[MOC] Lego Peterbilt 379 NASCAR

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#16 Post autor: Tranzystor »

Skok o pół płytki czyli to samo co pokazał M_longer.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#17 Post autor: Bricksley »

Wiem, ale nieco inaczej pokazane ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Zwariowany »

Przydatne w zależności od skali i profilu maski, jedno i drugie rozwiązanie. Ja osobiście nad tym się głowiłem odwzorowując dolną część pudła St43 Macieja Drwięgi, ale jakoś się udało.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

danielfaraday91
Posty: 32
Rejestracja: 2017-03-02, 00:57
Lokalizacja: Jaworzno
brickshelf: danielfaraday91

 

Lego Peterbilt 379 NASCAR

#19 Post autor: danielfaraday91 »

wallyjarek pisze:No fajny, wieki, żółty :)
Podoba mi się atrapa silnika, ale trochę ponarzekam jeśli mogę.
Chciałbym zobaczyć film jak działa tylna klapa.
Środek super, te schowki i inne szczegóły też.
Nie wiem jak w prawdziwym faktycznie wyglada, ale tu jest trochę za żółto. (doskonale rozumiem że to klocki i nie da się zrobić wszystkiego bez utraty miejsca w środku).
Gdy budowałem swojego Peterbilt'a zwrócono mi uwagę na maskę. Jeśli dobrze pamietam to był Longer, chodzi o różnice miedzy szerokościami maski. Skok o studa jest bardzo widoczny i nieładny, 0,5 studa lepiej wyglada (może uda Ci się zmienić?).
U kierowcy w kabinie chyba jest mało miejsca na nogi.
Kolejna rzecz okna, tzn ta szara osłonka która tam jest z przodu (nie pamietam jak to się dokładnie nazywa), nie powinna być chyba taka płaska tylko po skosie względem maski. Dla mnie wyglada jak płaskie czoło.
Na sam koniec gdzie jest chrom?!? :D. Żartuję.
Wiem wiem, drogi jest.

Podziwiam Ciebie że wytrwaleś i zbudowałeś tak fajna, ogromną ciężarówkę (198 cm to potwór).
Zapewne to było Twoje marzenie. Gratuluje.
Moje tak i zajęło mi to 3 lata z dużymi przerwami.
Ja się dużo nauczyłem przy budowie mojej (choć dalej się uczę), do ten pory jestem wdzięczny za wszystkie pomocne rady.

Mam nadzieję, pozytywnie odbierzesz mój wpis :)

Chciałbym się odnieść do Twoich zastrzeżeń :D
- filmik jeżeli zrobię będzie on pełną amatorszczyzną z mojej strony dlatego, że nigdy czegoś takiego nie robiłem, a poza tym nie mam sprzętu.
- masz rację że w środku za dużo żółtego, w pełni się zgadzam. Ale musisz wiedzieć że zostało mi naprawdę dużo żółtych klocków i jakoś musiałem je wykorzystać.
Pierwszy pomysł odnośnie wnętrza był taki że będzie ono w kolorze Reddish brown tak jak w prawdziwym Peterbilcie (miał imitować drewno bo większość Peterbiltów tak właśnie jest wykańczana).
- odnośnie maski nie zwróciłem wielkiej uwagi na skok studów, a poza tym teraz i tak nie miał bym jak zniwelować tego bo atrapa silnika dużo miejsca zajmuje w środku. Rozstaw ramy jest na 6 studów i silnik właśnie tyle zajmuje.
- z kabiną miałem spory problem dlatego że nie miałem jak kierownicy przesunąć do przodu o tą kropkę bo ścianka odgradzająca szoferkę od silnika była szeroka tylko na 1 stud.
Wiem że trochę źle to wygląda ale nic na to już nie poradzę :D
- osłonka przeciwsłoneczna no faktycznie mogła by tak być jak Ty napisałeś.
- chrome powiadasz, tak? :D
Same klocki LBG kosztują kupę kasy, a co dopiero chromowane.
Miałem na samym początku taką myśl, że jak już skończę cały model to zastanowię się ale jak zobaczyłem ile tego jest i jakie są ceny to zrezygnowałem.
Zwariowany pisze:Model całkiem fajny, aleee mam ale. Przeglądałem zdjęcia podobnych maszyn,jedną widziałem na żywo. Co mi się rzuca w oczy to kominy wydechu oraz sam przedział mieszkalno użytkowy, są za dłuuuugie stanowczo. Chyba, że takie monstrum istnieje i się wzorowałeś na jego proporcjach.
Podsyłam filmik na yt.
https://www.youtube.com/watch?v=pc-ihFl47Ow
Od 09:20

