[MOC] Dziennik pokładowy Projektu Endor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#436 Post autor: Stelario »

Cały czas byłem pewien że to 2 warstwy płytek i 1 warstwa tile. Jak to jest snotem z bricków to wytrzymałość jest raczej znikoma.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#437 Post autor: dmac »

Maks pisze:Czemu płyta jest robiona takim snotem (...) ?
1) Metoda, którą wymyśliłem, dzięki wewnętrznym żebrom z belek Technic, daje ultra lekką i bardzo sztywną konstrukcję (o ile nie osłabia się jej mozaikami z serków i nie zwiększa się jej masy podkładaniem bricków pod rzeczone serki). Dlaczego musi być sztywna, to oczywiste - ma półtora metra długości - a lekka musi być dlatego, że znajduje się na dużej wysokości i gdyby była masywna, całość mogłaby się przewalić od jednego pierdnięcia. Kto nie wierzy, niech sobie zbuduje AT-AT: bardzo duża masa na czterech (nie dwóch!) półmetrowych łapach. Zapewniam, że LEDWO stoi.

2) SNOT pozwala uzyskać gładką powierzchnię i z wierzchu, i od dołu. Jaki sens miałoby kafelkowanie wierzchu, gdy i tak musiałbym SNOTem przejść do budowania spodu "głową w dół" i ponownego kafelkowania?

3) Może tego nie widać na zdjęciach, ale panele 1 x 6 x 5 dają mega efekt "wylewanych" płyt betonowych, oddzielonych "dylatacjami" (w moim przypadku warstwami plate'ów i bricków). (No, w świecie SW to permabetonowych, nie betonowych ;) .)
Ostatnio zmieniony 2016-12-29, 19:50 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#438 Post autor: Stelario »

Dalej nie rozumiem co w 2 panelach z bricków grubości 1 i przerwą 2 study w środku jest lepszego od 2 paneli z 3 płyt nałożonycn na siebie z czego jedna jest skierowana do góry a druga do dołu. Przy prześwicie 2 study w środku to raczej nie problem spiąć je razem. Pralki i travisy mają 1 stud. Hinge róznego rodzaju 1 stud w porywach do 2. Technic brick, liftarm z halfpinami po obu stronach 1 stud.

Zrobiłem sobie okrąg w SNOTcie z bricków+plate o średnicy 50-60 cm z dziurą w środku i złamanie tego do trudnych rzeczy nie należało, bo musisz raptem wypiąć 1 stud na długośći Natomist złamanie placka z 3 płytek już jest dużo trudniejsze. Oczywiście zależy jakie się płytki używa bo niektóre potrafią odchodzić same z siebie.
Ostatnio zmieniony 2016-12-29, 20:07 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#439 Post autor: Bricksley »

dmac pisze:Bricksley - jeśli będziesz gadał ze znajomym, to oczywiście przy okazji spytaj, proszę, ile by to mogło kosztować. Zewnętrzny krąg ma średnicę 45 cm (plus 4 powiedzmy 5 cm wypustki na zewnątrz, jak w celowniku snajperskim), a wewnętrzny krąg ok. 15 cm średnicy. Obie linie powinny mieć z pół cm szerokości.
Na PW wysłałem Ci szczegóły :)
Pozdrawiam :)

Jetboy

#440 Post autor: Jetboy »

Stelario pisze:Zrobiłem sobie okrąg w SNOTcie z bricków+plate o średnicy 50-60 cm z dziurą w środku i złamanie tego do trudnych rzeczy nie należało, bo musisz raptem wypiąć 1 stud na długośći Natomist złamanie placka z 3 płytek już jest dużo trudniejsze. Oczywiście zależy jakie się płytki używa bo niektóre potrafią odchodzić same z siebie.
Na LUGPolu przekonują mnie że cobi/lepin sa lepsze. Może trzeba takich użyć ;)
Bricksley pisze:
dmac pisze:Bricksley - jeśli będziesz gadał ze znajomym, to oczywiście przy okazji spytaj, proszę, ile by to mogło kosztować. Zewnętrzny krąg ma średnicę 45 cm (plus 4 powiedzmy 5 cm wypustki na zewnątrz, jak w celowniku snajperskim), a wewnętrzny krąg ok. 15 cm średnicy. Obie linie powinny mieć z pół cm szerokości.
Na PW wysłałem Ci szczegóły :)
Innym też się to może czasem przydać. Jaki jest orientacyjny koszt takiego rozwiązania? Jak przygotować pliki do wydruku?
Ostatnio zmieniony 2016-12-30, 12:37 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#441 Post autor: dmac »

Jetboy pisze:Jaki jest orientacyjny koszt takiego rozwiązania? Jak przygotować pliki do wydruku?
W moim przypadku podobno ok. 30 zł. Trzeba dostarczyć rysunek wektorowy w Corelu.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#442 Post autor: Bricksley »

dmac pisze:Jetboy napisał/a:
Jaki jest orientacyjny koszt takiego rozwiązania? Jak przygotować pliki do wydruku?


