[MOC] Tur - rzeźba z Chojnic

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

[MOC] Tur - rzeźba z Chojnic

#1 Post autor: Bart86 »

Proszę Państwa, o to Miś.... wróć - TUR!
Tur jak malowany, a właściwie ze złomu zespawany...

Obrazek

Na dobrą sprawę, jest to model charakterystycznej rzeźby Tura, stanowiącej jedną atrakcji rejonu Chojnic, którą można zobaczyć chociażby tu.

Sam mini modelik składa się równo z 50 elementów i z wyglądu ma przypominać inspirowanego rzeźbą oraz kreskówkami tura. Do budowy zainspirował mnie konkurs Zbuduj MMW 2017.

Pozostałe fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oraz widok z LDD:

Obrazek Obrazek

Doświetlenie zdjęć wiem, że nie należy do górnej półki... Jak tylko będę miał wolną chwilę a na zewnątrz będzie jeszcze światło słoneczne - postaram się wykonać lepsze zdjęcia :-).
Bart

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#2 Post autor: noniusz »

O, a już myślałem, że na tego konkretnego tura nikt się nie porwie :)

Wyszło fajnie ale 2 "ale" ode mnie:
1) te 2 białe groszki mają imitować oczy? Cokolwiek miało by to być, zrezygnował bym z nich bo nijak nie pasują,
2) z tymi rogami bardziej przypomina jakiegoś egzotycznego chrząszcza, zdecydowanie do podmiany.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

noniusz pisze:Wyszło fajnie ale 2 "ale" ode mnie:
1) te 2 białe groszki mają imitować oczy? Cokolwiek miało by to być, zrezygnował bym z nich bo nijak nie pasują,
2) z tymi rogami bardziej przypomina jakiegoś egzotycznego chrząszcza, zdecydowanie do podmiany.
3) Czemu on jest niebiesko czarny?

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#4 Post autor: Bart86 »

Dzięki Noniusz, starałem się w miarę możliwości odwzorować klockowy wymiar rzeźby. Odnośnie Twych uwag:

1) Białe groszki faktycznie mają symbolizować oczka - w takim bardziej kreskówkowym wydaniu - wszak odbiorcą LEGO są w domyśle dzieci ;-). Dodatkowo, wg mnie, dodają kontrastu i sprawiają, że budowla jest bardziej przystępna i wesoła.

2) Rogi w domyśle też przerysowane. Próbowałem kilku wariantów i albo nie podobały mi się wizualnie, albo składały się z większej ilości klocków, przez co automatycznie model przekraczał limit 50 elementów. Rogi są kompromisem, a skoro zwierzę zaliczane jest do wymarłych, to może mieć i rogi okazałe, ot co ;-)!
Bart

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Model może przekraczać 50 elementów (tak jest w warunkach konkursu). A jak ma być lepiej, to nawet to przekroczenie jest uzasadnione. :)

ODPOWIEDZ