30607 Disco Batman - Tears of Batman

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

30607 Disco Batman - Tears of Batman

#1 Post autor: spider44 »

30607 Disco Batman - Tears of Batman

Obrazek

Prezentuję recenzję kolejnego polybaga z serii The Lego Batman Movie. Przed wami 30607 Disco Batman - Tears of Batman. Jest on dodawany jako gratis do zakupów w Lego Shop, dla kwoty powyżej 200 PLN.



Dane techniczne

Seria: Super Heroes/ The LEGO Batman Movie
Rok premiery: 2017
Waga klocków: 15 g
Waga zestawu: 18 g
Wymiary pudełka 17 x 17 x 2 cm
Liczba elementów: 2 minifigurki (15 – elementów – w tym zapasowe) (Bricklink),

Spis części: 30607
Brickset: 30607
Cena: Bricklink: 60-182 PLN, Ebay: od 15 €, Allegro: 40-79 PLN,



Polybag, Instrukcja, Elementy

Zestaw trafił do mnie nowy. Poniżej zdjęcia polybaga oraz zawartości. Zestaw nie posiada żadnej instrukcji ani ulotki.

Polybag
Obrazek
Obrazek

Zawartość polybaga
Obrazek

Elementy
Obrazek



Model

Na zestaw 30607 składają się kolejne dwa stroje ze sporego wachlarza specjalistycznej garderoby, jaką dysponuje Batman w TLBM. Jest tu o tyle nietypowo, że po raz pierwszy (chyba) otrzymujemy dwie licencjonowane minifigurki w jednym polybagu.

Obrazek



Disco Batman
Pierwsza z minifigurek jest to Batman w stroju Disco. Posiada złotą pelerynę i złotą maskę na głowie oraz wrotki w tym samym kolorze. Nadruk na tułowiu to biała kurtka z kołnierzem i fioletowymi wykończeniami oraz naszyjnik w kształcie nietoperza. Całość przypomina modę z okresu lat 70-80. Wesołym elementem jest kawałek odsłoniętej piersi Batmana pokrytej włosami  Dodatkowo do całości ubioru jest jeszcze fioletowy pasek na narzędzia, który pojawia się jeszcze tylko w zestawie 70902. Bohater może używać tego stroju przykładowo do infiltracji miejscówek należących do Music Meistera, który jest jednym z jego przeciwników.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Music Meister
Obrazek


Tears of Batman
Druga minifigurka czyli Tears of Batman swoją nazwę i projekt zaczerpnęła z piosenki z roku 1970: 'Tears of a Clown' - Smokey Robinson & The Miracles.
Strój ten jest zaprojektowany aby jak najbardziej przypominać klauna, co trochę kłóci się z osobowością naszego bohatera, ale jest idealny do infiltracji ludzi i kryjówek Jokera. Jego pstrokata kolorystyka wyróżnia go spośród innych (również dziwacznych) strojów Batmana. Nadruk na tułowiu to sweter w duże białe kropki, szelki, trzy duże czerwone guziki oraz czerwona mucha. Całość dopełniają różnokolorowe rękawy i nogawki (z łatami), oraz zielona peleryna i czerwona maska (oba te elementy występują tylko w tym zestawie).

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Obrazek



Podsumowanie

Zestaw 30607 jest bardzo dobrym uzupełnieniem do kolekcji związanej z TLBM ale nie tylko. Polecam go naprawdę każdemu dodatkowo biorąc pod uwagę że koszty zakupu na allegro tego zestawu nie są jakieś wysokie – zapłaciłem w sumie 55 PLN – w porównaniu z cenami np. na BL. Obie minifigurki są świetne i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Naprawdę warto upolować ten zestaw. Szczerze polecam.



