31060 Airshow Aces

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

31060 Airshow Aces

#1 Post autor: spider44 »

31060 Airshow Aces

Obrazek

Kolejna recenzja z serii Creator z rocznika 2017. Przed wami zestaw 31060 Airshow Aces.


Dane techniczne

Seria: Creator/ Airport
Rok premiery: 2017
Waga klocków: 338 g
Waga zestawu: bd
Wymiary pudełka 18,8 x 26 x 4,5 cm
Liczba elementów: 246 (Bricklink),

Spis części: 31060
Brickset: 31060
Cena: Bricklink: 69-108 PLN, Ebay: bd, Allegro: 62-126 PLN
RRP: 19,99 $, 19,99 €, 89,99 PLN



Pudełko, Instrukcja, Elementy

Zestaw trafił do mnie nowy. Poniżej zdjęcia pudełka, instrukcji do trzech modeli oraz zawartości.


Pudełko

Pudełka tegorocznych zestawów serii Creator swoją stylistyką nawiązują do zestawów lego z lat 80 i 90 (żółte obramowanie pudełka).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Instrukcje

Trzy osobne instrukcje do trzech podstawowych modeli.

Obrazek
Obrazek


Zawartość pudełka

Obrazek


Elementy

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zestaw posiada cztery elementy które zasługują na uwagę (jako elementy interesujące lub występujące tylko w tym zestawie).

Obrazek
W kolorze Blue tylko w tym zestawie.
Obrazek
W kolorze Red tylko w tym zestawie.
Obrazek
W kolorze White w 9 zestawach.
Obrazek
W kolorze Yellow w 8 zestawach.



Model

Zestaw 31060 prezentuje nam trzy modele z różnych tematów. Są to odpowiednio:
- pokazy lotnicze w skład których wchodzi: dwa samoloty (odrzutowiec i dolnopłat), ciężarówka z naczepą do przewozu wybranego samolotu oraz 2 chorągiewki i wiatromierz,
- wyścigi samochodowe, dwa pojazdy wyścigowe plus światła startu,
- dźwig budowlany z ładunkiem,
Wszystkie modele podstawowe trzymają dobry poziom, w szczególności podobają mi się oba samoloty.

Pewną nowością (chociaż kiedyś już to było – dokładnie w serii Blacktron I) jest to że każdy z pojazdów (oprócz naczepy) jest modułowy. Składają się z one dwóch lub trzech osobnych modułów zczepionych axlem 2, dzięki czemu można je łączyć w dowolne kombinacje. Pomysł jest dobry niestety już sam wygląd stworzonych dzięki temu rozwiązaniu „dzieł” pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo jest możliwość dodania dodatkowych modułów z zestawów 31054 oraz 31055.
Poniżej przedstawiam wszystkie 3 modele, do których dodałem również sporą ilość owych modułowych pomysłów. Do waszej oceny pozostawiam jak to wyszło na „żywo”.


Pokazy lotnicze
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wyścigi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pojazd budowlany
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Modułowe Wariacje

I
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


II
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


III
Obrazek
Obrazek



Podsumowanie

Zestaw 31060 jest zestawem nieco kontrowersyjnym. Z jednej strony ma bardzo ładnie zaprojektowane trzy podstawowe modele, sporo fajnych elementów oraz „na papierze” interesujący system modułowy. Z drugiej strony niestety właśnie ten pomysł nie spełni w mojej ocenie pokładanych w nim oczekiwań. Z połączeń powstają dziwne i średnio interesujące modeliki które nie zachwycają. Podsumowując zestaw jest ciekawy ale czy jest wart zainwestowania? Szczerze? Nie wiem. Może komuś kto się zapatruje na ten zestaw powyższa recenzja pomoże w decyzji na tak lub na nie. Mnie osobiście zestaw po prostu zawiódł.


Za
  • 3 ładne modele główne
  • sporo elementów które można wykorzystać
  • pomysł z modułowością…..


Przeciw
  • …….. który niestety całkowicie zawiódł



Ocena końcowa 5/10

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Zwariowany »

Zastanawiałem się nad zakupem tegoż zestawiku, bo u mnie w Carrefourze kosztuje 39 zł bodajże. Po twojej recenzji zrezygnuję ani pod względem klocków, ani pod względem konstrukcji nie jest w 100% zadowalający. No, chyba że jeszcze przecenią.
A sama recenzja bardzo konkretna i udana.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

ODPOWIEDZ