[MOC] Buldożer

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#16 Post autor: eric trax »

Teraz będę narzekał. Model jest poprawny. Niestety tylko tyle. Szkoda że nie pokusiłeś się o dodanie pracującej atrapy silnika i ogóle skomplikowanie konstrukcji. Wiem że buldożer to raczej proste urządzenie ale zawsze można coś wymyślić :)

Dlaczego o tym pisze? Od pewnego momentu widzę, że poziom Twoich modeli się ustabilizował i wygląda jakby nie było postępu co trochę martwi bo budowanie tylko technic daje dużo większe możliwości niż dokładne oddanie konkretnej maszyny w model team. Kibicuje jednak coraz bardziej zaawansowanym modelom :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

JK pisze:...Skoro jednak jesteśmy przy tym temacie, przy jakiego rzędu obciążeniach można już zetrzeć legowe ślimaki? I jaka jest ogólnie ich żywotność?
Ślimaki raczej są mocne, gorzej z zębatkami, a w przypadku mojego budlka faktycznie jest ślimak -> Z8 do napędu
eric trax pisze:Teraz będę narzekał. Model jest poprawny. Niestety tylko tyle. Szkoda że nie pokusiłeś się o dodanie pracującej atrapy silnika i ogóle skomplikowanie konstrukcji. Wiem że buldożer to raczej proste urządzenie ale zawsze można coś wymyślić :)
Nie dodałem atrapy silnika, bo w tym miejscu gdzie miała by być atrapa silnika, są 3 M-ki
eric trax pisze:Dlaczego o tym pisze? Od pewnego momentu widzę, że poziom Twoich modeli się ustabilizował i wygląda jakby nie było postępu co trochę martwi bo budowanie tylko technic daje dużo większe możliwości niż dokładne oddanie konkretnej maszyny w model team. Kibicuje jednak coraz bardziej zaawansowanym modelom :)
Nie interesuje mnie budowanie MOCy w stylu Model Team czy budowanie suwmiarowe. Bardzo lubię tą technikę pure Technic i przy tym pozostanę i jestem zadowolony ze swoich budowli :) Oczywiście zawsze można coś poprawić, dlatego jestem otwarty na krytykę, dlatego mam nadzieję, że kiedyś powstanie druga wersja buldożera poprawiona, np. z sugestiami Żbika :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#18 Post autor: Biedrus »

Mnie się tam twój buldek podoba. Jak dasz mu zawieszenie to zrób instrukcję, zbuduje sobie wtedy taki :)
Ostatnio zmieniony 2017-05-18, 18:27 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: JK »

legosamigos pisze:Ślimaki raczej są mocne, gorzej z zębatkami, a w przypadku mojego budlka faktycznie jest ślimak -> Z8 do napędu
Szczerze mówiąc sądziłem, że to właśnie ślimaki są najsłabszym ogniwem takiej przekładni. Może zależy to też od generacji zębatek. Te nowsze (np. z8) są bardziej miękkie i chyba mniej podatne na ścieranie.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#20 Post autor: Żbik »

Jak jest ciągłe tarcie, to ścierają się obie zębatki - i ślimak i z-ileś.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: JK »

Żbik pisze:Jak jest ciągłe tarcie, to ścierają się obie zębatki - i ślimak i z-ileś.
Oczywiście tak właśnie jest, ale w moich wcześniejszych rozważaniach chodziło mi już tylko o różnice materiałowe i wynikające stąd różnice w wytrzymałości obu elementów przy wzajemnym tarciu.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#22 Post autor: Żbik »

JK pisze:
Żbik pisze:Jak jest ciągłe tarcie, to ścierają się obie zębatki - i ślimak i z-ileś.
Oczywiście tak właśnie jest, ale w moich wcześniejszych rozważaniach chodziło mi już tylko o różnice materiałowe i wynikające stąd różnice w wytrzymałości obu elementów przy wzajemnym tarciu.
Nie znam charakterystyk wytrzymałościowych obu rodzajów materiałów - po prostu z praktyki opisuję jak to wygląda :)

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: wallyjarek »

Ja się nie znam, ale pojeździłbym :)
Końcówka najlepsza i te okulary.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#24 Post autor: legosamigos »

wallyjarek pisze:Ja się nie znam, ale pojeździłbym :)
Końcówka najlepsza i te okulary.
Okulary to z Thug Life :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#25 Post autor: SAMOLOT »

Bardzo solidny model. Ma wszystko co potrzeba i parę fajnych rozwiązań. Lubię zgrabne modele w czysto technicowym stylu. Duży plus.

ODPOWIEDZ