[Zawody] Rajd STT #2 / 2017

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Gdzie kolejne zawody? (Proszę o głosowanie jedynie osoby mające zamiar uczestniczyć)

Czas głosowania minął 2017-04-21, 22:44

1. Bytom Segiet
5
33%
1. Bytom Segiet
5
33%
2. Bytom hala (jedynie awaryjnie z uwagi na deszcz)
0
Brak głosów
3. Tarnowskie Góry Park Miejski
0
Brak głosów
4. Tarnowskie Osada Jana
1
7%
5. Tarnowskie Góry Dolomity
3
20%
6. Świerklaniec Pałac Kawalera/zbiornik zaporowy Kozłowa Góra
1
7%
7. Opole wyspa Bolko
0
Brak głosów
8. Kraków okolice Kopca
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 15

Autor
Wiadomość
Kamyk
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

#31 Post autor: Kamyk »

Dzięki wielkie za kolejny rajd 2k17 ;)

Trasy, tak jak przedmówcy mówili - pierwsza mega trialowa, kolejne trochę łatwiejsze, bardziej nastawione na manewrowość, ale czasem potrafiły zaskoczyć

Podsumowanie maszyn z mojej strony:

1. Ural Lomeltora - długie 6x6, całkiem stabilne i dzielne. Największym mankamentem był z pewnością skręt na ślimaku. Nie dość że wolny, to wydaje mi się mało intuicyjny. Z pewnością element do poprawy. Poza tym w przejazdach przeszkadzała Ci pogoda, bo co zacząłeś sekcję, to zaczynał padać grad. Ale na to chyba nie możemy już zbyt wiele poradzić :/
2. Mercedes Krowkensa - Jedyne 4x4 na rajdzie, z bardzo wykrojonym prześwitem, dzięki któremu na pierwszej sekcji bardzo zapunktowałeś - widać na filmie jak auto przepływa przez konar. Przydało by się trochę lepsze wyważenie, bo później zdarzyło się parę rolek, ale jeśli chodzi o panowanie nad autem, to wydaje mi się że jest duży postęp od zeszłego rajdu i chyba pozbyłeś się problemów ze skrętem, prawda?
3. Tatra Blahy - tym razem drugi bieg w końcu się przydał ;) Bardzo fajna maszyna i dobra do trialu. Ale ciekawi mnie, dlaczego ten skręt był taki nieprecyzyjny? Może trochę za szybki? Ja u siebie mam L-kę i bez problemu daje radę, jest jak dla mnie odpowiednie w prowadzeniu. Z sekcji, to najbardziej chyba pierwszej szkoda, bo przez ten korzeń utknąłeś na amen i zabrakło czasu by interweniować i chociaż cokolwiek dojechać.
2. Tatra Uja - dobrze znane 6x6 ze sprawdzonymi rozwiązaniami, ale tym razem przeszkadzał brak mocy. Na szczęście wiesz już, jak temu zaradzić :) Swoją drogą ciekawe jak ta trawa tam się dostała, skoro tandem jest tak zabudowany. Mimo wszystko jechałeś bardzo dobrze i sprawnie, dlatego zaowocowało to podium. Szczerze powiedziawszy byłem przekonany że wygrasz, bo nie spodziewałem się by przelicznik miał aż taki wpływ na wyniki.
1. Mój Zis - praktycznie nie ruszany od zeszłego rajdu i nie sprawdzany, ale teraz chyba zacznę, by uniknąć podobnych przypadków, jak miał Jaca. Co do konstrukcji, to jest to przebudowane podwozie z Forda 8x8, ale z inną kabiną i ramą. Rozwiązanie tandemów podwieszonych na praktycznie samych sprężynkach daje radę, chociaż sam tego do końca nie rozumiem, jak to wytrzymuje. Czasem jest trochę nieprecyzyjne w prowadzeniu, bo tandemy mogą się trochę względem ramy poruszać, ale w większości przypadku nie ma problemów :)

Gratuluję wszystkim zawodnikom i kolegom z podium, dzięki za miłą niedzielę ;)

Co do przelicznika, to naprawdę dziwię się że ma to aż taki wpływ. Na pierwszej sekcji byłem przekonany że Krowkens będzie zwycięzcą, tak samo jak Uja na drugiej. Dlatego zwycięstwo mnie mile zaskoczyło ;)

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#32 Post autor: Uncle Jaca »

krowkens pisze:Ja mam pytanie na przyszłość. Czy lakierowane klocki są zgodne z regulaminem?
Ja swoją klatkę zanim polakierowałem, to spytałem czy będzie to w zgodzie z regulaminem Blahy i oboje zgodnie stwierdziliśmy, że tak. Początkowo chciałem ją pochromować, ale nie uzyskałbym takiego piżdżącego różu jakiego chciałem i stanęło na lakierze do pazurów, hehe. A w regulaminie skoro pisze, że można pochromować klocki (czyli pomalować lakierem) i wymienione sa np. felgi, to ja uważam, że jak najbardziej. Dla mnie to kosmetyka tylko. Jest to oczywiście tylko moje zdanie i jako, że już nie jestem sędzią zawodów to przyjmę z pokorą zdanie sędziego/ów, o kule, jak to brzmi ;)

Natomiast przytoczę wypowiedź TT, który kiedyś magicznie wypowiedział się na temat regulaminu LTTC "co nie jest zakazane regulaminem jest dozwolone" i myślę, że tej złotej sentencji możemy się trzymać, z rozsądkiem.

Ja za to zadam pytanie po raz trzeci, jako, że zostało bez odpowiedzi a mianowicie co ze zgłaszaniem powtórnym tych samych pojazdów do kolejnych rajdów????
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#33 Post autor: Blaha »

Lakierowanie jest ok. Na nic mechanicznie nie wpływa. To tylko estetyka.

A pomysł o zgłaszanie ponownym tych samych maszyn jest dobry. Wolałbym jednak mieć to w jednym miejscu, czyli na poczcie. Forum czasem nie działa lub mogą wystąpić inne zjawiska 😉

Czyli krótkie info na maila: Startuję tą samą maszyną co w rajdzie x/2017.

Kamyk
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

#34 Post autor: Kamyk »

Jak dla mnie, jako dla odbierającego zgłoszenia można przed kolejnym rajdem wysłać maila, tego typu, że na najbliższym rajdzie będę startował tym samym pojazdem co w poprzednim. Ale żeby była fizycznie ta deklaracja, by było wiadome ile osób będzie.

A co do chromowania/lakierowania klocków to jestem jak najbardziej za, bo to w żaden sposób nie wpływa na dzielność terenową. Jedynie pewne zastrzeżenia miałbym co do układu napędowego, bo nie wiem czy tak jest, ale możliwe że ta powłoka zmieniałaby współczynnik tarcia na przykład w zębatkach, czy ośkach i co do tych części bym tego zabronił, bo takie modyfikacje mają już wpływ na jazdę.

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#35 Post autor: Lomeltor »

Blaha pisze: Czyli krótkie info na maila: Startuję tą samą maszyną co w rajdzie x/2017.
+1
Uncle Jaca pisze:"co nie jest zakazane regulaminem jest dozwolone"
+1, choć czy malowanie jest potrzebne? No ale jeśli ma komuś sprawić frajdę, ja na pewno nie będę :)
Ostatnio zmieniony 2017-04-27, 19:12 przez Lomeltor, łącznie zmieniany 1 raz.
STT | Typowy technicowiec

ODPOWIEDZ