Zwariowany pisze:
cody1976 pisze:Istnieją takie i to całkiem sporo:
ale dalej o jakieś 1/4 za długaśne kominy wydechu.
No troszkę mnie poniosło, ale miałem tę część 75c29 i przepuściłem ją środkiem w kominie tak jak się ona kończy tak też się kończy komin. Bo bez niej ciągle się wszystko odczepiało więc musiałem jakoś temu zaradzić :D
Jellyeater pisze:Czy w tej skali to by się nie dało tej maski zrobić bez zębów? Jakoś na zawiasach to umieścić? Bo w sumie to taki kloc wyszedł.
W oryginalnych Peterbiltach maska jest prosta, tak ją chciałem zrobić, nie myślałem w ogóle o zawiasach. Aczkolwiek znalazłem na internecie coś takiego.
https://www.flickr.com/photos/bricksonw ... datetaken/
Ostatnio zmieniony 2017-03-27, 17:58 przez danielfaraday91, łącznie zmieniany 2 razy.
Zdaje Ci się, że jesteś najlepszy? To masz rację zdaje Ci się.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

danielfaraday91 pisze:No troszkę mnie poniosło ,ale miałem tą część 75c29 i przepuściłem ją środkiem w kominie tak jak się ona kończy tak też się kończy komin.Bo bez niej ciągle się wszystko odczepiało więc musiałem jakoś temu zaradzić :D
Flexa trzeba było uciąć. Poza tym do środka można było wsadzić ośkę Technic.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#21 Post autor: JAREMA. »

Zrobiłem na szybko coś takiego, nienie potrafię wymyślić nic co ma mniejszy skok.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-03-27, 17:51 przez JAREMA., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Mateusz92 »

Taki trochę offtop:
Zwariowany pisze:Model całkiem fajny, aleee mam ale. Przeglądałem zdjęcia podobnych maszyn,jedną widziałem na żywo. Co mi się rzuca w oczy to kominy wydechu oraz sam przedział mieszkalno użytkowy, są za dłuuuugie stanowczo. Chyba, że takie monstrum istnieje i się wzorowałeś na jego proporcjach.
Przedział mieszkalny/sypialnia może być tak długi ze względu na prawo o długości pojazdów jakie jest w USA tzn. w Europie jest określone jaką max długość może mieć ciągnik z naczepą, natomiast w USA jest określona max długość naczepy więc ciągniki siodłowe z silnikiem przed kabiną są tak popularne w USA, prawo to też pozwala właśnie na budowanie takich "kamperów".

Awatar użytkownika
DoNewPort
Posty: 27
Rejestracja: 2015-05-31, 17:46
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: DoNewPort »

Wyrazy uznania za wielkość zestawu. Robi wrażenie. Przyłączam się do kolegów, którzy mobilizują do przebudowy maski.
Kapitalna budowa.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#24 Post autor: legosamigos »

Uwielbiam amerykańce, choć Twoja ciężarówka to naprawdę kawał kloca, dosłownie i w przenośni, bo 14 kg to już trochę waży i prawie 2 metry długości robi wrażenie. Moja ciężarówka z naczepą miała tylko 106 cm, a ten kolos to jednak 198 cm. Chętnie też bym zobaczył jak działa ta rampa z tył naczepy. I tak jak Servator mi kiedyś zarzucił, to ja też napiszę - brakuje chromów :) Zobaczymy gdzieś ten model na wystawie?
Mateusz92 pisze: Przedział mieszkalny/sypialnia może być tak długi ze względu na prawo o długości pojazdów jakie jest w USA tzn. w Europie jest określone jaką max długość może mieć ciągnik z naczepą, natomiast w USA jest określona max długość naczepy więc ciągniki siodłowe z silnikiem przed kabiną są tak popularne w USA, prawo to też pozwala właśnie na budowanie takich "kamperów".
To prawda, w PL maksymalna długość zestawu, to 18,75 metra, nie mówimy tu oczywiście o pojazdach ponad gabarytowych, w USA sam ciągnik niekiedy ma 11 metrów. W Skandynawii długość zestawu to nawet 22 metry. W Niemczech chyba też została wydłużona długość zestawu, bo niejednokrotnie widziałem np. autobusy 2 przegubowe
Ostatnio zmieniony 2017-03-27, 21:01 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#25 Post autor: Tranzystor »

Mi model się bardzo podoba. Fajny kolor (chociaż na żywo żółty nie jest taki ładny). LBG dobrze tutaj pasuje, myślę, że lepiej niż chromy i nie wiem dlaczego co poniektórzy mają na nie takie parcie. Jak na debiut to wręcz wybitny i bije na głowę 99% modeli z forum.

Jedyne co mi się nie podoba to zarwana rama (ciągnik leży na ziemi) i schodki na masce. Mógłbyś je poprawić bo trochę psują całość.

Mam nadzieję, że będzie na jakiejś wystawie.

