76084 The Ultimate Battle for Asgard

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

76084 The Ultimate Battle for Asgard

#1 Post autor: nori »

76084 The Ultimate Battle for Asgard

Obrazek

Seria: Marvel Super Heroes - Thor Ragnarok
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 400
Figurki: 6+1: Thor, Bruce Banner, Valkyrie (Walkiria), Hela, 2 Berserkers + Fenris Wolf
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 38 x 26 x 5.5 cm
Cena: $49.99, £49.99, 49.99 €, 229,99 zł

BrickSet, BrickLink


Na podstawie nadchodzącego filmu Thor: Ragnarok TLG wydało dwa zestawy, pierwszy: 76088 Thor vs. Hulk: Arena Clash miałem przyjemność nie tak dawno zrecenzować, i w mojej opinii zestaw niestety wypadł bardzo słabo, acz jego niezaprzeczalnym atutem są jak zwykle rewelacyjne figurki. Dziś serdecznie zapraszam do recenzji drugiego zestawu z Thorem: 76084 The Ultimate Battle for Asgard, i tu od razu zdradzę: tym razem jest naprawdę nieźle, i to pod prawie każdym względem!

Obrazek

Pudełko jak zwykle zachwyca dopracowaną szatą graficzną, w tym przypadku jasne tło nie jest zbyt inwazyjne i spokojnie można od razu wyłapać, co też zestaw nam oferuje. Wydarzenia na pudełku zostały ukazane w "pełnej akcji", co też wymusiło sporo pociągnięć wirtualnego pędzla - dodano głownie efekty rozmycia wywołanego ruchem, ale też ciekawie prezentuje się "czarna mgła" spowijająca postacie "tych złych".

Obrazek

Tył pudełka to standardowy rzut oka na zestaw w nieco innym układzie, oraz szereg pseudo komiksowych paneli mających za zadanie ukazanie funkcjonalności zestawu.

Obrazek

Na zawartość pudełka składają się cztery woreczki z klockami,

Obrazek

oraz dodatki papierowe, tym razem zabezpieczone w foliowym opakowaniu. Zabezpieczenie jak zwykle godne pochwały.

Obrazek

Instrukcję podzielono, prywatnie bardzo nie lubię takiej praktyki, ale w tym przypadku zrobiono to chociaż sensownie: w każdej z książeczek znajdziemy plany innej konstrukcji, więc taki podział pozwala choćby na jednoczesne budowanie w większym gronie. Dodatkowo znajdziemy tu niemy komiks, więcej o nim w recenzji poprzedniego zestawu z Thorem, oraz arkusik naklejek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Minifigurki. Całkiem spora zgraja, gdyż znajdziemy ich tutaj aż sześć, choć w tym dwie są identyczne, wiec samych rodzajów mamy pięć. A wszystkie reklamowane przez LEGO jako gorące nowości!

Thor i Bruce Banner. Thor posiada prawie identyczny torsik jak w zestawie 76088, jednak w tym przypadku pozbawiony krwawych dodatków, hełm i główka są identyczne, natomiast ciekawostką jest asymetryczny czerwony płaszcz. Bruce Banner to w sumie niby normalna figurka, bez większych wodotrysków, czy oryginalnych składowych, ale to też pierwsze pojawienie się Hulka w postaci cywilnej, tak więc dla zbieraczy bardzo miłe uzupełnienie kolekcji. Obie figurki posiadają dwustronnie zadrukowane główki, same nadruki zostały dobrane bardzo dobrze, ot choćby Bruce po jednej stronie ma normalną, nawet delikatnie uśmiechniętą buźkę, tymczasem po drugiej stronie objawia się już jego transformacja we wściekłego Hulka!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Thor posiada pociski, po przyciśnięciu pocisk taki wystrzeliwuje z dłoni. Bardzo prosty mechanizm, ale sprawdza się wprost wyśmienicie, i dostarcza sporo zabawy.

Jako bonus, Bruce Banner na rodzinnym zdjęciu. Fotkę już wrzucałem na bloga w ramach cyklu Fotki Super Trykociarzy.

Obrazek

Valkyrie czy też po naszemu Walkiria może się naprawdę podobać: ładny wyraz buźki, schludne przyodzienie, ciekawy płaszcz. Valkyrie w komiksowym świecie pojawiła się w 1970 roku, cechuję ją ogromna siła, żywotność, doświadczenie w walce. Oryginalnie była długowłosą blondynką, co znacznie zmieniono w obrazie filmowym.
Berserkers także ujmują za serce, choć w nieco inny sposób. Ciemnozielony nadruk na czarnej figurce, brak oczu, za to wyeksponowana szczęka z białymi zębami - aż chce się przytulić. Berserków w zestawie otrzymujemy w ilości sztuk dwie. Obie identyczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec prawdziwa wisienka na torcie. Oto Hela!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Supersilna, superwytrzymała, nie obca jej jest magia, spokojnie może prać się na pięści z Thorem. Bogini śmierci, rządzi dwoma z dziewięciu światów mitologii nordyckiej: Hel i Niffleheim. Posiada dotyk śmierci zwany Ręką Chwały.


