70907 Killer Croc Tail-Gator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

70907 Killer Croc Tail-Gator

#1 Post autor: nori »

70907 Killer Croc Tail-Gator

Obrazek

Seria: The LEGO Batman Movie
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 460
Figurki: 3+1: Batman, Tarantula, Zebra-Man, Killer Croc
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 48 x 28 x 7.5 cm
Cena: $69.99, L64.99, 69.99 €, 299,99 zł

BrickSet, BrickLink


Stąpacie powoli, grząska ziemia wymusza ostrożny każdy krok. Bagna to wszak nie miejsce na niedzielne wycieczki. Nagle słyszycie z oddali cichy trzask. Po nim kolejny, lecz nieco głośniejszy. Coś się zbliża. Spoglądacie przez ramię, źrenice się powiększają, a każdy mięsień napina. Adrenalina daje o sobie znać. Nagle porusza się listowie, już wiecie, że parę kolejnych minut zaważy na Waszym życiu. Krokodyl? Aligator? Ziemia się trzęsie, w górę lecą kawałki błota, a Wasze uszy rozrywa ogromny huk! W Waszym kierunku zbliża się monstrualna bestia! Na czterech ogromnych kołach, z czaszką na masce, i rurami wydechowymi z których bucha gęsty dym! Kierownica wystaje z kabiny, a ze skrzyni biegów biegnie długa dźwignia zakończona czarną kulą oznaczoną charakterystyczną ósemką! Mimo przerażania, na Waszej twarzy pojawia się uśmiech! Już to doskonale wiecie: duch Eda Rotha nadal żyje!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bestia nosi się głównie na czerwono, acz nie obyło się od wielu wstawek, czy to łatających dziury, czy to będących po prostu śladami błota i rdzy. Ciężarówka porusza się w niezbyt przyjaznym terenie, stąd też nieodzowny jest potężny silnik, zasłaniający szybę, ale w końcu w kabinie nikt siedzieć nie będzie. Oświetlenie rzecz także ważna, więc nie obyło się bez kompletu świateł, i nie ma tu co wybrzydzać, trzeba było zamontować co znalazło się pod ręką. Symetria w tym przypadku jest nieważna!

Obrazek

Potężne koła, ogromny prześwit, zawieszenie musi być niezawodne. Tylna oś jest odpowiednio amortyzowana, choć niestety, jak na ciężkie warunki w których ciężarówka musi się poruszać, to skok jest ewidentnie zbyt mały. Zresztą szkoda, że nie zastosowano normalnych amortyzatorów sprężynowych, miejsce na ich zamontowanie jest, a byłyby o wiele lepsze, niż prosty mechanizm gumkowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Właściciel najwyraźniej preferuje styl redneck, a do tego ceni sobie swoją prywatność, stąd monstrum przyozdobiono szeregiem tabliczek ostrzegawczych, czy też gustownymi akcentami w stylu białej kości, kilofa, czy wodorostów. W jednej ze skrzynek zagnieździły się żaby (czyżby drugie śniadanie dla kierowcy?), w drugiej znajdziemy dynamit. Obie skrzynki bardzo łatwo jest zgubić, wystarczy delikatnie obrócić szare pokrętła.

Obrazek

Obrazek

Ciężarówka jest słusznych rozmiarów, jednak kierowca to także nie lebiega, stąd też należało zapomnieć o kierowaniu pojazdem z kabiny, i wyprowadzić kierownicę oraz gałkę zmiany biegów na zewnątrz, tak by był do nich dostęp z paki pojazdu.

Obrazek

O! Jest i kierowca!

Obrazek

No to jazda! Na pohybel!

Obrazek

Croc misi czuć się wspaniale w takim pojeździe. Nie dość, że przyszło mu kierować prawdziwą bestią, to jeszcze stał się klockową interpretacją niczym nieskrępowanej wyobraźni Eda “Big Daddy” Rotha, i osobiście mógł zasmakować roli Rat Finka! Tak, to taki styl, i to właśnie stąd wzięła się kula oznaczona numerem "8"!

