[WIP] EN57 w malowaniu PKP tzw: "Kibel"

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#31 Post autor: DawKub1922 »

Pozwolę sobie zaś odświeżyć swój temat. Postępu w budowie modelu EN57 może nie ma, a może (jakiś) jest... Mianowicie chciałem pokazać jak jednostka wygląda w czasie jazdy (żałuję tylko, że na filmie nie puściłem jej choć przez jedną mijankę) ale z tym spokojnie, na pewno to nadrobię. Jak widać nawrotki są budowane metodą łuk+prosty+łuk, ponieważ jest to minimalny łuk (o ile można to tak nazwać), po którym jednostka spokojnie jedzie a przy tym "jakoś" wygląda. To chyba narazie tyle, ewentualne sugestie mile widziane...

https://www.youtube.com/watch?v=PcVOiL0Yqv0

Z góry przepraszam za jakość filmiku, na usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć iż to mój debiut w publikacji, dlatego jest nieco jak od siekiery...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2017-05-05, 21:16 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 2 razy.
#NSNP

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#32 Post autor: legosamigos »

Czy na łukach torów ta kolejka sama zaczyna spowalniać, czy ty spowalniasz pilotem, żeby nie wypadła z torów? I zastanawia mnie cały czas malowanie w tzw."kibel"? Skąd taka dziwna nazwa? :) I jakość filmu faktycznie do poprawy. Ale buduj, bo czekamy na efekt końcowy. Kolejka zapowiada się ciekawie, ale jeszcze sporo brakuje, więc buduj :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#33 Post autor: Bricksley »

legosamigos pisze:I zastanawia mnie cały czas malowanie w tzw."kibel"? Skąd taka dziwna nazwa? :
To nie jest malowanie w "kibel" tylko potoczna/żargonowa nazwa tego EZT. Więcej na wiki masz: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBarg ... kolejowego
Ostatnio zmieniony 2017-05-06, 09:57 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#34 Post autor: DawKub1922 »

Bricksley pisze:
legosamigos pisze:I zastanawia mnie cały czas malowanie w tzw."kibel"? Skąd taka dziwna nazwa?
To nie jest malowanie w "kibel" tylko potoczna/żargonowa nazwa tego EZT...
Dokładnie tak jak to napisał Kolega Bricksley. Co do zwalniania na łukach to nie efekt manipulowania pilotem, ponieważ korzystam z systemu 9v, to raczej spadek napięcia. Zaś co do budowy to idzie mi wolno bo są jeszcze inne tematy w chacie do ogarnięcia...

POZdrawiam
#NSNP

sebanm
VIP
Posty: 362
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

#35 Post autor: sebanm »

DawKub1922 pisze:Co do zwalniania na łukach to nie efekt manipulowania pilotem, ponieważ korzystam z systemu 9v, to raczej spadek napięcia.
Obstawiam większe opory toczenia na łuku, po prostu.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#36 Post autor: legosamigos »

A faktycznie jest i do tego wiele innych śmiesznych nazw :)
kibel lub enka (ogólnie), żółtek lub chińczyk (od żółtego koloru w pierwotnym malowaniu), tyk-tyk lub tyku-tyku (charakterystyczna praca sprężarki), kibel de luxe (wersja z miękkimi siedzeniami), ortopeda (wersja z plastikowymi, niewygodnymi siedzeniami)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: wielkamucha »

legosamigos pisze:A faktycznie jest i do tego wiele innych śmiesznych nazw :)
kibel lub enka (ogólnie), żółtek lub chińczyk (od żółtego koloru w pierwotnym malowaniu), tyk-tyk lub tyku-tyku (charakterystyczna praca sprężarki), kibel de luxe (wersja z miękkimi siedzeniami), ortopeda (wersja z plastikowymi, niewygodnymi siedzeniami)
Ja to czytałem gdzieś, że raczej "cyku-cyku" niż "tyku". Reszta się jak najbardziej zgadza:D

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#38 Post autor: DawKub1922 »

Dziś kolejna porcja fotek z dalszych postępów w pracach przy mojej jednostce, z powodu braku elementów potrzebnych do prac przy budowie pudeł dwóch nadal czekających członów, postanowiłem zająć się tym co jest u dołu jednostki... Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, a najbardziej dumny jestem z dwóch elementów, mianowicie: SHP oraz rury spustowej WC w "Kiblu", poprostu... Szare elementy u dołu wózków, mają jedynie wzmocnić konstrukcję wózka. Ewentualne sugestie mile widziane...

Obrazek1 by Dawid Kubicki, on Flickr



Reszta fotek na flickr, POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#39 Post autor: DawKub1922 »

Dziś "ogarnąłem" dach członu silnikowego. Niestety na ten moment jest error jakby tu zrobić pantografy. Kilka pomysłów mam, jednak albo brakuje odpowiednich elementów, albo kolor jest nie taki...

ObrazekEN57 człon silnikowy by Dawid Kubicki, on Flickr

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#40 Post autor: Mateusz92 »

Na te stare pantografy najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie ich tak jak tu:
ObrazekConrail GG1 by Shuppiluliumas, on Flickr
Minusem tego rozwiązania jest ilość haków pirackich, które w tym przypadku znacznie podniosą cenę.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#41 Post autor: DawKub1922 »

Tak jak Kolega mówi...
Trzeba tylko 32szt =)
#NSNP

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#42 Post autor: DawKub1922 »

legosamigos pisze:...A jak zamierzasz zrobić przegub między składami?
Zrobiłem tak =) Odległość między pudłami, około 2,5s.

Obrazek1 by Dawid Kubicki, on Flickr

Obrazek2 by Dawid Kubicki, on Flickr

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#43 Post autor: legosamigos »

Wg mnie dobre rozwiązanie. Przynajmniej ta szpara między składami nie rzuca się aż tak bardzo w oczy :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#44 Post autor: DawKub1922 »

Kolejne odświeżenie tematu, a zarazem ostatnie, następna będzie (chyba) prezentacja ukończonego modelu... Tak to wygląda na dzień dzisiejszy (przepraszam za jakość foto).

Obrazek20170610_193528 1 by Dawid Kubicki, on Flickr

POZdrawiam
#NSNP

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#45 Post autor: meler »

Miodzio, coraz lepszy :-) Zastanawiałeś się może nad ryflowanymi bokami z niebieskich klocków 2877?

ODPOWIEDZ