[MOC] Zapaśnik sumo

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Zapaśnik sumo

#1 Post autor: JK »

Na forum pojawiła się ostatnio inicjatywa zbudowania w stylu Brickheadz całej narodowej drużyny piłki nożnej. Nie wiem czy podjąłbym się zadania zbudowania któregoś z polskich piłkarzy - na pewno zadanie do łatwych nie należy.

Praca, którą właśnie prezentuję wpisuje się jednak w klimaty sportowe:) Poznajcie zatem przedstawiciela najpopularniejszego sportu - rzecz jasna w Japonii - zapaśnika sumo - rzecz jasna w stylu BrickHeadz:) Gdy się dokładnie przyjrzycie zauważycie ponadto, że jest to nie kto inny jak sam Kotoshōgiku Kazuhiro - pierwszy od lat japoński zapaśnik sumo mający szansę przełamać wieloletnią dominację Mongołów:)

MOC jest w pewnym sensie kontynuacją i - nazwijmy to - rozwinięciem MOCa, którego zbudowałem w zeszłym roku:)

Link do tamtej pracy tutaj , a także - a co mi tam, pochwalę się:) - http://www.brothers-brick.com/2016/10/0 ... more-77901. Mam nadzieję, że nowa wersja się Wam spodoba:)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Jak dla mnie bomba :) Jakoś nie mam przekonania do figurek BrickHeadzów, jednak ta mi się bardzo podoba ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: JK »

legosamigos pisze:Jak dla mnie bomba :) Jakoś nie mam przekonania do figurek BrickHeadzów, jednak ta mi się bardzo podoba ;)
Dzięki za komentarz! Cieszę się, że praca Ci się podoba:)

Z tego co widać w Internecie, Seria BrickHeadz okazała się dużą inspiracją do własnej twórczości dla wielu ludzi. Jest gotowa konwencja i trzeba ją "tylko" wypełnić szczegółami. Może nie brzmi to zbyt ambitnie, ale faktem jest wysyp prac w tym stylu, a to chyba dobrze:)
Ostatnio zmieniony 2017-05-12, 11:43 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#4 Post autor: romkoo »

¦wietnie wysz³a dla. Te oczy i mina super. Jak dla mnie to jest dobry pocz±tek na próbowanie ró¿nych technik budowania i do tego szybko widaæ efekt :)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: JK »

romkoo pisze:Świetnie wyszła dla. Te oczy i mina super. Jak dla mnie to jest dobry początek na próbowanie różnych technik budowania i do tego szybko widać efekt :)
Dzięki! Starałem się w tej ograniczonej formule oddać jego azjatyckie rysy oraz bojowość:) Oczywiście siłą rzeczy nieco karykaturalnie:)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Kto wie, może Twój MOC trafi do seryjnej produkcji, czego oczywiście Ci życzę, a myślę że Kotoshōgiku Kazuhiro byłby zadowolony, gdyby siebie widział w wersji klockowej :). Zapaśnicy sumo zawsze kojarzą mi się raczej z wagą ciężką, choć Kotoshōgiku Kazuhiro to raczej waga piórkowa biorąc pod uwagę innych zapaśników sumo
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: JK »

legosamigos pisze:Kto wie, może Twój MOC trafi do seryjnej produkcji, czego oczywiście Ci życzę
Dzięki:) Mam nadzieję, że nie masz na myśli seryjnej produkcji w wersji dalekowschodniej;)

A w międzyczasie naszła mnie jeszcze taka refleksja odnośnie zapaśnika, że być może lepiej wyglądałby z odwrotnie zamontowanymi uszami. Tak więc opcję tę przetestowałem, sfotografowałem i z kronikarskiego obowiązku dzielę się wynikami:)

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

JK pisze:
legosamigos pisze:Kto wie, może Twój MOC trafi do seryjnej produkcji, czego oczywiście Ci życzę
Dzięki:) Mam nadzieję, że nie masz na myśli seryjnej produkcji w wersji dalekowschodniej;)
Zdecydowanie miałem na myśli wersję seryjną z Lego :) choć biorąc pod uwagę bardzo duży napływ produktów robionych przez żółte małe rączki, to pewnie jakieś komponenty przyszły by i stamtąd. Żart oczywiście :)
Ostatnio zmieniony 2017-05-14, 09:59 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