[MOC] Dziennik pokładowy Projektu Endor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#466 Post autor: Zwariowany »

Zbieram koparę z gleby dmac, słów brak. To jest tak przemyślane i dopracowane, nie widziałem takiej dioramy jeszcze jak żyję. Chciałbym ją na żywo zobaczyć.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#467 Post autor: JAREMA. »

dmac pisze:Dziękuję wszystkim za słowa otuchy. Przydadzą się na finiszu :) .
A finisz naprawdę jest nieodległy.
Czyli MOC ROKU 2017 czy 2018 ? :)

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#468 Post autor: mw »

noo miłe zaskoczenie ( finisz nieodległy ) super, nie mogę się doczekać toż to moje klimaty - a swoją drogą to idealnie by się ten MOCyk do mojego pokoju nadał :)
Ostatnio zmieniony 2017-02-23, 15:38 przez mw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#469 Post autor: Endrju_88 »

dmac pisze:Może być tak, że przez dłuższy czas postoi skończony, zanim wymyślę w jaki sposób (i za co) go transportować.
Postoi i jeszcze bardziej nabierze na wartości :-)
I didn't ask to be super, and I'm no hero. But when you find out your worst enemy is after your best girl, the time has come to be a f***ing superhero.

STING

#470 Post autor: STING »

Nieśmiało zapytam. Projekt ma się ku końcowi, zapewne projekt życia. Nasuwa się pytanie co dalej :) Kolejny czy przerwa... Na marginesie nic nowego nie napiszę w stosunku do przedmówców .... również jestem pod ogromnym wrażeniem.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#471 Post autor: dmac »

Z tym MOCem Miesiąca czy Roku to ja bym się tak nie spieszył ;) . Po pierwsze, jeden ważny element Projektu Endor (transporter AT-AT) już brał udział w konkursie. Po drugie, w platformie można na upartego dopatrzeć się niekoszernych elementów: kabli oraz diod LED (które nie muszą, ale mogą być włączone), a także nieLEGOwego zasilacza. Po trzecie, właśnie przed chwilą namalowałem markerami permanentnymi żółte kręgi na lądowisku :) . Trzeba będzie powołać komisję śledczą, która ustali, czy Projekt Endor kwalifikuje się do jakiegokolwiek konkursu :D.

Co dalej? Ja nie mam najmniejszych problemów z wymyślaniem tematów kolejnych prac :) . Jeden z nich może mi wypełnić resztę dni (i zabrać resztę pieniędzy), jeśli się nań zdecyduję - ale o tym nadal cicho-sza, żeby nie zapeszyć. Tak więc: nie, nie grozi mi syndrom spełnionego konstruktora ;) .

Raz jeszcze dziękuję za miłe słowa.

A LEGO-plotter do rysowania kółek na platformach lądowniczych wygląda mniej więcej tak. (Przepraszam za jakość filmu, ale telefonem kręcony, w słabym świetle. Generalnie widać, o co chodzi :) .)
Ostatnio zmieniony 2017-02-23, 19:37 przez dmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#472 Post autor: zen535i »

Co tu dużo pisać: ciemność widzę ciemność :)
Piwo moje paliwo;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#473 Post autor: Jellyeater »

Trzeba będzie powołać komisję śledczą, która ustali, czy Projekt Endor kwalifikuje się do jakiegokolwiek konkursu :D.
Otwieram posiedzenie komisji.
Komisja jednogłośnie ogłasza, że tak.
Zamykam posiedzenie komisji.

Wszystko można.

Aczkolwiek im więcej będziecie się zachwycać, tym większa szansa, ze projekt przegra z jakąś małą, aczkolwiek też bardzo dobrą pracą.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#474 Post autor: dmac »

Na 24. stronie tego wątku Jarema wrzucił zdjęcie bardzo ciekawego biurka. Nie mogłem sobie odmówić riposty, skoro nadarzyła się okazja :D :

Obrazek064 - My new desk by Maciej Szymański, on Flickr


Miałem nadzieję, że będę musiał zdjąć platformę ze stołu dopiero gdy skrzynia na nią będzie gotowa, a wtedy problem ze sztywnością sam się rozwiąże. Niestety, trzeba było zdjąć ją już teraz, bo potrzebuję miejsca, żeby budować glebę z drzewami - czyli wolnego stołu. Tak oto w mojej sypialni pojawił się nowy mebel - Główna Księgowa oczywiście zachwycona ;) .
Wsunąłem pod podstawę platformy w dwóch miejscach długi, mocny pas z nylonowej plecionki i przerzuciłem go sobie przez kark z jednej strony, a z drugiej moi synowie złapali końce. Unieśliśmy, a Główna Księgowa wysunęła stół spod spodu. Potem już tylko przysiad i operacja zakończyła się pełnym sukcesem!
Wnioski są różne, a najgorszy jest taki: jako że skrzynia będzie miała szkielet ze stalowych profili i sklejkowe ściany, wolę nie myśleć, ile to wszystko będzie ważyło. Możliwe, że dobijemy do 100 kg.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#475 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Możliwe, że dobijemy do 100 kg.
Potrzebujesz jeszcze dwóch synów.

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#476 Post autor: LordDarq »

I dźwigu :-)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#477 Post autor: bart_ilo »

Bardzo fajny stół :)
Taką konstrukcję trzeba na paletę postawić i dostawczaka z windą kupić.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#478 Post autor: Kocur »

dmac pisze:Na 24. stronie tego wątku Jarema wrzucił zdjęcie bardzo ciekawego biurka. Nie mogłem sobie odmówić riposty, skoro nadarzyła się okazja :D :
No dobra, taki mebel to i ja bym chciał mieć nawet jeśli podobno "przecież nie masz już miejsca na klocki" :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#479 Post autor: dmac »

M_longer pisze:Potrzebujesz jeszcze dwóch synów.
Niestety, budżet projektu nie przewiduje dodatkowych 200 tysięcy złotych ;) . (Bo gdzieś czytałem, że stówę kosztuje wyhodowanie jednego dziecka; ciekawe czy to prawda.)

Przyznaję, że kiedyś przez chwilę miałem czarne myśli o dźwigu, bo w drodze ze strychu Endor będzie musiał pokonać bardzo ciasny zakręt na schodach, ale pomierzyłem to i owo i wygląda na to, że jeśli skrzynia będzie w miarę zwarta, uda się wykręcić. Z drugiej strony, miałem kiedyś przyjemność wnosić pianino na szóste piętro i jeśli tym razem ma być podobnie, to ja pierdziu :D .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#480 Post autor: JAREMA. »

dmac pisze:Na 24. stronie tego wątku Jarema wrzucił zdjęcie bardzo ciekawego biurka
I to jest najlepsze biurko jakie widziałem :)

ODPOWIEDZ