42055 Bucket Wheel Excavator [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#31 Post autor: Jellyeater »

Dla mnie jest w nim za mało ciekawych/rzadkich elementów no i się za bardzo trzęsie. ;)
Każda ta kupa klocków trzęsie się jak galareta. Taki urok Technica złożonego z liftów i luzów. :D Wymyśl lepszy powód.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#32 Post autor: SERVATOR »

Jellyeater pisze:
Dla mnie jest w nim za mało ciekawych/rzadkich elementów no i się za bardzo trzęsie. ;)
Każda ta kupa klocków trzęsie się jak galareta. Taki urok Technica złożonego z liftów i luzów. :D Wymyśl lepszy powód.
Jest w pierwszej części zdania. ;)

Nie mówię, że go nie kupię ale że przesunął się na liście zakupowej.
CLAAS jest zdecydowanie na 1 miejscu. Traktory naprawdę się trzęsą - a przynajmniej trzęsły jak byłem mały. Nawet byłoby słabo jakby się nie trząsł. ;)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#33 Post autor: Biedrus »

Według mnie to i tak jest najciekawszy model z tegorocznych nowości. Mimo wyszczególnionych wad przez Sariela i tak prezentuje się nietuzinkowo. Ten kolos kiedyś zagości na mojej półce :)

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#34 Post autor: AOW »

O jakie to wielkie! Ale faktycznie trochę tak działa ślamazarnie ... Pytania:
1. co będzie jak zamienisz sprzęgło zwykłą zębatkę z24?
2. czy chomik da radę biegać na taśmie?

Recenzja jak zawsze na najwyższym poziomie :)

Dzięki

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#35 Post autor: dmac »

Stelario pisze: Ciekawe ile razy można tego "sprzęgła" użyć zanim się wyrobi się w ogóle
Niestety, nie za dużo. Użyłem takich (podwójnie sprzężonych) w nowym, zeszłorocznym mechanizmie skrzydeł mojego wahadłowca i po kilkudziesięciu podniesieniach i opuszczeniach jeden komplet zaczyna świrować. A prawie na pewno były nowe.

Sariel, świetna recenzja, jak zwykle. I pośmiałem się, jak zwykle.
Ale teraz, także po obejrzeniu tej drugiej, Claasowej i równie dobrej, mogę już tylko trzymać kciuki, żebyś z dochodów Youtubowych zdołał szybko kupić znacznie większe mieszkanie ;).
Myślę bowiem, że to, co się dzieje w Technicu ostatnio (a i po trosze w innych działach LEGO), można już nazwać po imieniu: gigantomania. Prorokuję, że jesteśmy u szczytu możliwości producenta, jeśli chodzi o wielkość i złożoność zestawów, i że czeka wkrótce nas w tej dziedzinie spadek (jeśli nie upadek ;) ).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#36 Post autor: A.Brickovsky »

dmac pisze:Prorokuję, że jesteśmy u szczytu możliwości producenta, jeśli chodzi o wielkość i złożoność zestawów, i że czeka wkrótce nas w tej dziedzinie spadek (jeśli nie upadek ;) ).
Prorokuję lada chwila wydzielenie nowego wątku do Wolnej Dyskusji o nazwie Gigantomania Lego ;)

Osobiście uwielbiam kolosy, bo po pierwsze, długo się je buduje (choć nie zawsze ciekawie - vide nowy Big Ben), po drugie imponująco wyglądają (zwłaszcza dla tych co np. większych MOCy nie widzieli), po trzecie są idealnym haczykiem na takich gości, z którymi nie ma o czym gadać przy stole.

