[MOC] [Film] Ninjago - Sasori: Najstraszniejszy przeciwnik

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] [Film] Ninjago - Sasori: Najstraszniejszy przeciwnik

#1 Post autor: Kalais »

Obrazek

Dość dawno to zrobiłem, ale nie wylądowało na żadnym forum jeszcze.

Było na konkurs, czas trwania maks 60 sekund. Temat - ukazanie najstraszniejszego przeciwnika Ninjago - istniejącego lub wymyślonego. Oczywiście wolałem zrobić coś swojego niż bawić się z jakimś zestawem ;) Zrobione w ekspresowym tempie, bo pomyliłem deadline, myślałem że mam już tylko kilka dnia, a był jeszcze cały miesiąc ;)

Nie wygrałem, ale tak jak w przypadku poprzedniego filmu odezwali się do mnie z LEGO i się jarali że super filmik. Poprzedni pokazywali na jakimś festiwalu, a ten chcieli użyć w pewnej aplikacji, nie jestem pewien czy już wyszła, to nowy projekt, więc nic nie mówię, bo miałem nie rozpowszechniać tego ;)

Anyway, tu jeszcze parę słów o filmie - Czytaj więcej.

A tu sam film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9ds0PTN7F7o[/youtube]

---
Zapraszam również do śledzenia nowych MOCy i artykułów na:
Facebook | Flickr | Google+
---
Info: To jest skrócona wersja posta z LEGO Bloga - Bricks' Treasure.

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szuwax »

Ej fajne to, czasami się zastanawiam, czy też nie pobawić się w jakie proste łachowe filmy skoro bawić się jak dziecki nie potrafię. Dużo jednak roboty z tym ;). Zapytam jeszcze jakich programów uzywałeś do stworzenia filmiku?
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Kalais »

Zachęcam :) Mega satysfakcja jest później jak widzisz jak ożywają Twoje "zabawki" :)

Z programów to właściwie tylko Sony Vegas, ale nada się każdy do montażu.
Jeszcze coś tam dłubałem w Photoshopie, ale staram się unikać jakiejś skomplikowanej post-produkcji i jak najwięcej osiągnąć od razu na zdjęciach.

Najważniejsze to samozaparcie i dobre rozplanowanie wszystkiego przed pracą, bo pójście na żywioł raczej nie da dobrych efektów.

Ja praktycznie montuje te filmy zanim zrobię jakiekolwiek zdjęcie ;) Przygotowuję storyboard/animatic i wg. niego później robię cały film.

przem
Posty: 29
Rejestracja: 2016-10-03, 11:07
Lokalizacja: Katowice

#4 Post autor: przem »

Kalais pisze:[...]Z programów to właściwie tylko Sony Vegas, ale nada się każdy do montażu.[...]
z darmowych a z całkiem dużymi możliwościami to wart uwagi jest hitfilm express - a do tego autorzy sporo praktycznej wiedzy przekazują na swoim kanale w yt.

vegas jest bardzo fajny, ale niestety kosztuje swoje.
Ostatnio zmieniony 2017-01-04, 13:26 przez przem, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Kalais »

Zależy która wersja. Wybrałem Vegas między innymi ze względu na niską cenę właśnie. I przede wszystkim dobrą optymalizację. Pamiętam, że Premiere mi się ciął przy obróbce FullHD (na jednym z poprzednich komputerów), a Vegas wszystko płynnie ogarniał.

Premiere czy After kosztowały z 20 razy więcej wtedy. A teraz to nawet nie wiem jak to policzyć od kiedy zrobili abonament, ale generalnie czym więcej lat używasz tym bardziej horendalna cena wychodzi.

Ciekawy model biznesowy ma ten hitfilm, baza darmowa, a funkcje się dokupuje.

A do domowych zastosowań do nawet Windows Movie Maker styknie. Naprawdę sporo go poprawiają z każdą wersją.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: DonBolano »

Te animacje mają jakąś ilość klatek na sekundę? Brałeś to pod uwagę wprawiając w ruch figurki?
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Kalais »

Nie do końca rozumiem pytanie, ale jakąś mają ;) 30 klatek na sekundę. W trudniejszych sekwencjach czasem zmniejszam klatkarz, bo bym osiwiał zanim bym skończył ;)

Oczywiście biorę to pod uwagę przy kręceniu, ale robię to na wyczucie.

Przymierzam się baaaardzo powoli do takiego programu Dragonframe w którym mógłbym dokładnie kontrolować prędkość wszystkiego, ale to dalsza przyszłość, bo drogi soft, który w żaden sposób mi się nie zwróci + nie mam na razie sprzętu, który by z nim współpracował...

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#8 Post autor: martinb »

Brawo!

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: DonBolano »

No. Nie wiedziałem do końca, jak to ubrać w słowa, ale odpowiedź mnie jak najbardziej satysfakcjonuje ;).
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#10 Post autor: martinb »

Kalais, z czego zrobiłeś tło (niebo)?

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Kalais »

Najpierw namalowałem gigantyczną grafikę, a później ją wydrukowałem. Niestety akurat był pad plotera i musiałem drukować na mniejszych kartkach zamiast na dużej rolce, pod którą wszystko wymierzyłem. Na jednym kawałku by dużo ładniej wyglądało... Co prawda to było pod inny film ;) ale przez tą pomyłkę z deadlinem nie miałem czasu drugi raz się tym zająć :|

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#12 Post autor: --pg-- »

Rób dłuższe filmy. Przy 60-sekundowym widz żałuje, że tak szybko się skończył. Bardzo przyjemnie się ogląda, nie ma dłużyzn.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: Kalais »

Hehe, często to słyszę, że za krótkie :)

Ale większość idzie na konkursy, gdzie są takie ograniczenia czasowe po prostu.

To dobry trening przed daniem głównym, które planuje od dawna. Będzie zdecydowanie dłuższe :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#14 Post autor: Biedrus »

Kalais pisze:Ale większość idzie na konkursy, gdzie są takie ograniczenia czasowe po prostu.
Na jakiej stronce są takie konkursy?
Te danie główne to będzie dotyczyło jakiego tematu?
Trzymam kciuki za dalsze twoje projekty, są co raz lepsze.
Ostatnio zmieniony 2017-01-05, 23:07 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

Fajne te Twoje filmy, ale mam wrażenie, że chyba jakiś taki niedokończony. Brakuje mi chyba walki z tym potworem. Jest przywitanie uczniów z mistrzem, potem pojawia się jakiś potwór, ninje dostają nagle "uzbrojenie" (miotła i łopaty na potwora? Coś słaba ta broń :D ) a na końcu mistrz pije zwycięstwo. Brakuje mi właśnie tej 1 scenki ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