Obrazek

Zresztą w popkulturze interpretacji tego motywu jest od groma, ot choćby, pozostając w uniwersum DC:

Obrazek

Jeżeli nie znacie postaci Eda “Big Daddy” Rotha, koniecznie choćby zajrzyjcie do notki Rat Fink! by Misterzumbi, gdzie znajdziecie wypowiedź naszego Adama w tym temacie, a także klockowy model zielonego szczura!

Obrazek

Ciężarówka daje radę! Jest specyficzna, pokraczna, jednak ma swój urok i styl. Nie jest to autko, które pasować Wam będzie do miasteczka City, ale co z tego? Nie taki był cel tej konstrukcji. To zabawka, którą fajnie się buduje, doskonale bawi, a do tego jest nawiązaniem do naprawdę czegoś wielkiego. Także kierowca, czyli tytułowy Killer Croc, jest elementem wprost nieprzeciętnym. Na blogu, w cyklu Fotki Super Trykociarzy, gościł już parokrotnie, przy okazji niniejszej recenzji pozwolę sobie zebrać te zdjęcia. Mała uwaga, w związku z eksperymentami ze zdjęciami, Killer nico na nich zmienił kolor i rzeczywiście powinien być bardziej w odcieniu khaki. Mam nadzieję, że w przyszłości uniknę podobnych wpadek...


Killer Croc, postać z komiksów DC, jeden z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników Batmana, w LEGOwej wersji doczekał się już trzech wcieleń. Pierwsze, jako minifigurka i drugie, już jako Big Fig porównywałem jakiś czas temu, a opinie o dużej figurce umieściłem w recenzji zestawu 76055 Batman Killer Croc Sewer Smash. Ogólnie: zestaw był wybitnie marny, a sama figurka niestety skaszaniona na całej linii.


W tym roku, przy okazji wysypu wielu dziwacznych zestawów bazujących na marce "The LEGO Batman Movie", pojawił się kolejny Killer Croc. Jeszcze bardziej przypakowany, z wyraziście krokodylim łbem, przerośniętymi łapami i ogromnym ogonem. Można by nawet powiedzieć, że to nieco przerost formy nad treścią, ale jak dla mnie, to Killer Croc wprost wybitny!

Popatrzcie na całą trójkę:

Obrazek

Obrazek

Paszcza ruchoma, główką też można, choć tylko w pionie, poruszać.

Obrazek

Obrazek

Rączki, dłonie, nawet palce można zmieniać. Pod tym względem mamy całkiem niezłe możliwości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie, nowy Killer Croc zjada swoich poprzedników na śniadanie! TLG, nie można było tak wcześniej?

Obrazek

Killer Croc to postać z uniwersum DC, jednak jak często bywa, w Marvelu znajdziemy jego odpowiednika. I tu rzeczywiście można się zacząć zastanawiać, czy Killer Crocowi bliżej do Croca czy do Lizarda?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bonusowa fotka, oto Trzej Muszkieterowie! Jak dla mnie, każda figurka grzechu warta. I nawet tej zawyżonej ceny, którą za nie krzyczy sobie TLG.

Obrazek

Zestaw 70907 Killer Croc Tail-Gator ze wszelki miar polecam! Niesamowity pojazd i rewelacyjna figurka to obowiązkowy zakup dla każdego fana klocków, SuperBohaterów, czy Eda Rotha!


Ale moment... W pudełku coś jeszcze jest!


O coś takiego. Batskuter, batłódź? Małe, nawet zgrabne, ot taki dodatek, który zupełnie nie urywa, ale jest przyjemną przystawką do głównej konstrukcji.