Być może nawałem wielkich zestawów chcą odciągnąć uwagę kolekcjonerów i ich kabzy od starszych, wycofanych i odpowiednio droższych zestawów, na których już nie zarabiają. Ktoś tam poślinił się na widok price guide 10179 czy 10191 na BL i uznał, że jest tu spory potencjał. Ostatecznie jednak też przewiduję kryzys. Logicznie rzecz biorąc, dobra passa nigdy nie trwa wiecznie. :)
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: Durzy »

A.Brickovsky pisze:Natomiast najważniejsze cechy, jak funkcje, bawialność, przyjemność z budowy itp., zostały ocenione bardzo wysoko.
Funkcje? Ale on nie działa! Dla mnie w firmowych zestawach Technic najważniejsze było działanie, a teraz z tym różnie bywa. Praktycznie niczego się nie da nabrać tymi ogromnymi łyżkami, całość działa na "ledwo, ledwo" zupełnie jak w moich budowlach z dzieciństwa, napędzanych tymi super szybkimi i super słabymi silniczkami 9v. Nawet nie brałem pod uwagę, że ten zestaw może nie/tak słabo działać i z góry myślałem o nim jako o wzorowym popisie lego Technic. Tym czasem nie biorąc pod uwagę, w ogóle aspektu ceny i dawcy części, to zestaw jest wadliwy podobnie jak... Porsche! - ciekawe czy ktokolwiek się zgodzi z tą moją odważna tezą?

A.Brickovsky pisze: Być może nawałem wielkich zestawów chcą odciągnąć uwagę kolekcjonerów i ich kabzy od starszych, wycofanych i odpowiednio droższych zestawów, na których już nie zarabiają. Ktoś tam poślinił się na widok price guide 10179 czy 10191 na BL i uznał, że jest tu spory potencjał.
Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł zrobienia konkurencji bricklinkowi i nie przebudował całej usługi Pick a brick.
A.Brickovsky pisze:Ostatecznie jednak też przewiduję kryzys.
2 lata po moim Dark Age?! Ja nie chcem!!!!!11111
Ostatnio zmieniony 2016-07-15, 20:23 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#38 Post autor: legosamigos »

A ja nie ukrywam, że chciałbym go mieć, ale niech trochę opadnie ten szał. Co do funkcji, może się i ślimaczą, ale oryginalna maszyna też tak wolno jeździ. W końcu to olbrzymi kolos, a nie pojazd wyścigowy. Recenzja oczywiście jak na najwyższym poziomie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#39 Post autor: dropship »

Szkoda że łycha trochę krótsza niż w Bagger 288

https://www.youtube.com/watch?v=azEvfD4C6ow

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#40 Post autor: Filus »

No to teraz ja.

Model duży, nie najgorzej wyglądający. Ma sporo ciekawych smaczków, którzy docenią Ci, co macali taką maszynę w realnym życiu (ja macałem). Smaczki wykończeniowe, typu barierki, drabinki, wejście na pomosty, liczne oświetlenie - jak na technic - bardzo dużo tego jest. Do pełni szczęścia brakowałoby mi, by fragment pomostu z kabiną był wahliwy, jak w rzeczywistości, no ale to już czepialstwo z mojej strony.
Durzy pisze:Tym czasem nie biorąc pod uwagę, w ogóle aspektu ceny i dawcy części, to zestaw jest wadliwy podobnie jak... Porsche! - ciekawe czy ktokolwiek się zgodzi z tą moją odważna tezą?
Trudno się tutaj zgodzić. Z drugiej strony trudno się tutaj nie zgodzić... o co mi chodzi, co ja pierniczę? Z jednej strony zestaw, przez swoją specyfikę jest skierowany do fanów maszyn górniczych. Czyli dla ludzi, którzy się znają, bo tylko Ci docenią owe smaczki, rozwiązanie mechaniczne sprzęgnięcia funkcji ze sobą, tak jak w realnym życiu - tyle, że w życiu funkcje są raczej sprzęgnięte sterownikiem, ale że Lego nie ma takowego, to zrobiło to tak, a nie inaczej. Z racji, że takowi ludzie, którzy wiedzą co i jak, z zasada są już starsi, jest więc to raczej zestaw skierowany do AFOLi. Z drugiej strony w zestawie zainstalowano sprzęgła, które są zabezpieczeniem pomyślanym stricte pod dzieci. Zabezpieczeniem, które okalecza ten model. Jest więc tutaj dualizm natury tego zestawu. Z jednej strony dla dużych (a więc i rozumnych, którzy raczej nie połamią sobie zębatek z własnej głupoty - choć w sumie hamerykańce są do wszystkiego zdolni...), z drugiej dodane są zabezpieczenia, a zatem dla małych. Lego chyba samo nie do końca wiedziało, co chce osiągnąć i do kogo właściwie skierowany jest ten zestaw.
Taki pragmatyzm się czkawką trochę odbija. Z drugiej strony, kto zabrania podmienić sprzęgła na z24? To nie Porsche, że ktoś popierniczył koła zębate w przekładanich. Tutaj wszystko działa, tylko jest nad wyraz zabezpieczone.