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Zwariowany »

Mateusz92 pisze:Przedział mieszkalny/sypialnia może być tak długi ze względu na prawo o długości pojazdów jakie jest w USA tzn. w Europie jest określone jaką max długość może mieć ciągnik z naczepą, natomiast w USA jest określona max długość naczepy więc ciągniki siodłowe z silnikiem przed kabiną są tak popularne w USA, prawo to też pozwala właśnie na budowanie takich "kamperów".
Poszperałem i z tym się zgodzę, ale kominy za długie nawet w stosunku do najdłuższych i największych ciężarówek (flexy skrócić lub użyć krótszych) Dołączam do kolegów o przebudowę maski a od siebie jeszcze. Kusiło by mnie tam wsadzić napęd nawet bez amortyzacji i model był by miodzio :D
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#27 Post autor: M_longer »

Zwariowany pisze: Kusiło by mnie tam wsadzić napęd nawet bez amortyzacji i model był by miodzio :D
Miejsce na 4 XLe jest...

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: Zwariowany »

Peterbilt 379 ma delikatny skos, nie ma całkiem prostej maski. JAREMA bardzo ładnie przedstawił ci możliwość wykonania :D No i M_longer cię kusi :P
M_longer pisze:Miejsce na 4 XLe jest...
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#29 Post autor: bart_ilo »

Model mega wielki. Robi wrażenie.
Szkoda, że nie ma porównania z figurką. Brakuje zdjęcia wnętrza naczepy.
Osobiście uważam, że lepiej byłoby kamper zrobić jako osobny pojazd, a w ciężarówce zrobić miejsce na łóżko dla kierowcy.

danielfaraday91
Posty: 32
Rejestracja: 2017-03-02, 00:57
Lokalizacja: Jaworzno
brickshelf: danielfaraday91

 

#30 Post autor: danielfaraday91 »

bart_ilo pisze:Model mega wielki. Robi wrażenie.
Szkoda, że nie ma porównania z figurką. Brakuje zdjęcia wnętrza naczepy.
Osobiście uważam, że lepiej byłoby kamper zrobić jako osobny pojazd, a w ciężarówce zrobić miejsce na łóżko dla kierowcy.
Postaram się w najbliższym czasie dodać fotki z figurką i z wnętrza naczepy ale dopiero jak ją oświetlę w środku, bo chciałem tak wcześniej żeby fotograf mi zrobił, ale było za ciemno wewnątrz.
legosamigos pisze:Uwielbiam amerykańce, choć Twoja ciężarówka to naprawdę kawał kloca, dosłownie i w przenośni, bo 14 kg to już trochę waży i prawie 2 metry długości robi wrażenie. Moja ciężarówka z naczepą miała tylko 106 cm, a ten kolos to jednak 198 cm. Chętnie też bym zobaczył jak działa ta rampa z tył naczepy. I tak jak Servator mi kiedyś zarzucił, to ja też napiszę - brakuje chromów :) Zobaczymy gdzieś ten model na wystawie?
Wiesz kontaktowałem się z gościem 3 tygodnie temu. Najpierw mailowo potem dzwoniłem i na razie kazał mi czekać. Nie wiem ile coś takiego trwa. Powiedział mi, że musi się odrobić z robotą bo miał teraz wystawę na Węgrzech. Ja ze swojej strony jestem bardzo chętny do tego aby przekazać model na wystawę. A Ty może kojarzysz ile taki proces trwa?



Zwariowany pisze:
Mateusz92 pisze:Przedział mieszkalny/sypialnia może być tak długi ze względu na prawo o długości pojazdów jakie jest w USA tzn. w Europie jest określone jaką max długość może mieć ciągnik z naczepą, natomiast w USA jest określona max długość naczepy więc ciągniki siodłowe z silnikiem przed kabiną są tak popularne w USA, prawo to też pozwala właśnie na budowanie takich "kamperów".
Poszperałem i z tym się zgodzę, ale kominy za długie nawet w stosunku do najdłuższych i największych ciężarówek (flexy skrócić lub użyć krótszych) Dołączam do kolegów o przebudowę maski a od siebie jeszcze. Kusiło by mnie tam wsadzić napęd nawet bez amortyzacji i model był by miodzio :D
Myślałem o napędzie do pewnego momentu ale jak zobaczyłem ile będzie z tym problemu to zrezygnowałem. Już dużym problem jest ciężar. Nie wiem ile silników musiał bym tu zamontować żeby ciężarówka pojechała. Do tego dochodzi pojemnik na baterie albo i dwa.
A i tak przednia oś była by niemiłosiernie obciążona ciężarem sypialni, kabiny i maski.
Ostatnio zmieniony 2017-03-28, 19:43 przez danielfaraday91, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdaje Ci się, że jesteś najlepszy? To masz rację zdaje Ci się.

ODPOWIEDZ