Obrazek

Obrazek

Figurek też jest więcej! Oprócz Killer Croca otrzymujemy jeszcze trzy postacie! Batman, jak Batman, w tym momencie wszędzie jest go pełno, a ten tutaj nie wyróżnia się niczym szczególnym. W tym roku Gacek dorobił się pasa, ale mimo, że to nowy element, to jest dostępny w tak wielu zestawach, ze już nie budzi żadnego podniecenia. Dwie pozostałe figurki reprezentują "tych złych" i robią to nad wyraz dobrze. Tarantula i Zebra-Man to postacie niezbyt popularne, zarówno w komiksach, jak i w klockowym świecie: jako minifigurki pojawiają się po raz pierwszy i zapewne nie szybko doczekają się kolejnej wizyty. A że prezentują się całkiem fajnie, są dodatkowym atutem do zakupu całego zestawu!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zestaw zrobił na mnie tak pozytywne wrażenie, że zapomniałbym w recenzji umieścić elementów obowiązkowych do opisania, tak więc pozwólcie, w skrócie:


Pudełko sporych rozmiarów, wypełnione w dużej części powietrzem. Czyli brzydka zagrywka marketingowa ze strony TLG i zobrazowanie faktu, że z jednej strony można gadać o ekologii, a z drugiej robić swoje. Liczy się pieniądz! Sama szata graficzna nad wyraz udana, i dodatkowo pokazuje, że nawet da się do kabiny zmieścić.

Obrazek

Obrazek

W środku znajdziemy cztery ponumerowane woreczki z klockami, jeden bez numeru ale z Crocem, aż dwie książeczki oraz arkusik naklejek. Zabezpieczenia brak. Instrukcja jak zwykle jest rozwleczona do bólu, a podział na książeczki zupełnie nieuzasadniony i idiotyczny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo skan naklejek, jednak wybaczcie, gdyż zrobiony dopiero, gdy już dwie naklejki przykleiłem. Ot trochę się rozpędziłem...

Obrazek

Cały zestaw w pełnej okazałości:

Obrazek

Obrazek

Killer i ciężarówka zdobyły moje serce! Reszta zestawu to wypełniacz, acz mini pojazd Batmana nie straszy i nawet prezentuje się całkiem przyjemnie, a wśród minifigurek znajdziemy naprawdę ciekawych i unikatowych złoczyńców. Minusy zestawu to raczej rzeczy, które dotyczą ogólnie LEGO i obecnie produkowanych przez nich zestawów. Czyli relatywnie wysoka cena, i ściemniactowo na punkcie ekologii, jednocześnie ładowanie przerośniętych pudelek i rozwleczonych instrukcji. Swoją drogą, to za tę cenę to instrukcje i naklejki powinny być zabezpieczone. Jakbym się miał na siłę czepiać, to ciężarówka mogłaby mieć amortyzację wykonaną nie za pomocą gumki a amorków sprężynowych - jest tu miejsce by taki element zamocować. Dodatkowo można wypomnieć niezbyt fortunne umocowanie czaszki na masce, niestety, lubi się obracać i nawet odpadać. Ale w sumie to szczegóły, ogólnie cały zestaw wypada nadspodziewanie dobrze. A kula z wybitą 8 jest niezwykle miłym smaczkiem!


Obrazek
Spadaj Gacek, to ja tutaj jestem gwiazdą!


Serdecznie zapraszam na bloga oraz facebooka po więcej recenzji i ciekawostek ze świata LEGO, komiksów i filmów!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#2 Post autor: bart_ilo »

Recenzja bardzo szczegółowa co jest dużym plusem.
Dużo ciekawych zdjęć.
Pojazd pasowałby do Mad Max'a.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

Czekam na -50% i kupuje cały limit. ;]
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Świetna recenzja. Podniosłeś poziom. Ale z ceną przegięli. 300 PLN za 460 klocków to już szaleństwo.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Mutran »

Super recenzja :D Jeszcze bardziej chcę teraz ten zestaw. Cały czas obserwuje kiedy cena choć trochę zbliży sie do akceptowalnego poziomu :D
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

acmilaneo
Posty: 14
Rejestracja: 2011-09-15, 21:07
Lokalizacja: Poznań

#6 Post autor: acmilaneo »

W sklepie al.to (chyba ta sama firma co x-kom) po wpisaniu kodu promocyjnego BATMAN wszystkie zestawy z batmana 20% taniej. Taki Killer Croc wychodzi 206,40zł, co jest wyraźnie taniej niż na allegro.