Jak widać, bardzo miła osóbka. A do tego jak wygląda! Trzeba przyznać, ma fantazję w doborze nakrycia głowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zestawie dodatkowo znajdziemy jeszcze czarne gustowne włoski i strzelające z rąk pociski, oczywiście w kolorze czarnym. Można zrobić pojedynek strzelecki miedzy nią a Thorem. Co jest całkiem zabawne.

Obrazek

Obrazek

Dodatkowa buźka także niczego sobie. Dobrze jej w zielonym makijażu.

Obrazek

W filmie Thor: Ragnarok w roli Heli (kurcze, tak to odmieniać? Dziwnie trochę.) wciela się Cate Blanchett, której nie jest to pierwsza minifigurka. Aktorka grała także Pułkownik dr Irinę Spalko w filmie Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, a seria Indiana Jones doczekała się parunastu bardzo udanych klockowych zestawów, w tym dostaliśmy także minifigurkę Spalko. A żeby tego było mało, aktorka wcieliła się także w postać Galadriel (Władca Pierścieni / Hobbit) i także jako ta postać doczekała się minifigurki. Całkiem niezła kolekcja!


Ludziki zaliczone, przechodzimy wiec do składania zestawu. I tu wielka niespodzianka, otrzymujemy jeszcze jedną, całkiem sporą i w pełni składaną figurkę. Oto Wilk Fenris!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo przyjemny zwierzaczek, do tego z całkiem sporymi możliwościami ruchowymi. Jedyne co mnie dziwi, że charakterystyczne "ostre pazury" wykorzystano w Wilku jako zarysowanie jego kształtu, a na łapach dostał normalne pazurki. Te ostre raczej wyglądałyby o wiele lepiej. Za to ciekawym bonusem są świecące w ciemności oczka.


Po odpowiedniej tresurze, Wilczek nauczył się nawet siadać. Spore osiągnięcie, jak na tak dziką bestię!

Obrazek

Obrazek

Z kronikarskiego obowiązku wypadałoby zaznaczyć, że Wilk Fenris pojawił się już wcześniej w LEGOwycm świecie, w ramach serii Vikings, jednak od tego czasu jak widać, znacznie nabrał masy.

Obrazek

Kolejna konstrukcja to już coś bardziej klasycznego, o ile tak można nazwać statek kosmiczny. Statek o nazwie Komodor posiada całkiem ciekawy kształt: kabina pilota została zamknięta w otaczającym ją okręgu, do tego dodano bardzo żywą kolorystykę, i oczywiście krztynę bawialności, tutaj w postaci obowiązkowych dział wystrzeliwujących groszki. Od spodu pojazdu możemy przyczepić ludzika, i już startujemy by dokonać nalotu!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzeba przyznać, że ten stateczek buduje się bardzo przyjemnie, wygląda naprawdę nieźle (naklejki dodatkowo wpływają na jego wygląd), do tego jest bawialny.

Poprzedni zestaw 76088 Thor vs. Hulk: Arena Clash mocno krytykowałem, jednak okazuje się, że da się zrobić niezły zestaw na podstawie filmowego pierwowzoru. Czego właśnie najlepszym przykładem jest 76084 The Ultimate Battle for Asgard. Owszem, pierwsze skrzypce ponownie grają tu rewelacyjne figurki, z przecudną Helą na przedzie, do tego część konstrukcji, czyli Wilka, także można podciągnąć pod figurki, jednak mimo to statek kosmiczny Komodor wypada także powyżej przeciętnej. Zapewne wpływ na to ma jego bardzo oryginalny i ciekawy kształt oraz żywa kolorystyka, co oczywiście przekłada się tylko na plusy. Nawet do otoczki, tj pudelka i papierologii nie ma co się za bardzo przyczepiać, owszem, instrukcje ponownie są strasznie rozwodnione, ale chociaż podział na dwie książeczki zrobiono w tym przypadku z głową. Muszę przyznać, że sam jestem zaskoczony, po arenie nastawiłem się na kolejnego zapychacza, a tu taka miła niespodzianka. No cóż, zestaw polecam, naprawdę daje radę. I to pod każdym aspektem.

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Nordycka Murzynka. Przyjdzie Islam i wyrówna. Nasza cywilizacja jest porąbana do szczętu.

