5770 Lighthouse Island

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

5770 Lighthouse Island

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
5770 Lighthouse Island
Seria: Creator
Rok premiery: 2011
Liczba klocków: 514 + 15 extra (wg bricklinka)
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: Allegro: ok. 340 PLN z przesyłką, bricklink od 200zł (bez kosztów wysyłki)

Opakowanie i instrukcja
Opakowania oryginalnego nie posiadam, opis na podstawie zdjęć z zasobów www.
Karton, w który zapakowano opisywany zestaw ma wymiary 35 x 37 x 6,6 cm. Na frontowej ścianie pokazano tytułową latarnię morską oraz informację, iż to model 3 w 1, na odwrocie znajdują się wszystkie 3 modele. Barwy na pudełku nawiązują do charakteru zestawów, utrzymane są w morskiej tonacji.
Instrukcja to trzy książeczki liczące 68, 60 i 60 stron (20,3 cm x 27,4 cm), opisujące w 59 etapach budowę latarni morskiej, 51 budowę smażalni ryb oraz w 48 „garażu” dla łodzi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 514. Do stosunkowo ciekawych należą:
Obrazek Black Dish 8 x 8 Inverted (Radar), klocek pojawił się w trzech setach w latach 1988-1991 i powrócił w tym zestawie w 2011 roku.
Obrazek Dark Bluish Gray Electric, Light Brick 2 x 3 x 1 1/3 with Trans-Clear Top and Yellow LED Light (Glows Orange), świecący klocek, który do tej pory wystąpił w 19 setach
Obrazek Red Brick, Round Corner 2 x 2 Macaroni with Stud Notch and Reinforced Underside, w kolorze czerwonym występuje w 9 setach
Obrazek Trans-Clear Brick 1 x 2 x 5 without Side Supports, pojawia się w 18 setach.


Minifigi
W zestawie znajduje się jeden minifig.
Pan złożony jest ze stosunkowo popularnych elementów. Zarówno tors jak i buźka wystąpiły w 12 zestawach.
Obrazek Obrazek

Model główny
Na pierwszy ogień poszedł „garaż” dla łodzi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pomieszczenie wyposażono w mechanizm umożliwiający wodowanie łodzi, natomiast nie ma jak jej tam umieścić. W pakiecie dostajemy jeszcze 2 mewy :)

Drugą budowlą była smażalnia ryb.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Budynek przyjemny, wyposażony w ciekawe szczegóły: menu, stolik, logo.

Ostatnią, największą budowlą jest latarnia morska.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Model główny, najbardziej przemyślany ze wszystkich. Jest nawet drabina umożliwiająca wejście na wieżę.

Podsumowanie
Zestaw ciekawy, jako dawca klocków chyba nawet bardzo ciekawy. Autor uparł się, żeby wszystkie modele były związane z morzem i moim zdaniem jest to błąd. O ile smażalnia ryb jest ok, to garaż dla łodzi jest co najwyżej przeciętnym modelem. Patrząc na ceny w jakich można kupić ten zestaw, stwierdzam, że miałam nie lada szczęście przy kupnie. Na Allegro stał jako zestaw zdekompletowany, mało było czasu na podjęcie decyzji, i tak za 50 zł stałam się jego właścicielką. A ta „dekompletacja” polegała na tym, że brakowało JEDNEGO czarnego slopa 45 2 x 2…


Za
  • świecący klocek
  • 3 w 1


Przeciw
  • na siłę robione „morskie” modele

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Gratuluję okazji. A model główny jest ujmujący. Stąd pewnie taka cena. Miło się czytało recenzję.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Czy nie lepiej zamiast recenzowanego zestawu kupić tańszy i nowszy 31051 ?

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Durzy pisze:Czy nie lepiej zamiast recenzowanego zestawu kupić tańszy i nowszy 31051 ?
Nie, nie lepiej.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

Nie, nie lepiej.
Siła Twoich argumentów poraża!

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#6 Post autor: martinb »

Iwona, to Twoja kolejna dobra recenzja. To się już staje nudne! ;-)
Durzy pisze:Czy nie lepiej zamiast recenzowanego zestawu kupić tańszy i nowszy 31051 ?
Pełna zgoda! Mam obydwa te zestawy i tegoroczna latarnia jest zdecydowanie ciekawsza, ładniejsza i ma o wiele lepsze modele alternatywne od recenzowanej tutaj poprzedniczki.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#7 Post autor: tbzz »

Bardzo lubię ten zestaw. Cały czas mi się podoba, mimo iż to już 6 lat. Choć zgodzę się z martinemb, że nowsza wersja posiada ciekawsze rozwiązania i alternatywy. Recenzja wyczerpująca. Jedyne co bym zmienił to tło zdjęć. Zainwestuj 15 zł w arkusz plastyczny o sporych wymiarach i nie będzie problemu linii łączącej dwie kartki. :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#8 Post autor: Andzia »

Jako szczesliwy posiadacz tejze latarni wtrace swoje 3 grosze... kupilam ten zestaw tylko dla glownego modelu (pozostalych dwoch nawet nie probowalam) ktory jest latarnia morska z prawdziwego zdarzenia.
Nie posiadam tegorocznej wersji ale po obrazku z pudelka stwierdzam, iz domek nowej wersji przypomina mi bardziej domek plazowy anizeli chatke latarnika ;-) kolorystyka omawianego zestawu o wiele bardziej do mnie trafia.
Wysokosc latarni tez jest odpowiednia. Jak dla mnie bomba. Moze nawet sam fakt, ze sie na nowa werscje latarni nie skusilam o czyms swiadczy... :-)
Ostatnio zmieniony 2017-03-16, 02:19 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Durzy »

Ja mam jeszcze inną latarnię, której dobudowałem jeden poziom (wygląda duuuuużo lepiej): 75903 Haunted Lighthouse. Ciekawie wygląda, bo ma dark red, zamiast zwykłego i stoi na skale, a nie niskiej łączce. Niestety ma 3 ściany.

Oceniając po zdjęciach chyba nejlepiej wyglądałby miks dwóch zeszłorocznych zestawów. I chatka latarnika i latarnia, byłyby odpowiednio duże.
Ostatnio zmieniony 2017-03-16, 17:24 przez Durzy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#10 Post autor: Andzia »

75903 Haunted Lighthouse faktycznie jest ciekawy ale mnie ominela ta przyjemnosc. Roznorodnosc zawsze jest ciekawsza. Pokaz fotosy, pochwal sie ;-)
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

TopGun
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-15, 21:10
Lokalizacja: Łódź

#11 Post autor: TopGun »

Po tej recenzji mam dylemat który set teraz kupić ale chyba będzie to recenzowany set ponieważ kolejna wersja ma paskudny domek latarnika

ODPOWIEDZ