6342 Beach Rescue Chopper

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

6342 Beach Rescue Chopper

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
6342 Beach Rescue Chopper
Seria: Town
Rok premiery: 1993
Liczba klocków: 133 + 7 extra
Liczba figurek: 3
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: Allegro: ok. 70 PLN z przesyłką, Bricklink ~30 PLN, MSIB 360 PLN

Opakowanie i instrukcja
Opakowania oryginalnego nie posiadam, zdjęcia zaczerpnięte z otchłani www. Zestaw mieści się w kartonie o wymiarach 23,9 x 14,3 x 4,6 cm. Na frontowej ściance znajduje się opisywany zestaw w czasie akcji ratunkowej. Na tylnej stronie znajdują się aż 4 modele alternatywne.
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to klejona książeczka licząca 16 stron (20,9 cm x 14,3 cm), w której w 6 krokach pokazano budowę łódki i w 20 etapach budowę helikoptera.
Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 133.Do najciekawszych zaliczyłam:
Obrazek Red Bar 12L with Open Stud, Towball, and Slit (Boat Mast), w kolorze czerwonym pojawił się w 5 setach
Obrazek Trans-Clear Plastic Triangle 6 x 12 Sail with White, Red & Blue Wavy Stripe Pattern, żagiel pojawił się w 3 setach

Minifigi
W zestawie znajdują się 3 minifigi.
Panów 1 i 2 odróżnia fakt posiadania kapoka. Tors wystąpił w 9 zestawach.
Pan nr 3 złożony jest z popularnych elementów, buźka wystąpiła w 171 zestawach, a tors w 47.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model główny
Model układa się szybko i przyjemnie. W ogóle do modeli straży przybrzeżnej pałam sporą sympatią, więc tym milej układało mi się ten zestaw.
Budowa żaglówki:
Obrazek
Obrazek

Budowa helikoptera:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ratownicy w akcji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Model mimo niewielkich gabarytów ma kilka smaczków: oświetlenie do nocnych poszukiwań, zabezpieczenie kabiny przez wypadnięciem czy kamarę do rejestracji działań.
Zestaw z kategorii „chciałam mieć”. Wzdychałam do tego (i wielu innych), nie dane mi było zobaczyć chociażby kartoniku z tym zestawem, widziałam go tylko w katalogu. Gdy na allegro pojawiło się ogłoszenie i cena kup teraz za 30 zeta, to nie zastanawiałam się długo. Jedynym brakiem był brak naklejki na przedniej szybce. Z pomocą gmkkk udało się uzupełnić ten brak :)
Model jest bardzo bawialny, wiecie, nieczęsto mi się zdarza żeby przy robieniu zdjęć wydawać z siebie odgłosy i odgrywać scenki ;P

Za
  • „cywilność”
  • żagiel


Przeciw
  • dość delikatne mocowanie płóz helikoptera

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#2 Post autor: gmkkk »

Nuda, nuda, nuda...
Znowu rewelacyjna recenzja...
Bardzo dobre fotki.
Model bardzo fajny, jak na tak stary zestaw klocki w bardzo przyzwoitym stanie. Wiadomo białe żółkną ale nie ma tragedii. Naklejki się zachowały mimo, ze model ma trochę lat. Widać nie był mocno eksploatowany przez dzieci. Trochę zmatowiony żagiel, chyba?
W "przeciw" dodałbym trochę za mały - krótki i cienki - ogon śmigłowca.
Pogratulować zakupu.

PS dzięki za wzmiankę o mnie:)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#3 Post autor: tbzz »

Kolejny klasyk. Bardzo fajnie. :) Model może nie jest moim ulubionym, ale idealnie łączy się z innymi pozycjami z tej samej serii Coastguard. Oby tak dalej Iwona. Czekam na więcej staroci. :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