[MOC] Kiedyś to się paliło...

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
StLe
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-29, 16:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Kiedyś to się paliło...

#1 Post autor: StLe »

Do pożaru w bazie ośrodka drogowego na Wylągach zadysponowano GBA z OSP w Kazimierzu Dolnym. Wóz z pierwszej serii produkcyjnej, jeszcze z częścią wyposażenia Rosenbauer'a, charakterystyczne czarne błotniki, stare koguty Elektry...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwadzieścia minut później jako wsparcie przybywa GBA z PSP w Puławach, to pierwszy dzień służby tego wozu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chwila oddechu, ostatni rzut oka i można jechać!

Obrazek
Obrazek

A na koniec: to ja z sąsiadem zza płotu czyli w nowym naonczas GBA z Kazimierza.

Obrazek

Miłego dnia!
Ostatnio zmieniony 2017-02-21, 17:27 przez StLe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Przede wszystkim witamy na forum i gratuluję udanego debiutu. Bardzo podobny do Stara. Myślę, że lepiej gdybyś wygładził tile`ami te wozy bojowe, zarówno drzwi, jak i góry wozów. Z tych dwóch modeli bardziej podoba mi się ten z białymi zderzakami i nadkolami, gdyż ten z czarnymi nadkolami za bardzo zlewa się się z kołami i wygląda jakby tam była po prostu dziura. Jedno ze zdjęć jest jakieś takie rozmyte, ale rozumiem, że miał to być efekt zamierzony jako pędzący wóz do pożaru ;) Co do tytułu tego MOCa, to skojarzył mi się ze scenką z Misia :) Nie myślałeś, by zbudować te wozy na szerokość 8 studów, by przednie szyby były tej samej szerokości? Dodaj przed tytułem pracy tag [MOC], to będzie widoczne na stronie głównej forum :)
Ostatnio zmieniony 2017-02-21, 16:06 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Zwariowany »

Kapitalne:D
Mi study nie przeszkadzają, wyglądają jak seryjne zestawy LEGO z nimi.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

StLe
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-29, 16:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: StLe »

Dziękuję i dziękuję za zwrócenie uwagi, dodałem MOC.
Budowanie "na 10" to taka moja tradycja, a na poważnie całe lata miałem tylko mechanizmy kierownicze na płytkach 8 i tak zostało.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

Fronty obu wersji świetne - od razu można rozpoznać która to wersja kabiny, a w tej skali to spore wyzwanie. Z boku kabina trochę traci proporcje, tu by chyba pomogły szyby wyższe o 1-2 płytki.
Zabudowy mi bardzo leżą, tu nie mam się do czego przyczepić, a jelczańskie oznaczenia to już jest detal, który wieńczy dzieło.
Mimo drobnych niedoróbek, debiut rewelacyjny.

P.S. A ja nie mam zdjęć w Starze, nawet mimo tego, że to było pierwsze auto, które prowadziłem w życiu :(
W sumie, pierwsza koparka, którą cokolwiek w życiu robiłem, też była zabudowana na Starze.
Muszę przemyśleć moje zycie i chyba kupić sobie Stara ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Taausz »

Przyznam ,że wygląda imponująco i bardzo klasycznie co mi się podoba.Czekam na dalsze prace.
Buduję najczęściej oczami...

ODPOWIEDZ