[MOC] Volvo 122 Amazon

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Pietruszka

#16 Post autor: Pietruszka »

MOC jest jak dla mnie rewelacyjny pod każdym względem - cieszę się, ze będę go mógł zobaczyć na żywo :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#17 Post autor: Misterzumbi »

Rewelacyjnie zbudowany, bez dwoch zdan, ale moze jestem slepy...nie widze specjalnie Amazony w tym zoltym. Bardziej przypomina Warszawe...Moze to tylko kolor?

Nie bic.

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#18 Post autor: Jerac »

Ciężko jest za rozsądne pieniądze dostać białe cheese slopes...

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#19 Post autor: pitrek02 »

Fajowe :-)
Ciekawie rozwiązany przedni zderzak.
Maska rozwiązana podobnie jak w mojej warszawce. :-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#20 Post autor: Bricksley »

Jak trzymają sie lusterka? Bo z tego co widzę, to tylko o tak są wsadzone. pomysł na szyby jak i wykorzystanie slopes przy zetknięciu nadwozia z podwoziem bradzo dobry :) Przód również ciekawy.

Wcześniej przeglądając BS natknąłem się na to auto i nawet nie pomyślałem, aby spojrzeć na nick, nawet chciałem to dać do ciekawych konstrukcji :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Volvo 122 Amazon

#21 Post autor: dmac »

Bardzo przyjemny modelik. W pierwszej sekundzie naprawdę jak Warszawa wyglądał - nic nie poradzę :) . Ten garb na przedniej masce, to zaokrąglenie tylnej.... Szkoda, że nie lubisz, Warszawę też byś piękną zrobił ;) .

A volvo wcale nie takie rzadkie. Mój sąsiad miał takie w kolorze błękitnym... Odkąd pamiętam (a pamiętam rzeczy z 5 roku życia), on ciągle dłubał w tym samochodzie i dłubał - ale nikt nigdy nie widział, żeby nim jeździł. A potem już stuknęło mi 22 i się wyprowadziłem, więc nie wiem, czy jeszcze dłubie ;) . W każdym razie wraz z innym sąsiadem (od równie błękitnego trabanta przerabianego na maszynę kroczącą) tworzył bardzo malowniczy duet wariatów :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#22 Post autor: Jerac »

No dobrze. Przerobienie na rasową Warszawę to opcja, może zresztą tak się skończy - ale narazie chciałbym jednak zostać przy Volvo :D

Misterzumbi, nie ukrywam że zależało mi na Twojej opinii jako GłównegoProducentaSamochodówWTejSkali(tm) i jakoś tak przeczuwałem że mało volvowe to volvo wyszło. Czy jakiś konkretny element jest be, czy po prostu... ogólne wrażenie? Czy to może ta wyolbrzymiona maska?

A jeśli to kolor, to masz porównanie:
Obrazek

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#23 Post autor: trubal »

ten kolor jeszcze lepszy niż poprzedni: super!
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#24 Post autor: Jerac »

No, niestety to tylko marzenie bo nie ma cheese slopes w kolorze tan. Photoshop czyni cuda :>

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#25 Post autor: Misterzumbi »

Hmmm... lepiej...ale:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maska, czy raczej to wybrzuszenie jest za wysokie, ale nie mam ani pojecia ani pomyslu ja by to poprawic. Jezeli to mozliwe to moze wybrzuszyc dach o jedna plytke? Troche plaski (dla Wa-Wy OK :D)... Nie wiem tez czy Progi z serkow to taki super pomysl, lepiej by wygladaly proste, albo zrobione z grilli (na zdjeciach widac ze sa jakies takie perforowane)...
Najwazniejsza zmiana bylo by obrocenie tych malych dachowek pod Swiatlami, tak zeby patrzac od boku pokazywaly do gory (czyli tak: / ), bylby o wiele bardziej agresywny, moze wywalic te srebrne kropki i podczepic normalne 1x1 plytki ???... Bagaznik moglby byc troche bardziej garbaty ale tu masz X ocji jak to zrobic. Moze masz tez dwa miecze i cztery noze zeby zrobic inne zderzaki???

Ale to ino moje dwa grosze, tak naprawde to nie bardzo wiem jak zrobic lepjej...Jak juz pisalem, ja sam jeszcze nie zgadlem jak zbudowac Amazone...
Ostatnio zmieniony 2007-09-13, 07:48 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#26 Post autor: Jerac »

O widzisz. Pomysł na obrócenie przednich "serków" bardzo dobry, nie wpadłem na to. Na maskę mam chyba pomysł, spróbuję opuścić tę trójkątną część o pół studa... i między nią a boki wstawić te same slopes 1x2 70. Co prawda atrapa chłodnicy się spsuje ale coś wymyślę :>

Natomiast co do tyłu to mam pomysł jak go przerobić, powinno być dużo lepiej jeśli mi się uda. Teraz jest za krótki, za mało wystający, nie ma "płetw", światła są za nisko, etc.

Progi z serków to efekt oglądania trochę przerobionej wersji rajdowej, która miała je bardziej podwinięte. Tym niemniej, może faktycznie cofnięty tile - grille nie będą pasować - będzie lepszy. Zobaczę, pomysł warty przetestowania.

Nie mam żadnych noży/mieczy/etc, więc zderzaki muszą zostać takie jakie są.

Jawaws

#27 Post autor: Jawaws »

po nieco przedłurzonej wakacyjnej przerwie w aktywnym udziale na forum, obok tego cacka nie moglem przejsc obojętnie. poprostu rewelacyjny. to fakt, że ma kilka mankamentów, ale gdyby ich nie było, dramatycznie wzrosłaby liczba urazów szczęk :) (no, albo niedotlenia na skutek zapierania dechu w piersiach). pomysł z opuszczeniem trójkątnej części maski wydaje się byś dobry. a gdyby na wierzchołet dać
Obrazek problem w tym, że w kolorze żółtym jest bardzo rzadkie. (po jednym w 4709, 6285, 10040)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#28 Post autor: Jerac »

No właśnie, myślałem o użyciu tej części ale nie mam skąd jej wytrzasnąć... zresztą obniżenie maski okazało się być nieco zbyt skomplikowane. Ale może jeszcze coś wymyślę, narazie volvo-wannabe stoi sobie i czeka :)

ODPOWIEDZ