[MOC] AT-ST

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] AT-ST

#1 Post autor: pablo_piccasos »

Cześć!

Z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen przedstawiam mój model maszyny kroczącej AT-ST.
Chyba każdy wie co to za pojazd, a jak ktoś nie wie to odsyłam na ossusa: http://www.ossus.pl/biblioteka/All_Terr ... _Transport

Model powstał jeszcze w grudniu, w czasie jednodniowego przypływu weny, zaraz po drugim seansie Rogue One, ale potem przerobiłem go jeszcze kilka razy. Nie mam żadnego zestawu z AT-ST, więc mój model wzorowałem głównie na filmowym. Chciałem by był on bardziej podobny do oryginału niż wersje od LEGO. Mam nadzieję, że mi się udało :)

Model jest bardzo niestabilny. Wystarczy na niego dmuchnąć i już się przewraca i rozwala ;) Dlatego stoi sobie bezpiecznie w witrynce na tle książek SW i cieszy oko :)

ObrazekAT-ST by Pablo Piccasos, on Flickr

May the 4th be with you!
Ostatnio zmieniony 2017-05-04, 18:20 przez pablo_piccasos, łącznie zmieniany 2 razy.
Pablo Brickasso instagram, flickr

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: AT-ST

#2 Post autor: dmac »

Hmm, mam mieszane uczucia.
Przede wszystkim, chętnie obejrzałbym Twojego kurczaka ze wszystkich stron, a nie tylko na jednym zdjęciu, bo trudno ocenić proporcje i drugą połowę detali.
Ale po tym, co widać, powiem tak: jest zgrabny, proporcjonalny, nieduży i ma prawie wszystkie detale, które mieć powinien - to oczywiście na plus. Na minus jest kształt głowy, która powinna rozszerzać się ku tyłowi, a sądząc po prostokątnym dachu - nie rozszerza się. Uzbrojenie na policzku zdecydowanie za mocno odstaje od głowy; chyba ciaśniej powinieneś je upakować.
Ale spoko, z okazji święta daję mocne 4+ ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: AT-ST

#3 Post autor: pablo_piccasos »

dmac pisze:Hmm, mam mieszane uczucia.
Przede wszystkim, chętnie obejrzałbym Twojego kurczaka ze wszystkich stron, a nie tylko na jednym zdjęciu, bo trudno ocenić proporcje i drugą połowę detali.
Ale po tym, co widać, powiem tak: jest zgrabny, proporcjonalny, nieduży i ma prawie wszystkie detale, które mieć powinien - to oczywiście na plus. Na minus jest kształt głowy, która powinna rozszerzać się ku tyłowi, a sądząc po prostokątnym dachu - nie rozszerza się. Uzbrojenie na policzku zdecydowanie za mocno odstaje od głowy; chyba ciaśniej powinieneś je upakować.
Ale spoko, z okazji święta daję mocne 4+ ;) .
Dzięki za sugestie. Postaram się jeszcze popracować nad kabiną. Fajnie, że mimo tych małych niedociągnięć się podoba :)

EDIT:
Co do uzbrojenia to w oryginale też tak odstaje. Także działko chyba jest jednak ok :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-05-04, 19:00 przez pablo_piccasos, łącznie zmieniany 1 raz.
Pablo Brickasso instagram, flickr

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#4 Post autor: Falcrum »

Jak dla mnie cała górna sekcja jest trochę rozskalowana. Po pierwsze za szeroka, po drugie, w czym się zgadzam z dmac'em, nie najlepiej uwzględniłeś kąty, jakie są zawarte pomiędzy płytami wieży. Poza tym, wizjery w tym łaziku to rzeczywiście trudny temat, lecz te mi nie przypadły do gustu. Przez nie całość wygląda jak wściekły kurczak.
Na plus są nogi- prezentują się całkiem nieźle. Ale obowiązkowo podeślij więcej zdjęć- posty można przecież edytować ;)
Ostatnio zmieniony 2017-05-05, 19:49 przez Falcrum, łącznie zmieniany 1 raz.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: AT-ST

#5 Post autor: dmac »

pablo_piccasos pisze: Co do uzbrojenia to w oryginale też tak odstaje.
Masz rację. Z jakiegoś powodu w Twoim modelu bardzo rzuciło mi się w oczy, ale myliłem. się.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Hobbit »

Trochę za płaski na górze kadłuba. Poza tym rewelacyjny!
Hobbit

ODPOWIEDZ