[MOC] Motocykl policyjny

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Motocykl policyjny

#1 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

Wreszcie dostałem w swoje ręce szyby motocyklowe! Długo kombinowałem co by zbudować, żeby tylko nie był to motocykl - tfu! - policyjny. I tak - im dłużej myślałem czego nie chcę zbudować, tym więcej szczegółów układało mi się w głowie. Więc wreszcie się poddałem.
Przy okazji policzyłem przed chwilą części i wyszło mi 56 :) (teraz już 57)

Obrazek
Obrazek
[GALERIA]


V1
Ostatnio zmieniony 2011-12-26, 13:11 przez V1, łącznie zmieniany 7 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

Zgrabniutki, ale prawie identyczny do hondy.
Różni się tylko paroma szczegółami, ale nie oznacza to wcale tego, że nie jest fajny.
Jeden z twoich lepszych motorków.
Tylko co Ty zrobisz, jak zbudujesz już wszystkie rodzaje motocykli?? Niewiele Ci już do tego brakuję.
Trzeba będzie się chyba na coś przerzucić… ;]
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-09-10, 21:33 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

Fajny, jak zwykle, ale nie pokusiłabym się o stwierdzenie, że jeden z najlepszych. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale ten wydaje mi się jakiś taki trochę połamany ;)
Piotrek builder pisze:Tylko co Ty zrobisz, jak zbudujesz już wszystkie rodzaje motocykli?? Niewiele Ci już do tego brakuję.
Mnie również to zastanawia ;)
Ostatnio zmieniony 2007-09-10, 22:31 przez Iskra, łącznie zmieniany 1 raz.

adie

#4 Post autor: adie »

Owszem, wygląda świetnie... jednak jest jedno ale. Czy taki sposób budowania to jest jeszcze lego? Jestem pewien, że ten motor nie jeździ (nie kręcą się koła) oraz mam wrażenie że zaraz się rozsypie.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#5 Post autor: szarikm »

V1, o raju! prawdziwy reprezentacyjny motocykl :) :brawo:
Piotrek builder pisze:Tylko co Ty zrobisz, jak zbudujesz już wszystkie rodzaje motocykli?? Niewiele Ci już do tego brakuję.
Trójkołowce, choopery, z bocznym wózkiem, a la Harley.............
Ostatnio zmieniony 2007-09-11, 09:49 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#6 Post autor: pitrek02 »

adie pisze:Owszem, wygląda świetnie... jednak jest jedno ale. Czy taki sposób budowania to jest jeszcze lego? Jestem pewien, że ten motor nie jeździ (nie kręcą się koła) oraz mam wrażenie że zaraz się rozsypie.
Ostatnio ciągle mi gościu podpadasz.... przyznam Ci rację, to jest Cobi....
Albo nie, Megablocks....
Sorry za OT.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-09-11, 10:18 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#7 Post autor: aro_kal »

Owszem, wygląda świetnie... jednak jest jedno ale. Czy taki sposób budowania to jest jeszcze lego? Jestem pewien, że ten motor nie jeździ (nie kręcą się koła) oraz mam wrażenie że zaraz się rozsypie.
A jak dla mnie sporo w tym prawdy.

Motorki V1 to piękne dla oka zabaweczki. Wykonane są przy okazji bardzo estetycznie i pomysłowo. Ale ja nie uznaję zabawek z klocków, które nie nadają się do niczego więcej niż tylko do oglądania.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

Według mnie motor nie wygląda na typowo policyjny, a na zwykły do któego dodano kilka świateł. Szyba też taka jakby za duża, albo tylko sprawia takie wrażenie. zamiast czystych białych tile 1x2 mogłeś dać te z napisem police, ciekawiej by wyglądało. Mimo to motorek nadal jesł ładnie zbudowany :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Bardzo słonecznie dziękuję za uznanie - cieszę się, bo mi też on się podoba, choć połamany :)

Tak, mogłem dać tile z napisem 'police' ale mam tylko takie z naklejkami, ale że bardzo nie lubię naklejek na klockach, więc wolałem przyczepić gładkie. Jeśli przy okazji zakupów w jakimś sklepie znajdę takie z nadrukiem (najchętniej właśnie takie z czerwonym podkreśleniem), to na pewno je kupię i wtedy poprawię ten motor.

Piotrek builder:
Trzeba będzie się chyba na coś przerzucić…
Na HotRody, co? :)

Karol:
Według mnie motor nie wygląda na typowo policyjny, a na zwykły do któego dodano kilka świateł.
Masz 100% racji :) Bo w rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak motocykl 'typowo' policyjny, bo i nie ma po co, skoro zadania przed nim stoją dokładnie te same, co przed cywilnymi motocyklami. Motocykle policyjne to modyfikacje jakiejś seryjnej, 'cywilnej' maszyny. Jakiej? To już zależy od tego, na co zdecyduje się minister, komendant, czy inny trep. W policji jeżdżą i skutery, i cruisery, i nakedy, i motocykle sportowe. Różnią się od seryjnych właśnie tym, że mają dołożone parę świateł/syrenę/kufry/radio, ew. jakiś inny sprzęt elektroniczny, i zazwyczaj usunięte miejsce dla pasażera. Czasami miewają modyfikacje mające na celu zwiększenie mocy.
Do niedawna (zdaje się że do 2003) można było oficjalnie, również w Polsce, kupić motocykl policyjny, (oczywiście bez policyjnego wyposażenia) - Kawasaki KZ1000. To jednak też była modyfikacja zwykłego KZ (jeszcze z lat 70!), która po prostu na tyle się sprawdziła w policji różnych krajów, że Kawasaki wprowadziło go do masowej sprzedaży.

adie:
Jestem pewien, że ten motor nie jeździ (nie kręcą się koła) oraz mam wrażenie że zaraz się rozsypie.
Ale dzięki temu nie zużywają się łożyska w kołach.
I nie przywali legowym Hot Rodom mandatu za prędkość!
I zajmuje mało miejsca w garażu :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Nie przypuszczałem że uda się tak szybko. Oto są kufry z nadrukami, oraz gmole!

Obrazek Obrazek

V1
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#11 Post autor: Iskra »

O, jak słodko miga ;) Teraz wygląda zdecydowanie bardziej 'policyjnie'.

Jawaws

#12 Post autor: Jawaws »

nie pozostaje mi nic innego niz pytanie: jak ty to robisz?

pkowalcz

#13 Post autor: pkowalcz »

Te światła to prawdziwe? Bo jakoś mi komputerowo wyglądają... :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Te światła to prawdziwe? Bo jakoś mi komputerowo wyglądają...
No co ty, te światła to 'round plate 1x1 w. light', rzadko spotykane, ale do dostania.
Kogut jest obracany nanomotorem, bateryjka jest pod siedzeniem. Wszystkim steruje procesor, wyjęty z odbiornika IR od buldożera, umieszczony wewnątrz baku.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#15 Post autor: szarikm »

V1 pisze:Kogut jest obracany nanomotorem, bateryjka jest pod siedzeniem. Wszystkim steruje procesor, wyjęty z odbiornika IR od buldożera, umieszczony wewnątrz baku.
:/ późna pora, bo się nabrałem :hahaha: ................
Ostatnio zmieniony 2007-09-28, 00:02 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