12,5 cm. Instrukcja podzielona jest na kilka części – nadrzędnymi jest podział na “woreczki” – z pierwszego tworzymy minifigi, beczkę, punkt start/stop/pomiaru czasu, wózek narzędziowy i blisko pół samochodu. Z zawartości drugiego woreczka kończymy autko. Instrukcja przedstawia proces budowy w 70-ciu krokach.

Poza tym na końcu instrukcji znajdziemy reklamę całej serii City oraz spis klocków.

Obrazek


W zestawie nie znajdujemy żadnych nowych klocków. Ciekawy jest spory zestaw narzędzi. Minifigi nie wyróżniają się niczym szczególnym. Dostajemy do ręki mężczyznę, który jest kierowcą oraz kobietę, która wydaje się być mechanikiem.


Obrazek
Obrazek


Budowa i gotowy model


Proces budowy jest bardzo łatwy (ostatecznie zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 5 do 12 lat). Całość składania zajęła mi około 30 minut, wraz z fotografowaniem. W pierwszej kolejności montujemy beczkę w barwach Octan, która zapewne zawiera paliwo. Drugim składanym elementem zestawu jest mini fragment pustyni ze skorpionem, krzaczkiem i flagą oznaczającą start/stop/punkt pomiaru czasu. Kolejnym elementem jest mobilny wózek narzędziowy z dziewięcioma narzędziami (pięć różnych rodzajów kluczy, śrubokręt, młotek, olejarka i wkrętarka). Po tym przechodzimy do głównego dania jakim jest terenówka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na tym kończymy pierwszy woreczek z częściami i rozpoczynamy drugi. Budowa przebiega bezproblemowo. Samochodzik jest zwarty i solidnie oklejony co dodaje mu bardzo miłego charakteru terenówki biorącej udział w jakichś rajdach. Po zakończonej budowie zostaje nam kilka części.

Obrazek


Gotowy model prezentuje się następująco.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I z pozostałymi elementami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie


Po złożeniu 60115: 4×4 Off Roader otrzymujemy bardzo przyjemny, solidny samochodzik terenowy o wadze 165 g. Nim nie weźmie się go do ręki wydaje się być dużo lżejszy. Autko utrzymane jest w kolorystyce Octan, czyli czerwono-zielono-białej do tego solidnie oklejone daje miłe dla oko wrażenie samochodu, który uczestniczy w terenowych rajdach. Samo autko poza możliwością jeżdżenia (wziuum) pozwala jeszcze na otwarcie drzwi kierowcy i pasażera (chociaż wnętrze jest przystosowane tylko dla jednej osoby – z centralnie umieszczoną kierownicą; bez wysiłku można dostosować je dla dwóch ludzików, jednak wówczas minifigi nie są stabilnie połączone z siedzeniami). Oczywiście można też ściągnąć koło i zainscenizować wymianę tegoż na nowe, które można zdjąć z tyłu samochodu. Mnogość narzędzi pozwala na zabawę w ustawianie różnych scenek.

Nie wiem czy przypadkiem nie ma błędu w skalowaniu – nie jestem fachowcem w dziedzinie samochodów terenowych. Jeżeli minifig to człowiek o wzroście 180 cm, to średnica koła tego pojazdu około 160 cm. Trochę duże. To tylko taka moja myśl – nie traktuję tego jako minus, bowiem model bardzo ładnie wygląda z takimi dużymi kołami.

Zestaw uważam za bardzo udany, chociaż mógłby być odrobinę tańszy. Nie wiem jaka była wyjściowa cena w PLN, bowiem na S@H zestaw ten jest wycofany.

Plusy
+ zgrabny samochodzik
+ ładna kolorystyka
+ dużo naklejek
+ narzędzia
+ sporo opcji do zabawy


Minusy
– 1/2 minusa – brutalnie otwierane pudełko

Galeria na flikr.
Ostatnio zmieniony 2016-12-19, 20:41 przez wesyr, łącznie zmieniany 1 raz.

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Ojek »

Przeczytałem: "najbardziej lubiany przeze mnie sposób – wbijaniem kciuków". Byłem w szoku, że ktoś lubi takie otwieranie pudełek:D Recenzja bardzo przyjemna, super zdjęcia.

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Sajan »

wesyr pisze: Jeżeli minifig to człowiek o wzroście 180 cm
Biorąc pod uwagę krępą budowę minifiga, dałbym mu max 160cm

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

Re: 60115 4x4 Off Roader

#4 Post autor: bart_ilo »

wesyr pisze:Intrygujący jest dla mnie brak nazwy zestawu na pudełku. Nie wiem czy jest to charakterystyczne dla tej serii, bowiem 60115 to mój pierwszy, bliższy kontakt z City.
Pudełka przeznaczone na rynek amerykański posiadają nazwę zestawu i ilość klocków na pudełku.
wesyr pisze:Minifigi nie wyróżniają się niczym szczególnym. Dostajemy do ręki mężczyznę, który jest kierowcą oraz kobietę, która wydaje się być mechanikiem.
Posiadają nowy nadruk na torsie z przodu oraz z tyłu.
wesyr pisze:Nie wiem czy przypadkiem nie ma błędu w skalowaniu.
Większość pojazdów z CITY odbiega skalą od figurki.
wesyr pisze:Nie wiem jaka była wyjściowa cena w PLN, bowiem na S@H zestaw ten jest wycofany.
Cena katalogowa była 79,99 zł. W promocji w sklepach lub na allegro można było kupić za około 60 zł.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

Czy tylko mnie nie podoba się polityka 1 roku życia zestawów?