Za
  • DWIE minifigurki Batmana
  • cena
  • świetne stroje i w kolorystyce, i w wyglądzie
  • dostępność


Przeciw
  • brak 



Ocena końcowa 8+/10

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 30607 Disco Batman - Tears of Batman

#2 Post autor: SERVATOR »

Recenzja fajna a i figurki niczego sobie. A ten disco płaszczyk już nawet wiem gdzie wykorzystam.
spider44 pisze:Polecam go naprawdę każdemu dodatkowo biorąc pod uwagę że koszty zakupu na allegro tego zestawu nie są jakieś wysokie – zapłaciłem w sumie 55 PLN – w porównaniu z cenami np. na BL.
Nie wiem czy wiesz ale ten polybag od tygodnia dodają do zakupów na S@H...

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

Re: 30607 Disco Batman - Tears of Batman

#3 Post autor: spider44 »

SERVATOR pisze:Recenzja fajna a i figurki niczego sobie. A ten disco płaszczyk już nawet wiem gdzie wykorzystam.
spider44 pisze:Polecam go naprawdę każdemu dodatkowo biorąc pod uwagę że koszty zakupu na allegro tego zestawu nie są jakieś wysokie – zapłaciłem w sumie 55 PLN – w porównaniu z cenami np. na BL.
Nie wiem czy wiesz ale ten polybag od tygodnia dodają do zakupów na S@H...
Wiem, jest to napisane na początku recenzji. Ale jak kogoś nie stać na wydanie 200 PLN w S@H to ma tańszą alternatywę :)
Ostatnio zmieniony 2017-02-17, 11:21 przez spider44, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#4 Post autor: nori »

Bardzo fajna recenzja, super, że dodałeś ciekawostki o samych strojach i po co one Gackowi. Podobne nadruki na torsach były tez w serii Minifigures, jesteś w stanie dorobić porównawcze fotki?
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#5 Post autor: martinb »

Ha! Wiedziałem, że pierwszy ten zestaw zrecenzujesz! :-)

Ta pozycja jest obowiązkowa, jeśli chce się mieć wszystkie minifigurki z TLBM lub nawet wszystkie zestawy, czy choćby tylko stroje Batmana.

Jedna rzecz bardzo mnie zdziwiła w tym zestawie: że jest taki "nadmuchany". Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Może to EGO (i to podwójne!) Batmana tak działa na polybagi? ;-)

Co do samych minifigurek/strojów z tego zestawu, to zarówno Tears of Batman (niezmieniony) oraz Disco Batman (w zmienionej formie i pod inną nazwą) pojawiają się w clipie "Raggae Man", który dostępny jest na YouTube:



Jako ciekawostkę podam, że w sumie naliczyłem 46-48 różnych strojów Batmana, które przewijają się we wszystkich zwiastunach filmu oraz zestawach. Jak ktoś jest zainteresowany, to mogę zrobić takie zestawienie wraz z obrazkami.

PS. Dobrze, że mnie wyprzedziłeś z tą recenzją. W życiu bym tego lepiej nie zrobił. :-)

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#6 Post autor: spider44 »

nori pisze:Bardzo fajna recenzja, super, że dodałeś ciekawostki o samych strojach i po co one Gackowi. Podobne nadruki na torsach były tez w serii Minifigures, jesteś w stanie dorobić porównawcze fotki?
Minifigurki mam tak że ogarnę je gdzieś początkiem tygodnia i wrzucę porównawcze fotki.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

nori pisze:Podobne nadruki na torsach były tez w serii Minifigures, jesteś w stanie dorobić porównawcze fotki?
Jakby Spider44 nie miał tych figurek, to na EB pokazali taką fotkę.

Obrazek
Our new twin brothers in Batman style by WhiteFang (Eurobricks), on Flickr

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#8 Post autor: spider44 »

Dokładnie o takie porównanie mi chodziło :) Dzięki :)
Ostatnio zmieniony 2017-02-17, 12:20 przez spider44, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#9 Post autor: tbzz »

Fajny zestaw, choć nie przepadam za polybagami z samymi figurkami. Wyczerpująca recenzja Spider. :) Dzięki.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