[KONKURS] Moje własne GBC

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

[KONKURS] Moje własne GBC

#1 Post autor: bacon »

1. Zasady:
Należy zbudować działający model GBC (kolokwialnie ‘maszyna do kulek’ )

2. Wymagania:
- Model powinien spełniać wymagania ogólne wspólnego GBC określone w tym wątku: viewtopic.php?p=429220

- Model nie musi być autonomicznym układem GBC z zamkniętym obiegiem kulek, wystarczy, że spełni ww. warunki.

- Model powinien być pracą nową - niepublikowaną jeszcze w internecie ani nie pokazywaną na żadnej z wystaw.

- Przyjmujemy jedno zgłoszenie na osobę

- Dozwolone są wszelkie techniki składania, żadnych kroplejów, cięcia klocków itd.

- Model powinien być wpisany w arkusz wystawowy Chojnice 2017 i tam też się pojawić.

- Mile widziane jest pojawienie się modułu na Pyrkonie 2017 ale nie jest to warunek konieczny do wzięcia udziału w konkursie.

3. Deadline:
19/03/2017 23:59

4. Zwycięzcy:
Wyłonienie zwycięzców nastąpi poprzez głosowanie w gronie ADM + Jahoo. Wynik zostanie zestawiony z listą modeli obecnych w Chojnicach i na Pyrkonie. W przypadku, gdy któryś z laureatów nie dostarczy swojego modelu na wystawę w Chojnicach, nagrody przechodzą na zdobywcę kolejnego miejsca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po Pyrkonie 2017, a wręczenie nagród nastąpi podczas wystawy Chojnice 2017.

5. Nagrody:
1 miejsce -
42037
Obrazek
60075
Obrazek

2 miejsce -
31050
Obrazek
60085
Obrazek

3 miejsce -
31047
Obrazek
10694
Obrazek

6. Prace należy zgłaszać w tym temacie - viewtopic.php?p=430109#430109

7. Kwestie nieujęte w regulaminie rozstrzyga ADM lub Jahoo.

8. ADM zastrzega sobie prawo do zmniejszenia liczby laureatów w przypadku, gdy ilość zgłoszeń nie osiągnie pięciu.
Ostatnio zmieniony 2017-01-02, 22:45 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Ile osób na forum buduje GBC 3-4?
Żeby wziąść udział w tym konkursie należy posiadać silnik, coś do ustawiania prędkości, kulki.
Nawet w dotychczasowych konkursach Technic było możliwe zastosowanie korbek zamiast silników.

No ale to tylko moje zdanie. Życzę aby zgłosiło się wielu chętnych.
Ostatnio zmieniony 2017-01-03, 00:31 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Johan »

To ja się zapytam, kto mi może pożyczyć kulki do testów? Bo mam ochotę spróbować coś wymyślić, termin dość długi to nawet mam szansę zdążyć, ale nie mam ochoty kupować piłek.

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jahoo »

Stelario pisze:Ile osób na forum buduje GBC 3-4?
Żeby wziąść udział w tym konkursie należy posiadać silnik, coś do ustawiania prędkości, kulki.
Nawet w dotychczasowych konkursach Technic było możliwe zastosowanie korbek zamiast silników.
No ale to tylko moje zdanie. Życzę aby zgłosiło się wielu chętnych.
Konkurs ( nie jest to żaden sekret ) ma za zadanie aktywizację osób które mają coś w planach i z wystawy na wystawę zarzekają się że coś zbudują a tego nie robią. W ten sposób może uda się zwiększyć liczbę uczestników wspólnego GBC.
GBC ma wziąc udział w wystawie stąd wymóg silnika. Kurcze, to chyba nie jest za wysoko postawiona poprzeczka... to nie jakis UCS. Co do ustawiania obrotów to zgodnie z zasadami które publikowałem i są linkowane z konkursu (viewtopic.php?p=429220 ) mozna nie miec regulatora, mozna dogadac sie np. ze mna ( mam ze 3szt ) i jakos sie zsynchronizujemy na wystawie. Pod sam konkurs jest to niepotrzebne. A co do kulki- jeżeli biorę udział w konkursie technic to nie cisnę zeby mozna bylo budowac z brickow i jeszcze snotem. Taka specyfika GBC ze bez kulki sie nie obejdzie...
Johan pisze:To ja się zapytam, kto mi może pożyczyć kulki do testów? Bo mam ochotę spróbować coś wymyślić, termin dość długi to nawet mam szansę zdążyć, ale nie mam ochoty kupować piłek.
Podaj PW adres, wysle Ci dwie pocztą. Ale jak mimo tego nic nie zbudujesz.... wrrr :)
GBC!

