[WIP] Longerowy wątek WIP

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#436 Post autor: M_longer »

Bricksley pisze:Podpowiedź, słowo klucz: kolejny.
No w moim wykonaniu dopiero drugi ;)

Dobra, ogłoszenia parafialne:

Ursus 912 jest w zasadzie skończony, zostało podmienienie czerwonych klocków na BLO, kilku w złych kolorach na LBG i dodanie kilku wężyków/sznurków.
Czyli krótko mówić model idzie na jakiś czas na bok.

Model który miał być kolejny do zaprezentowania i skończenia to Sandvik LH517L. Dodatkową motywacją była informacja która dostałem; na placu Sandvika stoją dwie 517 i czekają na odbiór, więc jest to doskonała okazja żeby zrobić zdjęcia modelowi na tle oryginału. Niestety pojechałem tam dzisiaj i...

TO SĄ NOWE WERSJE TEJ ŁADOWARKI, co oznacza że wyglądają zupełnie inaczej :(

I co teraz robić? Dokończyć starą wersję, pokazać tutaj jako MOC, a potem ją zaorać i pokazać wersję po lifcie na tle prawdziwych? Różnice w wyglądzie są znaczne, już sama obudowa chłodnicy przeszła duże zmiany:

Stary:
Obrazek

Nowy:

Obrazek

Reszta maszyny tez przeszła znaczne zmiany, są inne pokrywy itd.

Mówimy o tym modelu:

Obrazek

Jako ciekawostkę podam też że 5 kwietnia na placu Sandvika pojawia się (i znika kilka dni później) ostatnia na świecie sztuka tego wynalazku:

Obrazek

Czyli Sandvik TH550. Mam projekt jego modelu, ale próba zbudowania go w tydzień to byłoby szaleństwo. Ale z drugiej strony ostatnia szansa na zrobienie wspólnych zdjęć...

Obrazek
SERVATOR pisze:Longer czy Ty widziałeś ile tego BLO jest w nowym City?
Widziałem, widziałem. I tak dwie najbardziej rzadkie elementy w BLO użyte w 912 to kafle 4x4 z czterema studami i serki z grilla 1x2.
Ostatnio zmieniony 2017-03-29, 18:08 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#437 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:I co teraz robić? Dokończyć starą wersję, pokazać tutaj jako MOC, a potem ją zaorać i pokazać wersję po lifcie na tle prawdziwych?
Dokładnie tak :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#438 Post autor: SERVATOR »

M_longer pisze:I tak dwie najbardziej rzadkie elementy w BLO użyte w 912 to kafle 4x4 z czterema studami i serki z grilla 1x2.
Te kafle 4x4 o których piszesz, to TE? Faktycznie w 2 zestawach ale i w Polsce są po 50 gr/sztuka...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#439 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze:Te kafle 4x4 o których piszesz, to TE? Faktycznie w 2 zestawach ale i w Polsce są po 50 gr/sztuka...
No są. Ale to już będzie trzecie zamówienie, a jeszcze potrzebuję 3 serków z grilla :)

Podejrzewam że zwykły żółty albo czerwony dałoby radę skompletować w jednym sklepie :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#440 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:Podejrzewam że zwykły żółty albo czerwony dałoby radę skompletować w jednym sklepie :)
Taa, albo w szufladkach z klockami na biurku :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#441 Post autor: M_longer »

Bricksley pisze:Taa, albo w szufladkach z klockami na biurku :)
Czerwonego tak poskładałem. Wrzuciłbym go tutaj, ale poczekam aż podmienię klocki na ciemny żółty :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#442 Post autor: M_longer »

Tak jakby coś zbliża się powoli ku końcowi...

Obrazek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#443 Post autor: M_longer »

Ogłoszenia parafialne:

Moje klocki kupione na na trzy modele, zamówione ponad 7 tygodni temu (między innymi prawie wszystkie ciemnożółte na Ursusa) oficjalnie poszły się wozić. Sprzedawca zamiast zrobić jedno duże zamówienie wysłał dwie osobne paczki, bez śledzenia. Jestem w plecy na 90€...

I teraz się zastanawiam co robić, bo próba skompletowania ponownie tych klocków na Ursusa to minimum 4-5 zamówień i koszty przesyłek przekroczą wartość klocków >.<

On jest w zasadzie gotowy na czerwono, tylko muszę okolice silnika poprawić i podmienić kilka klocków na LBG. I tylko cholernie mi szkoda tego że mogłem go mieć w odcieniu pasującym do fabrycznego malowania :(

Obrazek

Z drugiej strony, to co widać wyżej to efekt budowania tylko z elementów dostępnych w LBO, co oznacza że w "zwykłym" kolorze mógłby być lepszy.
Więc opcje są dwie - przełknąć tamtą stratę i zamówić jeszcze raz pakiet klocków w LBO, albo przebudować go na normalny kolor, może z lepszym wyglądem nawet.

I co teraz? :(

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2460
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#444 Post autor: eric trax »

Kurde ja bym zamawiał. Cały urok tego modelu to ciemny żółty kolor
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#445 Post autor: Tranzystor »

LBO

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#446 Post autor: legosamigos »

Dawno się nic nie działo w tym temacie :) Mnie się podoba również w kolorze czerwonym. Szkoda tylko, że nie ma mniejszych opon w jodełkę. Zawsze możesz zrobić drugi model w kolorze LBO, ale jak sam napisałeś, jesteś już w plecy 90 Euro, więc jednak sporo i pytanie czy jest szansa to odzyskać? W końcu czerwone z tego co widziałem na necie, też były ;) Kolejne zamówienie, to kolejne koszty, więc wybór należy do Ciebie. Ja jedynie dobudowałbym jeszcze jakiś osprzęt lub/i przyczepkę ;)

Obrazek

link

Zauważyłem tylko taki szczegół, że u Ciebie komin jest prawie na środku maski, natomiast w oryginale po lewej stronie, ale to można poprawić :)
Ostatnio zmieniony 2017-05-28, 13:03 przez legosamigos, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#447 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Zauważyłem tylko taki szczegół, że u Ciebie komin jest prawie na środku maski, natomiast w oryginale po lewej stronie, ale to można poprawić :)
Ech... jesteś pewien?

Obrazek

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#448 Post autor: Bricksley »

LBO, nawet jakby to miało trwać i te kilka miesięcy ze względu na koszty i klocki. Czasem warto :)
Pozdrawiam :)

STING

#449 Post autor: STING »

Co to za dziwny drążek? W żadnym modelu nie szedł tak od kierownicy do przedniego koła jak u Ciebie. Kogut też raczej nie w tym miejscu .
Ostatnio zmieniony 2017-05-28, 20:04 przez STING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#450 Post autor: M_longer »

STING pisze:Co to za dziwny drążek? W żadnym modelu nie szedł tak od kierownicy do przedniego koła jak u Ciebie. Kogut też raczej nie w tym miejscu .
To jak już się zajmujemy detalami :D

Ależ oczywiście że ten drążek jest. I idzie dokładnie tak jak widać, od kabiny do miejsca nad przednią osią, bo to jest drążek od skrętu, połączony z kierownicą:

Obrazek

Fakt faktem że jest zbyt równolegle poprowadzony w stosunku do ramy, ale jest tam gdzie powinien być. Ogólnie to blok silnika musi jeszcze dostać kilka detali (ale były w tamtych dwóch paczkach...) więc to jeszcze trochę zajmie.

A kogut, podobnie jak dodatkowe oświetlenie, to jest akurat kwestia tego gdzie w danym ciągniku sobie ktoś wymyślił jego mocowanie:

Obrazek

ODPOWIEDZ