[MOC] Nieumarła Jesień nadciąga do Rycerzy Lwa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Nieumarła Jesień nadciąga do Rycerzy Lwa

#1 Post autor: Kalais »

Zamek Crusaderów, znanych również jako Rycerze Lwa. Niewielka twierdza położna na wyspie. Właśnie jest szturmowany przez Nieumarłą Jesień. Mroczna magia przywołała, nieżyjące od dawna, monstra oraz poległych wojowników. Czytaj więcej

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania tutaj:
Galeria LEGO - [MOC] Nieumarła Jesień nadciąga do Rycerzy Lwa

Zapraszam również do śledzenia nowych MOCy i artykułów na:
Facebook | Flickr | Google+
---
Info: To jest skrócona wersja posta z LEGO Bloga - Bricks' Treasure.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#2 Post autor: Falcrum »

Zamek piękny, chociaż o niespotykanym rozmiarze. Przypomina twierdzę z bajki.
Jedyne co mi się nie podoba, to mini-zbrojownia, położona obok cel, oraz woda, o której za chwilę.. Po spojrzeniu na duże elementy z oknami, umiejscowione tuż obok uchwytów na broń, przychodzą mi na myśl ubogie wnętrza zestawów Nexo Knights. Co do wody, to wydaje się trochę zbyt jasna, czysta za bardzo cukierkowa. Jak dla mnie, tworzy zbyt mocny kontrast z Nieumarłą Jesienią. Ale nie sugeruj się tym, zapewne i tak reszta komentujących się z mną nie zgodzi;)
Poza tym, świetnie Ci wyszło połączenie technik przy budowie skał, które wyglądają na bardziej nierówne, niż są w rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 2016-12-26, 15:35 przez Falcrum, łącznie zmieniany 1 raz.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#3 Post autor: Cevillus »

Na pierwszy rzut oka bardzo udana praca w klimacie Castle. Gorące gratulacje :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: mw »

Bardzo mi się podoba - szacuneczek za pracę jaką w tę budowlę włożyłeś, co jeszcze ?? super zdjęcia, wyraźne i robione z fajnej perspektywy

TopGun
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-15, 21:10
Lokalizacja: Łódź

#5 Post autor: TopGun »

Świetny, jakoś kojarzy mi się z 6075 :)

Obrazek

księgowy
Posty: 77
Rejestracja: 2016-08-29, 13:54
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: księgowy »

Budynek bardzo mi się podoba, super nieregularności murów i skał.

Do tego rozplanowanie scenki bardzo cieszy - w każdym miejscu jest na czym zawiesić oko.

Nie do końca rozumiem te szare okiennice. Wydaje się, że jako jedyne tego typu elementy nie są ruchome/bawialne - w przeciwieństwie do odczepianych krat lochu, włazu na wieży z przodu, czy mostu.

EDIT: te szkieletostwory na moście jakoś nie przypadłymi do gustu.
Ostatnio zmieniony 2016-12-31, 15:36 przez księgowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

Kawał fajnego zamczyska. Podoba mi się tu wszystko z wyjątkiem tej brązowej chatki, która zbyt mocno kontrastuje z pozostałą budowlą i mi nie pasuje do reszty. Zdjęcia na najwyższym poziomie. Mam wrażenie, że tematyce Castle odnajdujesz się chyba najlepiej. Gratuluje bardzo udanego Moc-a.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

Z wyobraźnią i bardzo klockowo potraktowałeś swój zamek - to bardzo dobrze! Już wyjaśniam: nie można w tej skali zbudować hiper-realistycznego zamku z mostem itd., bo się to wszystko nie pomieści. Przez klockowość rozumiem podkreślenie, a nawet wyolbrzymienie kluczowych cech: jest potężna brama, jest baszta, jest trochę drewna - jest wszystko, choć w zupełnie fantastycznych proporcjach.
Tak trzeba, gdy praca jest z gatunku fantasy ;) .

Krótko mówiąc: bardzo mi się podoba. (Wszystko, prócz wody wysypanej prosto z wagonu z klockami; trzeba ją było ZBUDOWAĆ z serków! )
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

dmac pisze:Wszystko, prócz wody wysypanej prosto z wagonu z klockam
A mi się woda podoba, aż mi jej mało. Ramka powinna być szersza i woda powinna być też po bokach zamku. Teraz to wygląda jak w przyciasnym T-shircie : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Kalais »

Dzięki wszystkim za commenty.

@Ciamek
No właśnie z chęcią bym zrobił szerszą, ale nie mam basepletów 48x48 ani 16x16, a 2x32 było by już za dużo. Musiałem to mieć na BP ze względów transportowych. Ramka jechała oddzielnie i oddzielnie moduły na BP.

@dmac
Wodę lubię rozsypaną i w następnej makiecie też taka będzie :)
Poza tym odczepianie kilku warstw serków i platów 1x1 (bo jak miałbym już budować to nie na płasko...) to mordęga i imho efekt nie wart przeżywania takich katuszy :D Już przy rozbiórce samego dziedzińca myślałem, że oszaleje, a wcale tak dużo tych 1x1 tam nie było ;)

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Hobbit »

Imponujące, ile zajęło ci zbudowanie całej konstrukcji?
Hobbit

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Kalais »

Dzięki :)
Generalnie poszło bardzo gładko i szybko, gdzieś już pisałem cały "harmonogram", zaraz poszukam.

O jest:
Hmm, policzmy. 1 dzień na stworzenie minifigów, wyposażenia i potworów + podstawka. 1 na okrągłą wieżę. 1 na drzewo i teren pod nieumarłymi. Około 5 na główną część i 1 na dopieszczenie całości. Czyli z 9 dni. Przy czym ze 3 dni to były takie od rana do wieczora, reszta "po godzinach". No i zanim zacząłem budować to duuuużo myślałem i projektowałem w głowie co i jak ma wyglądać ;)

ODPOWIEDZ