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Zwariowany »

acmilaneo pisze:W sklepie al.to (chyba ta sama firma co x-kom) po wpisaniu kodu promocyjnego BATMAN wszystkie zestawy z batmana 20% taniej. Taki Killer Croc wychodzi 206,40zł, co jest wyraźnie taniej niż na allegro.
Aby mieć 20% zniżki trzeba zakupić dwa zestawy Batman movie(w cenie 200zł). Dostajemy kod i np. 3 zestaw kupujemy - 20% taniej.
Ostatnio zmieniony 2017-02-27, 17:25 przez Zwariowany, łącznie zmieniany 1 raz.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#8 Post autor: martinb »

nori, kolejna świetna recenzja. Jest tak dobra, że pod jej wpływem postanowiłem kupić ten zestaw. Powinieneś pracować w dziale marketingu TLG (jako ktoś odpowiadający funkcji ewangelisty w firmach z branży IT). ;-)

Zwariowany, kupiłem dzisiaj ten zestaw na al.to. Po wpisaniu kodu BATMAN zapłaciłem za niego jakieś 203 zł.

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Zwariowany »

martinb mea culpa, źle na stronie przeczytałem
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#10 Post autor: tbzz »

Nori jak zwykle zadał szyku! Świetna recenzja, bardzo dobre zdjęcia, a i podmiot opisu również bardzo udany. Ciężarówka jest klimatyczna, fajnie wykonania i zdecydowanie przyciąga wzrok. Dzięki Nori. :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#11 Post autor: nori »

bart_ilo, Jellyeater, Mutran, tbzz, dzięki wielkie, pojazd wybitnie przypadł mi do gustu, stąd też fajnie i z prawdziwą przyjemnością się go opisywało.

martinb, nie każdy zestaw mi przypada do gustu, a ostatnimi czasy więcej mam negatywnych uwag do poszczególnych produktów. Część z zestawów które mi nie do końca przypadły już nawet nie opisuję, tylko idą na żyletki...

A jako uzupełnienie, małe porównanie trzech naprawdę udanych pojazdów. Jest jeszcze zielony Człowieka Zagadki, ale on akurat jest pomyłką....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-03-06, 07:49 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#12 Post autor: nori »

Z tym sklepem co podawaliście: al.to, to rzeczywiście ciekawa sprawa. Kod BATMAN nadal działa (acz tylko na zestawy z ta postacią), a do tego niektóre zestawy teraz mają darmową dostawę nawet kurierem! Można więc uzyskać naprawdę całkiem niezła cenę!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#13 Post autor: martinb »

nori, zestawy przyjeżdżają całe i dobrze zapakowane. Miałem obawy, że w tej cenie zaraz przytrafi się jakiś bubel (np. zgniecione pudełko), ale wszystko przyjechało bez zarzutów. Złożyłem u nich trzy zamówienia wraz z wykorzystaniem tego kuponu i każde z tych zamówień zostało zrealizowane bez zarzutów.

EDIT:

Widziałem, że polujesz na minifigurki z 70909. Jeśli kupiłbyś 70909 w al.to z wykorzystaniem kodu, to potem mógłbyś całą resztę sprzedać na Alledrogo po jakiejś w miarę ciekawej cenie.
Ostatnio zmieniony 2017-03-15, 12:09 przez martinb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#14 Post autor: nori »

Tak, właśnie dotarł do mnie 70908 The Scuttler, spakowany w pudło 4 razy większe niż sam zestaw, wolna przestrzeń wypełniona szczelnie woreczkami z powietrzem. Tak więc pełnia zadowolenia. Recenzji raczej nie będzie, ale ktoś prosił o fotkę porównawczą, więc takowa się pojawi.

Nad Batcave zastanawiałem się, ale nie wyrobię teraz finansowo, więc póki co sobie odpuściłem. Już mi się trochę uzbierało takich zestawów bez figurek na zbyciu, muszę w końcu się zebrać i to puścić dalej w świat, by choć cześć kosztów się zwróciła...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