10706 Blue Creative Box

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

10706 Blue Creative Box

#1 Post autor: SERVATOR »

10706 Blue Creative Box

Obrazek

Seria: CLASSIC
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 78 (+1)
Figurki: 0
Opakowanie: Kartonik o wymiarach ok. 12x9x7,5 cm
Cena: RPP £4.99/4.99€/19,99 ZŁ
Brickset
Bricklink

Hasło: Pamiątka z przedwczorajszej wizyty w LEGO SHOP w Galerii Mokotów w Warszawie. ;)

Byłem w sobotę (07.01.2017) w firmowym sklepie LEGO i chciałem sobie kupić jakieś nieduże, nowe zestawy z serii Creator, Technic lub CITY. Niestety nic jeszcze nie było! Ale żeby nie wyjść ze sklepu z pustymi rękami kupiłem prezentowany zestaw z serii CLASSIC.

Ten box, podobnie jak zestawy 10707 (Red), 10708 (Green) i 10709 (Orange) to tegoroczna nowość. W sumie byłem ich ciekaw od momentu gdy tylko pojawiły się ich zdjęcia w sieci.
Najbardziej kusząca jest bez wątpienia cena tych zestawów. Za niecałe 20 zł mamy bowiem całkiem okazały box z klockami. Czy warty tej ceny? Moim zdaniem tak i niżej postaram się Was do tego przekonać. ;)

Pudełko zestawu prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Jest bardzo kolorowe i zawiera sporo zaciekawiających informacji. Jest SPORE, w formie zbliżonej do sześcianu/kostki. Nie kojarzę zestawu (z ostatnich lat) w tej cenie z większym pudełkiem. Na prezent nadaje się więc wyśmienicie. ;)

Obrazek

Przód pudełka:
Obrazek

Tył pudełka:
Obrazek

W środku opakowania znajdują się dwa foliowe woreczki z klockami i złożona, nieduża instrukcja.

Obrazek

Instrukcja ma dość standardową formę ale jej wnętrze jest naprawdę ciekawe. Warto sobie ją zobaczyć np. TU.
Poza instrukcjami do trzech modeli prezentowanych na pudełku (dom, wieloryb i pociąg) są tam również informacje o historii firmy Lego, projektancie tego zestawu i grafiki zachęcające do własnych "eksperymentów" z tymi klockami.
Kilka przykładowych stron z instrukcji wygląda tak:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Co mamy w środku? Kilkadziesiąt klocków w tonacji niebieskiej. Jest standardowy Blue, Medium Blue, Dark Blue, Medium Azure i Trans-Dark Blue.
Całość prezentuje się tak:

Obrazek

Najciekawszymi elementami są:

Dark Blue Brick, Modified 2 x 2 Curved Top with 2 Top Studs, który wyszedł dopiero w 2017 roku i jest jeszcze jedynie w zestawie 10703.
Obrazek

Orange Tile, Round 2 x 2 with Hole, który występuje jeszcze tylko w Mixelu 41577.
Obrazek

Zgodnie z opisem na Bricklink zestaw zawiera 78 elementów. Ja miałem jeszcze dodatkowo jedno "śpiące" mixelowe oczko. :)

Z elementów w pudełku da się złożyć wszystkie 3 zaprezentowane na pudełku modeliki - dom (baardzo umowny), wieloryba i pociąg.

Obrazek

Modeliki są sympatyczne. Mi najbardziej spodobał się wieloryb, którego zabrałem nawet wczoraj na sanki. Biedak utknął jednak na zamarzniętym oceanie. ;)

Obrazek

Podsumowanie.

Zestaw jest nowym, ciekawym sposobem firmy LEGO na przyciągnięcie nabywców. Ze względu na cenę jest to forma tzw. impulsu. W stosunku do standardowych impulsów jest jednak nieprzeciętnie okazały. Pudełko sprawia bowiem wrażenie, że jego zawartość jest warta znacznie więcej. Obrazki na pudełku krzyczą niemalże, że nie jest to "jednorazowy" zestaw a gwarancja nieograniczonej wprost zabawy. Myślę, że wielu rodziców przyjmie ten zestaw bardzo ciepło.
Dzieci może nie będą aż tak entuzjastyczne ale na pewno tak czy siak ucieszą się z możliwości powiększenia swoich zasobów.
Czy zestaw ten jest coś warty dla AFOLa? To zależy co kto w domu ma i czego potrzebuje. ;)
Ja wydanych 20 zł nie żałuję, a i mój syn bardzo chętnie wziął go sobie wczoraj "na warsztat".
Ostatnio zmieniony 2017-01-09, 17:29 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szuwax »

Też jestem ciekawy tych zestawów i czekam z niecierpliwością na recenzje reszty ;).
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: halerz »

Zakupiłem właśnie 10706 i 10709 (w Czechach cena jest niższa) i dzieci są zadowolone, a to najważniejsze :) Rozbudowana o historię firmy i informacje o projektancie instrukcja to dobry pomysł. Warto wspomnieć o nowym dziale oficjalnej strony Lego dotyczącej zestawów Classic z podziałem na grupy kolorystyczne. Jak na razie na miesiąc styczeń proponują to: https://www.lego.com/pl-pl/classic/insp ... ds/january

ODPOWIEDZ