[MOC] Koparko-ładowarka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bajlando
Posty: 70
Rejestracja: 2014-11-02, 21:24
Lokalizacja: Bojano/Gdańsk
brickshelf: Bajlando

 

[MOC] Koparko-ładowarka

#1 Post autor: bajlando »

Koparko-ładowarka przy pracy. Chłopaki kładą rurociąg i się nie spieszą, bo robotę trzeba szanować. Kierownika nie ma, a na dodatek na plac budowy dostał się jakiś zabłąkany turysta, z którego mapy wynika, że powinna być tu ładna polanka.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Koparkę budowałem jakieś 4 wieczory po pracy. Ogólnie jest bardziej do oglądania niż zabawy. Wzorowałem się trochę na JCB 5CX. Szyba z tyłu się otwiera. Łyżkami można poruszać, ale trzeba wtedy pomęczyć się z ustawianiem siłowników. Chciałem w kabinie zrobić obrotowe siedzenie, jednak wtedy minifig się nie mieścił, a podniesiona wyżej kabina głupio wyglądała. Koła nawet się kręcą :P

Zapraszam do pełnej galerii.
Flickr

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: cody1976 »

Koparko ładowarka na równych kołach, czyżby JCB 4CX ? Bardzo przyjemna praca w klimacie City, jak dla mnie to bomba. Szkoda, że w firmowych zestawach jest ostatnio tak malo maszyn budowlanych.

cody1976

P.S.
Właśnie doczytałem, że JCB 5CX
Ostatnio zmieniony 2017-01-24, 22:03 przez cody1976, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Taausz »

Widać, że ruch na budowie jest :)
A co do pracy... jak dla mnie to za dużo studów widać i koparka troszkę zbyt kanciasta ale ładnie się prezentuje i tak jak wspomina kolega cody1976, jest klimat City a nawet bardziej starej serii Town.
Czekam na więcej prac :)
Buduję najczęściej oczami...

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Bardzo fajna, ciekawa scenka.
Koparka wygląda na realistyczną wersję koparki z zestawu 60098.
Na drugim zdjęciu pracownik jakby palił fajkę :)

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#5 Post autor: noniusz »

Ciekawy pomysł, ale chyba za dużo umowności w konstrukcji maszyn, bo wydaje się, jakby większość części ramienia koparkowego trzymało się ze sobą na "słowo honoru".

Z rzeczy czysto technicznych - cylindry siłowników powinny być przynajmniej 1-2 groszki dłuższe, no i gdzie jest siłownik do podnoszenia całego ramienia ja się pytam? :)

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: cody1976 »

noniusz pisze:Ciekawy pomysł, ale chyba za dużo umowności w konstrukcji maszyn, bo wydaje się, jakby większość części ramienia koparkowego trzymało się ze sobą na "słowo honoru".

Z rzeczy czysto technicznych - cylindry siłowników powinny być przynajmniej 1-2 groszki dłuższe, no i gdzie jest siłownik do podnoszenia całego ramienia ja się pytam? :)
Tosz to City a nie Technic. W modelach Karvika są np wszystkie siłowniki i masa innych szczegółów ale trzymają się czasem na grawitacji to najlepsze modele jakie w życiu widziałem ale nie do zabawy. W tej skali trudno połączyć wygląd, fukcjonalność i bawialność.

cody1976

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 80
Rejestracja: 2014-02-23, 12:41
Lokalizacja: Wielka Brytania
brickshelf: adamski

 

#7 Post autor: adamski »

Bardzo ładnie odwzorowana koparka, jedyny zgrzyt moim skromnym zdaniem to tylna szyba. Rozumiem wybór między realizmem a bawialnością, ale przez nią kabina jakoś tak gwałtownie się kończy, a i przy podciągnięciu ramienia ta szyba może pójść w drobny mak ;) No i brakuje pomarańczowych kogutów.
Poza tym wszystko jak trza, bardzo realistyczna scenka, aż przypominają się miesiące spędzone na budowie, ten ogólny entuzjazm i zapał do pracy :P

Awatar użytkownika
bajlando
Posty: 70
Rejestracja: 2014-11-02, 21:24
Lokalizacja: Bojano/Gdańsk
brickshelf: Bajlando

 

#8 Post autor: bajlando »

Dzięki za pozytywy i krytykę - zawsze się przyda :)

Ogólnie z założenia miał być właśnie model bardziej do scenki niż bawialny, ale jakąś funkcjonalność chciałem mu zadać.

noniusz, a, że brakuje jednego siłownika - oj tam zdarza się :P następnym razem się poprawię :)

cody1976 pisze:Koparko ładowarka na równych kołach, czyżby JCB 4CX ? Bardzo przyjemna praca w klimacie City, jak dla mnie to bomba. Szkoda, że w firmowych zestawach jest ostatnio tak mało maszyn budowlanych.
Też myślałem o tych maszynach właśnie i dlatego powstała ta scenka. Ta ostatnia seria od wyburzeń nie była taka zła. Jednak mogliby reaktywować np dźwig lego, coś w stylu tego 7905.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

W Twoim avatarku minifig ma kask, a ja w tej pracy widzę dużo nieprawidłowości z przepisów BHP :D Osoba stojąca przy maszynie nie ma kasku na głowie, robotnik siedzący i spożywający posiłek, jeszcze opierający się o koło pracującej maszyny, to również grozi wypadkiem ;) A co do samej pracy, może być, taki MOC z serii City :)
Ostatnio zmieniony 2017-01-25, 20:07 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#10 Post autor: Kloss »

Mi MOC bardzo się podoba. Jestem fanem CITY, zatem potrafię docenić nieskomplikowane, kolorowe modele. Mam nadzieję, że będziesz publikował częściej!

ODPOWIEDZ