Podsumowując, producent nie wiedział, kto to kupi, więc zrobił hybrydę, trochę dla dużych, trochę dla małych. Absolutnie jednak nie można powiedzieć, że model jest wadliwy, da się nim bawić, a że nie urabia skarpy piasku - może i lepiej;).

Jedyne co jeszcze chciałbym dodać... Moja Żona, która generalnie toleruje moje zboczenie legowe, ale nie rusza jej ono szczególnie, akurat BWE chciała się bawić. Żaden Claas, żadne Volvo, to właśnie BWE. Więc chyba coś w tym jest. Maszyna działała i akurat w przypadku zabawy przez Małżonkę - dziękowałem projektantowi, że zainstalował tam te sprzęgła ;P...

Jimmy0071
Posty: 35
Rejestracja: 2012-05-10, 13:20
Lokalizacja: kadzidło/olsztyn
brickshelf: jimmy0071

 

#41 Post autor: Jimmy0071 »

Sariel pisze:Waler napisał/a:
Mógłbyś Paweł podrzucić zdjęcie albo wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa?


Oczywiście.
Czy ktoś składał już go zamieniając na normalną zębatkę?
Ty z kolegami wolisz pić niż z moją mama ciasto piec!!!

misiek17
Posty: 12
Rejestracja: 2011-10-14, 20:07
Lokalizacja: Kraków

#42 Post autor: misiek17 »

Jimmy0071 pisze:
Sariel pisze:Waler napisał/a:
Mógłbyś Paweł podrzucić zdjęcie albo wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa?


Oczywiście.
Czy ktoś składał już go zamieniając na normalną zębatkę?
Po dwóch godzinach zabawy na ,,sprzęgłach'' podmieniłem na z24 (ale tylko te dwa sprzęgła, trzeciego nie ruszałem) i zestaw stanowczo ożył, przestał się trząść i grymasić .
Ostatnio zmieniony 2016-12-28, 09:12 przez misiek17, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#43 Post autor: grzybiarz »

No i coś źle złożyłem :(
Nie mogę sterować poziomem wysokości maszyny. To, co sterujemy manualnie. Kręcąc słyszę jak trybiki "strzelają". No i jak tu teraz znaleźć błąd :/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#44 Post autor: M_longer »

grzybiarz pisze:No i coś źle złożyłem :(
Nie mogę sterować poziomem wysokości maszyny. To, co sterujemy manualnie. Kręcąc słyszę jak trybiki "strzelają". No i jak tu teraz znaleźć błąd :/
Sprawdź czy na obu siłownikach zębatki są ułożone tak samo.

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: grzybiarz »

Już działa. Po prostu oba siłowniki były wysunięte na maksa, a przez to jakoś dziwnie zblokowane. Wszystko ułożone miałem dobrze, tylko wystarczyło odczepić zabezpieczenie i ręcznie "zasunąć" trochę te siłowniki:).

ODPOWIEDZ