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: JAREMA. »

Stelario pisze:Nawet w dotychczasowych konkursach Technic było możliwe zastosowanie korbek zamiast silników.
Stelario, jak dla mnie możesz zrobić na korbkę tylko warunek że nadążasz kręcić przez całą wystawę w tym samym tempie :D

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#6 Post autor: noniusz »

bacon pisze:kolokwialnie ‘maszyna do kulek’
A do fasoli może być? :)

A tak na poważnie - może przy okazji w końcu bym się zmobilizował, obecność na wystawie "to nie problem", pytanie: czy warunkiem koniecznym do spełnienia regulaminu jest wstawienie swojego modułu do całego projektu GBC na wystawie? Pytam, bo jestem laikiem w materii GBC i nie chciałbym popsuć całego przedsięwzięcia, gdyby akurat u mnie coś nie zatrybiło podczas wystawy.
Jahoo pisze:Johan napisał/a:
To ja się zapytam, kto mi może pożyczyć kulki do testów? Bo mam ochotę spróbować coś wymyślić, termin dość długi to nawet mam szansę zdążyć, ale nie mam ochoty kupować piłek.

Podaj PW adres, wysle Ci dwie pocztą. Ale jak mimo tego nic nie zbudujesz.... wrrr :)
Jahoo, dużo masz tych kulek? Gdybym się zdecydował, mógłbym liczyć na wsparcie? Ewentualnie czy w zasobach klubowych nie ma czasami piłeczek? Coś mi świta, że chyba były...

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jahoo »

Wlasnie probuje od Judama pozyskac reszte kulek zeby moc je Wam po troche wysylac i zeby bylo na wystawe. ( poki co mam iles ale jak powiekszymy GBC to potrzeba wiecej).
Co do udzialu... mamy takie mozliwosci ze jak cos padnie to cos innego sie przerobi na szybko i bedzie ok. Takze nie bac sie :) Nasze kostrukcje padaly nie raz i zawsze byl to powod zeby jakis dzieciak mogl recznie na czas naprawy stac sie modulem- sama zabawa.
A akurat po Twoich Noniusz konstrukcjach to nie spodziewalbym sie niskiej jakosci w pracy ciaglej... fasola sie sortowala bite 20h ostatnio :)
GBC!

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#8 Post autor: noniusz »

Jahoo pisze:A akurat po Twoich Noniusz konstrukcjach to nie spodziewalbym sie niskiej jakosci w pracy ciaglej... fasola sie sortowala bite 20h ostatnio :)
No chyba, że w chwili nieuwagi "gimbusy" dokonają grzebania i zmienią kierunek obrotów silników... :)

Ok. jeszcze organizacyjnie - pamiętam 2 lata temu na Pyrkonie przy okazji Moonbase Project jasno określono umiejscowienie wejść/wyjść na łączeniu modułów, czy tutaj +/- jest jakaś wytyczna?

Ok. to jakby się wyklarowała sytuacja z piłeczkami to przeorganizuję prace na froncie i myślę, że "zaakceptuję czelendża".

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Jahoo »

Tutaj ustalone jest tyle ze powinna byc wielokrotnosc 32 jezeli chodzi o dlugosc modulu. Nie ma wytycznej dotyczacej glebokosci jako ze moduly bywaja grube i chude. Przyjmijmy ze wylot w polowie glebokosci modulu (liczac miejsce najszersze ). Co do pilek to napisz PW wysle Ci 2 pilki i tak ( niezaleznie od tego kiedy dostane kolejne od Judama).
GBC!

tomasz
Posty: 22
Rejestracja: 2011-08-11, 23:33
Lokalizacja: Lublin

#10 Post autor: tomasz »

Które to są piłki na Brickilinku? Nożne, koszykowe? Któreś z Friends się nadają?

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#11 Post autor: Cieślu »

tomasz pisze:Nożne, koszykowe?
Oba te typy.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#12 Post autor: Innos »

tomasz pisze:Które to są piłki na Brickilinku? Nożne, koszykowe? Któreś z Friends się nadają?
Wszystkie, które wymieniłeś. Zawsze możesz upewnić się po rozmiarach podanych na BL, bo chodzi o te o średnicy 1.75 studa (a nie np. 2 studów, jak mają bioniclowe 'zamory').
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: SERVATOR »

Przeczytajcie TO.
Polecają tam włoskie kulki Quercetti. Jak widać dają radę. :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nYqKFPjiTBA&t=7s[/youtube]

Można je spokojnie kupić w Polsce np. TU
Koszerne nie są ale do testów powinny być ok. ;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#14 Post autor: bacon »

M&Msy tez sie powinny nadac ;)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#15 Post autor: Stelario »

To włoskie kulki mogą być a krzaczki Cobi już nie? :)
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

ODPOWIEDZ