[MOC] Kawałek terenu koło lotniska w mikroskali

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Qbab
Posty: 76
Rejestracja: 2013-12-06, 16:06
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Kawałek terenu koło lotniska w mikroskali

#1 Post autor: Qbab »

Praca wspólna z moim 5,5 letnim synem. Ja głównie "podłoże" a On szczegóły.

Na początek widok z góry (nie było trudno bo to koło lotniska więc miał kto robić zdjęcia)

Obrazek

W pobliżu lotniska przebiegają drogi a po nich jeżdżą auta.

Obrazek

Na lotnisku samolot ustawia się do startu.

Obrazek

Niedaleko znajduje się kościół i trwają prace przy budowie plebanii.

Obrazek

Oczywiście nie mogło zabraknąć i restauracji.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-12-29, 13:22 przez Qbab, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Bardzo to fajne, ale trochę mały terminal, a samoloty startują z jezdni... : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

Ten kośiół trochę za wysoki, raczej by nie pozwolili świątyni opatrzności budować przy lotnisku.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Skoro jest to teren przy lotnisku, to powinien być terminal, a z tego co pamiętam kapliczki kościelne są właśnie w środku terminala. Może jakiś przeszklony budynek jako terminal?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Qbab
Posty: 76
Rejestracja: 2013-12-06, 16:06
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Qbab »

Na szczęście wszystkie budynki są ruchome więc zmiany będą małym kosztem.

księgowy
Posty: 77
Rejestracja: 2016-08-29, 13:54
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: księgowy »

Hej, bardzo fajny pomysł, sam mam zamiar wkrótce wrzucić małą konstrukcję w podobnym stylu.

Interesowałeś się standardem Micropolis? Tam trochę wystrzegali się lotnisk, ze względu na długość pasa startowego w skali. Podejrzewam, że w Twoim MOCu też pas mógłby być dłuższy.

http://twinlug.com/micropolis-micro-city-standard/

- w przeciwieństwie do konstrukcji w tym stylu, u Ciebie ulice wyglądają bardzo ładnie.
Ostatnio zmieniony 2016-12-31, 15:42 przez księgowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Oprócz terminala powinna być jeszcze wieża kontroli lotów :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Qbab
Posty: 76
Rejestracja: 2013-12-06, 16:06
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Qbab »

księgowy pisze:Hej, bardzo fajny pomysł, sam mam zamiar wkrótce wrzucić małą konstrukcję w podobnym stylu.

Interesowałeś się standardem Micropolis? Tam trochę wystrzegali się lotnisk, ze względu na długość pasa startowego w skali. Podejrzewam, że w Twoim MOCu też pas mógłby być dłuższy.

http://twinlug.com/micropolis-micro-city-standard/

- w przeciwieństwie do konstrukcji w tym stylu, u Ciebie ulice wyglądają bardzo ładnie.

Widziałem ten standard - nawet coś tam próbowałem działać, ale ma bardzo dużo ograniczeń - muszę się zastanowić czy ma sens się tak męczyć - my budujemy głównie dla zabawy.

A z drogi jestem dumny - to mój pomysł :) i namęczyłem się żeby rozsądnie wyglądało skrzyżowanie.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Sympatyczna mikroskala, ale faktycznie ta droga startowa to bardziej jak droga samochodowa z przejściem dla pieszych. Jak już i tak robiłeś pasy to trzeba było zerknąć w Google w zdjęcia dróg startowych i spróbować naśladować oznaczenia, jakie tam się stosuje, dzięki temu praca byłaby dużo czytelniejsza.
Stelario pisze:Ten kośiół trochę za wysoki, raczej by nie pozwolili świątyni opatrzności budować przy lotnisku.
Pomijając już to, że świątynie "opaczności" to się w tym kraju buduje gdzie kto chce, nie bacząc na to, czy komuś tam jest potrzebna, czy szpeci, czy przeszkadza, to samoloty bokiem raczej nie startują ani lądują, więc teoretycznie da się pogodzić obecność wysokiego budynku z pasem startowym obok, jeśli budynek nie jest w przestrzeni, gdzie wykonuje się manewry. Ba, dla małego lotnictwa taki budynek to świetny punkt odniesienia. No i jak słusznie legosamigos zauważył, nieodzownym elementem dużych lotnisk byłaby wieża kontroli lotów, zwykle stawiana dość blisko pasa, o wysokości często zbliżonej do wysokości wież standardowych kościołów.
Ostatnio zmieniony 2017-01-03, 21:11 przez Innos, łącznie zmieniany 2 razy.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Qbab
Posty: 76
Rejestracja: 2013-12-06, 16:06
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Qbab »

Innos pisze:Sympatyczna mikroskala, ale faktycznie ta droga startowa to bardziej jak droga samochodowa z przejściem dla pieszych. Jak już i tak robiłeś pasy to trzeba było zerknąć w Google w zdjęcia dróg startowych i spróbować naśladować oznaczenia, jakie tam się stosuje, dzięki temu praca byłaby dużo czytelniejsza.
Pewnie masz rację, ale to budowanie to była zabawa z pięcio i półrocznym synem a nie robienie "google maps" :) więc budowaliśmy trochę chaotycznie, zresztą jak dokładnie popatrzycie to widać że teren powstawał w kawałkach.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Tak patrzę sobie jeszcze na tą makietę, stwierdzam, że pas startowy jest za wąski. W końcu samolot jest znacznie większy od samochodu. Ponadto miejsce parkowania samolotów jest za małe, bo nawet jeśli 1 będzie stał, to drugi go nie ominie. Dodatkowo powinno być więcej wjazdów, tam gdzie jest miejsce parkowania samolotów a na końcu pasa startowego powinna być coś w rodzaju pętli, by samolot mógł wykręcić do startu czy po lądowaniu. I jak wcześniej wspomniałem brak wieży kontroli lotów i terminalu

Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#12 Post autor: Ex3qtor »

I jeszcze jeden błąd merytoryczny :): ZAWSZE najpierw powstaje plebania a dopiero potem kościół.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

ODPOWIEDZ