W moim przypadku podobno ok. 30 zł. Trzeba dostarczyć rysunek wektorowy w Corelu.
U dmaca koszt taki bo duża powierzchnia (0,5m x 0,5m folia). Wzór faktycznie wektorowy, ale niekoniecznie w CorelDraw narysowany, ew. można też zlecić lub poprosić znajomego o narysowanie ;)
Ostatnio zmieniony 2016-12-30, 13:48 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Jetboy

#443 Post autor: Jetboy »

Bricksley pisze:
dmac pisze:Jetboy napisał/a:
Jaki jest orientacyjny koszt takiego rozwiązania? Jak przygotować pliki do wydruku?


W moim przypadku podobno ok. 30 zł. Trzeba dostarczyć rysunek wektorowy w Corelu.
U dmaca koszt taki bo duża powierzchnia (0,5m x 0,5m folia). Wzór faktycznie wektorowy, ale niekoniecznie w CorelDraw narysowany, ew. można też zlecić lub poprosić znajomego o narysowanie ;)
Dzięki. W razie czego będę wiedział do kogo się zgłosić :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#444 Post autor: dmac »

Platforma skończona.
Jeszcze żółte kręgi namalować / nakleić, minifigi poustawiać, zielsko na ziemi posadzić - i można się zabierać za budowanie reszty lasu (nie wiem, może z dziesięć płyt bazowych zostało - pikuś konstrukcyjny, a finansowo średni problem).
Ale jak to fotografować?
Jak wozić na wystawy?
Coś się wymyśli...

Obrazek061 - Another brick in the wall by Maciej Szymański, on Flickr
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#445 Post autor: DonBolano »

No no no Obrazek
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#446 Post autor: solic »

Widać, że do późna w nocy wykańczałeś;)

Szczerze gratuluję. W zestawieniu z lambdą widać, jakie to wielkie.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#447 Post autor: REX »

Piękne choć skryte w mrokach i tylko lekko oświetlone.
Czekam by móc obejrzeć to w całości i bezpośrednio (przy okazji którejś z wystaw).
dmac pisze:Ale jak to fotografować?
Jak wozić na wystawy?
a jak chronić przed kurzem? - chyba, że masz już gablotę lub pokój ze śluzą.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#448 Post autor: Biedrus »

Wow, ale to monstrualne. Oświetlenie w końcu jak zrobiłeś, koszernie ?

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#449 Post autor: eric trax »

dmac pisze:można się zabierać za budowanie reszty lasu
Szczerze powiem na to czekam najbardziej. Po tych wylinialcach zwanych endorami czekam na coś porządnego.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#450 Post autor: dmac »

Zdjęcia nienocne pojawią się, gdy będę miał miejsce na rozstawienie wszystkiego z tłem. Wszystkiego, czyli i platformy, i lasu, i AT-AT, bo organizowanie studia fotograficznego dla samej platformy jest nie na moje siły :) . Nie mówiąc o tym, że bez skrzyni transportowej, którą na razie mam tylko w głowie, nie uda mi się znieść platformy ze strychu. Takie tam problemiki techniczne ;) .

Oświetlenie akurat na tym zdjęciu jest koszerno - niekoszerne ;) . Otóż zwiększyłem napięcie dla LEGOwych lampek wokół platformy i w jupiterach do 15V i w końcu zaczęły sensownie świecić (tak, wiem, krócej pożyją). Ale dodatkowo dołożyłem do jupiterów po jednej lampce LED (nominalnie 12V, ale dałem im 15). Choć kosztowało mnie to sporo pracy i brzydkich wyrazów, dla tych LEDowych dołożyłem osobny obwód, tak, że nie muszę ich włączać razem z pozostałymi, więc możliwa jest super-koszerna wersja oświetlenia. Ale najlepiej wyglądają, gdy świecą się razem. Jest moc! :)

Jeśli chodzi o kurz, to póki co stosuję najprostszą i kompletnie nieskuteczną metodę: zakrywam obrusami, gdy przez dłuższy czas nie buduję :) .

P.S. No tak, Eric, drzewa będą mocną stroną tego projektu - przynajmniej w porównaniu z tymi, które widuje się na co dzień u "konkurencji" :) .
Ostatnio zmieniony 2017-02-19, 18:56 przez dmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