Przeczytałem: "najbardziej lubiany przeze mnie sposób – wbijaniem kciuków". Byłem w szoku, że ktoś lubi takie otwieranie pudełek:D
Ja lubię. Wszystkie małe pudełka z czasów mojego dzieciństwa tak się otwierały. Otworzenie takiego pudełka jest miłym uczuciem. Robi się coś niepowtarzalnego, co definiuje, że zestaw jest już "mój"! Przeciąć nożem boczną taśmę i zakleić z powrotem można zawsze, a kciukiem rozdziewiczyć pudełko tylko raz. Po to się chyba kupuje nowe zestawy, a nie tańsze, używane?
Co innego większe pudełka, które miło kiedy są otwieranymi od góry pojemnikami na klocki. Wielkie, otwierane pudełko flagowca, do którego się mieści cała podseria - to jest to!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Biorąc pod uwagę krępą budowę minifiga, dałbym mu max 160cm
Duże koła w samochodach powinny mieć około 2 cegiełki wysokości by być w skali. Małe w osobówkach to 1 jedna cegiełka. To już są koła do ciągnika. Od biedy mniejszego monster trucka.

Przyjemna recenzja.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: 60115 4x4 Off Roader

#7 Post autor: wesyr »

Sajan pisze:
wesyr pisze: Jeżeli minifig to człowiek o wzroście 180 cm
Biorąc pod uwagę krępą budowę minifiga, dałbym mu max 160cm
Niech ma i 160cm. To i tak to koło jest za duże.

bart_ilo pisze:Pudełka przeznaczone na rynek amerykański posiadają nazwę zestawu i ilość klocków na pudełku.
To wiem, ale dlaczego tak jest? Wie ktoś?
bart_ilo pisze:Posiadają nowy nadruk na torsie z przodu oraz z tyłu.
Nie znam City niestety, a BL nie pokazywał, żeby to było coś nowego, więc nie zwróciłem uwagi.
bart_ilo pisze:Większość pojazdów z CITY odbiega skalą od figurki.
OK, bo już myślałem, że źle myślałem :)
bart_ilo pisze:Cena katalogowa była 79,99 zł. W promocji w sklepach lub na allegro można było kupić za około 60 zł.
Ok, dzęiki za info.
Jellyeater pisze:Duże koła w samochodach powinny mieć około 2 cegiełki wysokości by być w skali. Małe w osobówkach to 1 jedna cegiełka. To już są koła do ciągnika. Od biedy mniejszego monster trucka.

Przyjemna recenzja.
Dzięki za kolejne info i miłe słowo.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#8 Post autor: martinb »

wesyr, dzięki za sympatyczną recenzję i za dobre zdjęcia.

Mój Junior bardzo lubi ten zestaw. Bo jest udany i bawialny.

A co do skali: i co z tego? Bawi oko? Bawi. Gwarantuje dobrą zabawę? Gwarantuje. I o to chodzi.

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: wesyr »

martinb pisze:wesyr, dzięki za sympatyczną recenzję i za dobre zdjęcia.

Mój Junior bardzo lubi ten zestaw. Bo jest udany i bawialny.

A co do skali: i co z tego? Bawi oko? Bawi. Gwarantuje dobrą zabawę? Gwarantuje. I o to chodzi.
Nic z tego. Absolutnie. Nie traktuj tego jako zarzut. Po prostu byłem zdziwiony. Ostatecznie nie dałem za to minusa :)

Dziękuję za miłe słowa.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#10 Post autor: bart_ilo »

Terenówka ładnie wygląda i fajnie powiększa zespół OCTAN Racing :)

Obrazek

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: wesyr »

Elegancko :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Durzy »

Koła w skali Lego są jsk naibardziej odpowiwdnie. Są proporcjonalne do auta. Na śnieg i piach - im większe tym lepsze
Obrazek

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#13 Post autor: bart_ilo »

Koła do auta są proporcjonalne ale figurka do auta już nie.

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: wesyr »

Durzy pisze:Koła w skali Lego są jsk naibardziej odpowiwdnie. Są proporcjonalne do auta. Na śnieg i piach - im większe tym lepsze
Obrazek
Te się mieszczą w nadkolu. W modelu nie ma bata.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Jellyeater »

fajnie powiększa zespół OCTAN Racing :)
POWIĘKSZA jest tutaj kluczowe. Większa od TIRa. :-)
Koła w skali Lego są jsk naibardziej odpowiwdnie.
To koło nie sięgałoby Ci więcej niż do pasa. Mimo wszystko.
Koła do auta są proporcjonalne ale figurka do auta już nie.
I oto i oto i oto cytując już chyba klasyka.

To tylko zabawka i bawi. Ale LEGO samo męczy się z własną dysproporcją minifigów.
Ostatnio zmieniony 2016-12-21, 06:26 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