41593 Captain Jack Sparrow

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

41593 Captain Jack Sparrow

#1 Post autor: SERVATOR »

41593 Captain Jack Sparrow

Obrazek

Seria: BrickHeadz
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 109
Figurki: 0
Opakowanie: Kartonik o wymiarach 9.1 x 12.2 x 7.8 cm
Cena: 44,99 zł / £9.99 / $9.99 / 9.99€
Bricklink, Brickset, Brick Owl

BrickHeadz to seria, która w świecie AFOLi wywołuje wiele kontrowersji. W prowadzonej obecnie sondzie na Brickset.com, której autorzy pytają o najlepszy set z tej serii prawie połowa respondentów odpowiada, że w ogóle nie lubi BrickHeadz.
Prezentowany w tej recenzji zestaw 41593 Kapitan Jack Sparrow z Piratów z Karaibów uzyskał w tej sondzie wysokie, drugie miejsce. Cieszę się bo i mi ten set się podoba. :)

Obrazek

Czy ta seria jest naprawdę taka nieudana? Czy może jednak seria ta okaże się to kolejnym komercyjnym sukcesem The LEGO Group? Czas pokaże.... Ja daję im szansę. :)

Wraz z Wielkanocnym Zajączkiem, w świąteczny, niedzielny poranek w naszym domu pojawiło się nieduże ale bardzo atrakcyjnie pudełeczko. Zwłaszcza grafika ze zdjęciem z filmu wywołała szeroki uśmiech na naszych twarzach.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

W środku znajdowały się dwa woreczki z klockami, czarna płytka 4x6 i instrukcja.

Obrazek

Ciach-mach i zawartość woreczków wylądowała do prezentacji na kolejnym zdjęciu.

Obrazek

Instrukcję można zobaczyć np. TU. Przykładowych kilka obrazków z tej instrukcji wygląda tak:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Do dnia dzisiejszego w serwisie Bricklink nie ma spisu części tego zestawu.
Najbardziej charakterystycznym elementem całej serii BrickHeadz jest oczywiście 22885 Brick, Modified 1 x 2 x 1 2/3 with Studs on 1 Side. Klocek ten szybko zyskuje popularność ale warto go pokazać bo jest jeszcze stosunkowo nowy.
Obrazek

Pozostałe najciekawsze elementy tego zestawu, których nie ma jeszcze na BL a które są w sumie zwykłymi klockami z niezwykłymi nadrukami, zaprezentuję wyłącznie na fotografii. Gdybyście koniecznie/natychmiast/już chcieli jednak zobaczyć je w jakimś katalogu, to są one w Brick Owl.

Obrazek

Dopiero dziś skojarzyłem, że ciekawym elementem jest również 11476 Plate, Modified 1 x 2 with Clip Horizontal on Side w kolorze TAN.
Obrazek

Cały modelik prezentuje się sympatycznie a po jego zbudowaniu pozostało kilka klocków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Człowiek bez twarzy... i ręki. ;)
Obrazek

I na koniec fotka z moim turem. IMO, mojemu turkowi do firmowego zestawu nic nie brakuje, zwłaszcza że jest zbudowany z połowy elementów Jack'a. ;)

Obrazek

Podsumowanie.

+ nowe, kreatywne podejście do klocków. Takich figurek z klocków jeszcze nie było.
+ nowe/ciekawe elementy. Tu jest 14 sztuk dużej "pralki" i ciekawe klocki z nadrukami.
+ szeroko rozpoznawalne postaci z świata popkoultury

+/- cena. No właśnie. Zestaw na S@H kosztuje 44,99 zł czyli koszt jednego klocka jest poniżej 40 groszy. To nawet fair. Na Allegro jest drożej - ceny zaczynają się od 55 zł. Wychodzi więc, że zestaw w cenie 45 zł jest tani. ;)

Ja jestem z tego zestawu zadowolony. Dobry Wielkanocny Zajączek. Oj dobry. :)
Ostatnio zmieniony 2017-04-18, 11:59 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Pocieszne są te figurki, nie rozumiem tej fali hejtu. Jack jest najwyżej w moim rankingu, trzeba będzie go sobie sprawić :)
Koledzy z Hong Kongu naprodukowali ostatnio sporo fajnych figurek w tym stylu - [ KLIK - FB ], w wolnej chwili poszukam na telefonie więcej zdjęć.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#3 Post autor: Mlody »

3dom pisze:Pocieszne są te figurki, nie rozumiem tej fali hejtu.
+1.

aa no i ja czekam na wersje z SW.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#4 Post autor: Kocur »

Recenzja bardzo dobra, zestaw tragiczny, w życiu bym czegoś takiego nie kupił :P
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

Dodam, że wystarczy 1 giętka technicowa "belka" i Jack kiwa głową!

Zabawnie wygląda gdy mu się przyczepi klocek "z wąsem" odwrotnie.
3dom pisze:Pocieszne są te figurki, nie rozumiem tej fali hejtu.
Widocznie wielu AFoLi nie jest "pociesznych". Widocznie to ponurzy, zgorzkniali, śmiertelnie poważni ludzie zanurzeni w swoich klockach ;)


P.S. Ja z tym zestawem i TLG miałem niezłe przeboje. Zamówiłem na święta na prezent dla kogoś. Zestaw przyszedł w pudełku razem z mini VW i... miał wgięte u dołu pudełko (zły niedobry volksfuhrerwagen w nie wjechał, bo miał za dużo luzu)! Wysłałem mail ze zdjęciami do TLG, a oni na to: ponieważ nie udałoby się w niecały tydzień odesłać im zestawu, aby wysłali jeszcze raz - to wysłali mi drugi zestaw w prezencie! Przyszedł po 1 dniu, zapakowany sam jeden w karton i 3 poduszki powietrzne... i znowu pudełko zestawu było wgięte! Tym razem u góry. Pudełka są ładne, ale cienkie co w połączeniu ze sposobem pakowania Lego, który pozostawia sporo wolnej przestrzeni w środku kartonu, kończy się tragicznie. Po drugim maili z drugim wgniecionym pudełkiem pytali się, czy wysłać mi 3 zestaw, ale to nie miałoby sensu, bo przyszedłby by po świętach, więc w ramach przeprosin dali mi 200 punktów. Zestaw niesamowicie tani! Tylko sprzedawany w pogniecionych pudełkach;) Mam nadzieję, że coś zrobią ze sposobem pakowania, ponoć te "woreczki-poduszki" to wcale nie najtańsze rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 2017-04-18, 20:05 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bajlando
Posty: 70
Rejestracja: 2014-11-02, 21:24
Lokalizacja: Bojano/Gdańsk
brickshelf: Bajlando

 

#6 Post autor: bajlando »

Też go kupiłem :) jak dla mnie śmieszny :)

Durzy, odwróciłem wąs i teraz sobie trochę tak postoi :P

A wiecie co za funkcję ma ten obrazek z główka i numerem "1" pod nogami? bo chyba wszystkie BrickHeadz taki mają.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: DonBolano »

bajlando pisze: bo chyba wszystkie BrickHeadz taki mają.
Seria pierwsza!
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

ODPOWIEDZ