Oznaczenia taboru kolejowego / sygnalizacja kolejowa

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Oznaczenia taboru kolejowego / sygnalizacja kolejowa

#1 Post autor: wielkamucha »

Koledzy,
Jestem w trakcie budowy nowej lokomotywy i kilku wagonów do niej. Chciałem ją jakoś "dobajerzyć" i przyszedł mi do głowy pomysł zastosowania oznaczeń na wagonach i lokomotywach - np. tabliczka z orłem, oznaczenie serii czy numer inwentarzowy lokomotywy/wagonu. Rozważam opcję naklejek albo nadruku na klockach. Naklejek nie lubię, więc skłaniam się ku nadrukom. Jak myślicie, było by to "koszerne"? Jak Wy byście do tego podeszli? Interesowały by Was w ogóle takie klocki (nadruki byłyby wykonane na "tilach" czerwonych lub czarnych)? Od razu zaznaczę, że nic z tego nie mam i nikogo nie reprezentuję, ale ponieważ okazało się, że realizacja takich nadruków jest możliwa, to ciekawy jestem, czy znaleźliby się chętni oprócz mnie. I czy byłyby jakieś propozycje (ogólne serii albo konkretnego egzemplarza)?

Chciałbym także zamówić sobie znaki końca pociągu (Pc4/Pc5) w formie tabliczek drukowanych na tilach 1x1 lub 2x2 albo na płytkach z zaczepami 15210 lub 30258. Które byłyby lepsze - płytki z zaczepami czy tile? I lepsze 1x1 czy 2x2?

Od potencjalnego wykonawcy dostałem też zapytanie o ewentualne wzory tablic/sygnałów na tablicach, które można by wydrukować na klockach 15210 lub 30258. Jakieś propozycje/sugestie? Ewentualne zainteresowanie bądź krytyka?

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Zwariowany »

Ja osobiście drukarka i taśma bo tanio lub papier samoprzylepny, a nadruk niestety na stałe jest. W przyszłości chyba kalkomanie bo też raczej tanie.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Allegrak
Posty: 34
Rejestracja: 2014-11-02, 21:21
Lokalizacja: Komorów koło Pruszkowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

naklejki

#3 Post autor: Allegrak »

Znacie jakiś program do tworzenia naklejek ?

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Zwariowany »

Ja używam Painta. A czy coś konkretnego jest to nie wiem.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

Paint jest prosty i niezawodny. Ja też w nim robię rysunki/projekty:) A innych nie mam i w dodatku musiałbym się ich uczyć :D

Osobiście jednak nie lubię naklejek - odróżniają się na powierzchni klocka, brud po pewnym czasie zaczyna się odkładać na krawędziach naklejki no i mogą się po prostu odkleić. Dlatego zdecydowałem się jednak na nadruki - cena jest do zaakceptowania, a poza tym będzie to wyglądało bardziej "klasycznie", jak ze starszych zestawów (choć nadruk może się zetrzeć, ale tak samo jest z "oryginałami".

Powiedzcie mi, które, Waszym zdaniem, byłyby lepsze te tablice końca pociągu: te na tilach 1x1 czy 2x2? A może na tych płytkach/znakach 15210/30258? Które by lepiej wyglądały?

bzzz-bzzz

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#6 Post autor: meler »

wielkamucha pisze: Powiedzcie mi, które, Waszym zdaniem, byłyby lepsze te tablice końca pociągu: te na tilach 1x1 czy 2x2? A może na tych płytkach/znakach 15210/30258? Które by lepiej wyglądały?
1x1 tile, ew. 1x2 (w pionie). 2x2 będzie za duży.

Co do nadruków,, sprawdzałem możliwości i wyglądają nieźle, ale drukarnia oczekuje zwykle zapełnienia całego stołu, co wiąże się ze sporym kosztem. Ile elementów planujesz zadrukowac?

Swoje naklejki robię w GIMPie, a drukuję na papierze Folex, zwykle laserem,, czasem atramentem. Na razie trzymają się. Największy problem to uzyskanie koloru tła zgodnego z kolorem klocka w podkładzie.
_

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Zwariowany »

meler

A na jakim konkretnie Folexie ?
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Mestari »

Przysłuchuję się z ciekawością :) też zacznę swoje pierwsze wydruki w tym sezonie.

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Zwariowany »

Mestari jak kolega meler napisał, najtrudniej dobrać kolor tła, by pasowało do klocka a reszta raczej łatwa już.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#10 Post autor: Stelario »

Zwariowany pisze:Mestari jak kolega meler napisał, najtrudniej dobrać kolor tła, by pasowało do klocka a reszta raczej łatwa już.
Drukuj na przezroczystej folii to Ci odpadnie dopasowywanie kolorów.

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Zwariowany »

Stelario atramentówka chyba tego nie obsłuży, a laserową nie każdy posiada i kwestia foli, pewnie droga.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#12 Post autor: Stelario »

1 strona w xero kosztuje 5-6zł. Jak ktoś dorwie folie na promocji w sklepie to może sobie sam na chacie drukować. Albo idziesz do dobrego punku xero i się pytasz czy mogą wydrukować na twoim papierze. :P Tylko lepiej przyjść z paczką co by się nie zestresowali że im drukarkę zepsujesz.
Ostatnio zmieniony 2017-03-05, 10:17 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

U mnie w Tarnowie za 4 zł w puncie ksero drukują mi na laserze(folia przezroczysta). Ale tylko na ich materiale. Jak przyniosłem swoją, o wiele lepszą folię to mi odmówili wydruku. Tłumacząc się tym, że folia jest nieznanego pochodzenia i może uszkodzić ich sprzęt.
Ostatnio zmieniony 2017-03-05, 10:55 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#14 Post autor: Stelario »

Ze swoją folią to przejdzie co najwyżej w punktach gdzie nie oferują folii. W Warszawie niestety jest ciężko znaleźć punkt z folią, szukałem kiedyś takiego i musiałem zasuwać przez pół miasta, wydrukować 1 stronę.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#15 Post autor: Biedrus »

Stelario pisze:W Warszawie niestety jest ciężko znaleźć punkt z folią.
W Tarnowie to jest problem ze znalezieniem punktu ksero :P

ODPOWIEDZ