[MOC] Gród słowiański (albo normandzki jak kto woli ;) )

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

[MOC] Gród słowiański (albo normandzki jak kto woli ;) )

#1 Post autor: tobiasz »

Witam !, chciałbym Wam przedstawić mój kolejny moc- gród słowiański, jak zawsze zapraszam do komentowania ;)

Obrazek

GALERIA: http://www.mocpages.com/moc.php/37907
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 12:45 przez tobiasz, łącznie zmieniany 3 razy.

pkowalcz

#2 Post autor: pkowalcz »

Jak dla mnie, to to zdecydowanie bardziej przypomina osadę wikingów niż Słowian. Co nie znaczy, że jest złe - po prostu opis trochę nie pasuje ;). Na przyszłość rób Słowian trochę mniej opancerzonych - zbroje nosili praktycznie tylko członkowie drużyny książęcej.
[/OT]
A sama osada jest bardzo ładna, fajnie przeplatają się ze sobą skały, kamienie i drewno. Pomimo pozornej ciasnoty, jest tu całkiem sporo detali. Krótko mówiąc - dobra, porządnie wykonana praca.

Caco

#3 Post autor: Caco »

Według mnie ślicznie to zbudowałeś :) Zwarta i ładnie wyglądająca konstrukcja :)

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#4 Post autor: trubal »

zgadzam sie z pkowalczem, pamiętaj że tamte czasy to u nas przede wszystkim skóry, podobnie zresztą te rogi nie za bardzo pasują :)niemniej wygląda bardzo ładnie
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#5 Post autor: tobiasz »

No niekoniecznie skóry - za czasów Mieszka albo Bolesława Chrobrego to raczej skór już nie było szczególnie wśród książęcych wojów- oczywiście pełnych zbroi też nie , wiem, że te rogi nie pasują ale oddają klimat tamtych czasów tak samo tarcze i hełmy, gdybym ubrał ludziki w zwykłe hełmy, tarcze to byłby już bardziej średniowieczny zamek a nie gród, a co do nazwy chciałem żeby było bardziej swojsko ;) - świadomie trochę naginając historię, ale przecież nie o historyczną poprawność tu chodzi, ale- moim zdaniem - głównie o dobrą zabawę
Ostatnio zmieniony 2007-09-21, 21:10 przez tobiasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Ale buraki, żeby przy stole hełmów nie pozdejmować...
Nie jest to może jakaś rewelacyjna budowla, ale dosyć solidna, widac że staranna i z dbałością o szczegóły. Kojarzy mi się trochę z Kajkiem i Kokoszem.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#7 Post autor: tomey »

V1 świetne ksojażenie ! mi się od zawsze marzyłowybudowanie wielkiego grodu z podgrodziem:) PS fajnie że troche miejsca dla drobiu :)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#8 Post autor: tobiasz »

Mi też sie to kojarzy z kajkiem i kokoszem ;) , jak zobaczył to mój kuzyn to brama wjazdowa skojarzyła mu się z Biskupinem, choć z mojej strony to był niezamierzony efekt. Co do drobiu to w każdym liczącym sie grodzie musi istnieć dobre zaplecze drobiowe ;)
Gdybym miał brązowe bricki - a mam tylko panele-gród wyglądałby znacznie lepiej bo wtedy i brama i blanki byłyby drewniane, ale cóż ...

Trurl

#9 Post autor: Trurl »

Od razu mi się spodobało przez skojarzenie z jednym z moich ulubionych zestawów Lego, czyli 6086 Black Knight's Castle. Nie chodzi tylko o wykorzystane klocki, ale w ogóle nad Twoim MOCem unosi się jakiś duch classic castle :mruga: Pomijając sentyment do dawnych czasów, bardzo ładna budowla, chociaż słowiańskiego grodu zupełnie nie przypomina (ten pruski mur i skandynawski dach). Dziwne też, że kamienne blanki trzymają się na drewnianej palisadzie, ale ten zarzut dotyczy jedynie realizmu, a nie estetyki :mruga:

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#10 Post autor: tomey »

faktycznie... bardziej on normanski niż skandynawski ...ale spokojnie spokojnie, jak tylko zakupie 7019 napewno coś zbuduje w slowianskim stylu ;) ja bym sie pokusil jeszcze o jakas fose dookola
37236809 nowe gadu:)

Jawaws

#11 Post autor: Jawaws »

bardzo zgrabna, zwarta konstrukcja, a ogrom paneli w ogóle tu nie przeszkadza. słowiańskie to to za bardzo nie jest, ale nie czepiajmy się tego, bo przy wielu detalach i pomysłowych rozwiązaniach złe nazwanie to mały pikuś.
tome pisze:ja bym sie pokusil jeszcze o jakas fose dookola

albo zaostrzone pale dookoła, jak w biskupinie

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#12 Post autor: tobiasz »

Wiem, że nie wygląda na słowiański, ale jakoś tak mi się nazwało - może to być słowiański, normandzki i jakikolwiek gród, użyłem do budowy blanek jak już mówiłem szarych bricków bo brązowych nie mam, a te panele brązowe zakupiłem luzem na allegro
tome pisze: jak tylko zakupie 7019 napewno coś zbuduje w slowianskim stylu ;)
Ja też !! bo póki co moim jedynym zestawem wikingów jest 7016
dzięki za komentarze !

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#13 Post autor: Pepin Krootki »

Ładny, przytulny i w ogóle piękniuśki. W środku jest przytulnie i szczegółowo. Moim zdaniem wcale tu nie przeszkadza połączenie brązowych paneli z szarymi klockami. Wg. mnie dodaję to troszkę "bajkowego" klimatu. :ok:
tu byłem - Pepin

ODPOWIEDZ