Zestaw jest tak samo fatalny jak poprzedni. Zbiór figurek i to okrągłe, kolorowe, nieładne coś jako statek. standard w LEGO Super Heros.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#3 Post autor: bezetkace »

Jellyeater pisze:Nordycka Murzynka. Przyjdzie Islam i wyrówna. Nasza cywilizacja jest porąbana do szczętu.

Zestaw jest tak samo fatalny jak poprzedni. Zbiór figurek i to okrągłe, kolorowe, nieładne coś jako statek. standard w LEGO Super Heros.
Przeszło Ci przez myśl, że Tessa Thompson mogła zwyczajnie wygrać casting (w którym była też np. nordycka blondynka)? : ) Ciężko mi uwierzyć że Kevin Feige (prod.), albo Taika Waititi (reż.) jadą islamskim walcem i chcą wyrównywać...
---
Thx za recenzję nori! Teraz chcę ten zestaw jeszcze bardziej, a już i tak chciałem mocno. : (
Czekam na moment, kiedy będą wychodziły więcej niż 2-3 zestawy do filmów Marvela. Liga Sprawiedliwości dostała dosyć sporo zestawów i to nawet dużych. No ale to na-na-na-na-na-na-Batman! : /
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Durzy »

Delikatnie mówiąc ten zestaw do mnie nie przemawia. Wilk wielkości statku kosmicznego? No chyba, że taka skala będzie w filmie, ale to się okarze dopiero po premierze i... to jest właśnie problem. Recenzowanie "filmowego zestawu" przed ukazaniem się filmu mija się z celem, bo nie można porównać klocków do pierwowzoru.
bezetkace pisze:Przeszło Ci przez myśl, że Tessa Thompson mogła zwyczajnie wygrać casting (w którym była też np. nordycka blondynka)?
Czyli wybitnie uzdolniony czarnoskóry aktor może wygrać casting na główną rolę w filmie biograficznym o Adolfie Hitlerze, czy Bradzie Pittcie?
Ostatnio zmieniony 2017-06-18, 22:09 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Jakby w Hollywood robili ekranizację Trylogii Sienkiewicza to Zagłoba musiałby być czarny. Rasistą nie jestem. Ale taka polityczna poprawność i wtykanie czarnoskórych na silę to też po prostu zwyczajny rasizm. Wiem, że hajs się musi zgadzać, a film jest bezwartościowy, bez względu na to czy Walkiria jest tam czarna czy biała, ale i tak uważam, że to po prostu nadzwyczajna głupota. Trzeba się pogodzić z tym, że te komiksy powstawały jeszcze w normalnych czasach, kiedy nie było parytetów.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Taausz »

Jellyeater pisze:Jakby w Hollywood robili ekranizację Trylogii Sienkiewicza to Zagłoba musiałby być czarny.
Właśnie to sobie wyobraziłem i wybuchłem śmiechem wylewając trochę kawy :D

A co do zestawu to podobają mi się minifigi i akcesoria, przydały by mi się napewno kiedyś.A same konstrukcje z klocków są dla mnie dziwne.Szczególnie ten latający "precel".
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Silverbrick »

Jellyeater pisze:Nordycka Murzynka.
No bo w uniwersum, gdzie ludzie są niebiescy, zieloni, pomarańczowi czy srebrni, kolor brązowy to dziwna sprawa...

A tak na poważnie - też mnie denerwuje ten "antyrasizm". Wprawdzie trzeba z rasizmem walczyć, aaale... jeden koniec przesady nie jest lepszy od drugiego.
Całe szczęście, że polska cywilizacja nie daje się w to wciągnąć. Wiedźmin III - zero czarnoskórych. Bo po prostu akcja dzieje się dawno przed czasami kolonialnymi...

Ale to wątek o zestawie, nie o filmie. Raczej bym go nie kupiłem, przed obejrzeniem filmu. Wolę zapoznać się z "co i jak się tam dzieje".
Ostatnio zmieniony 2017-06-19, 11:29 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Durzy »

Silverbrick pisze:Wiedźmin III - zero czarnoskórych. Bo po prostu akcja dzieje się dawno przed czasami kolonialnymi...
Co inny, wymyślony świat ma do wydarzeń na Ziemi, bo nie widzę związku?

Poza tym, może Cię to zdziwi, ale na Ziemi przed czasami kolonialnymi byli już czarno- lub żółtoskórzy oraz ich odmiany.
Jellyeater pisze:Jakby w Hollywood robili ekranizację Trylogii Sienkiewicza to Zagłoba musiałby być czarny.
Mogło być gorzej.

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Silverbrick »

Świat w Wiedźminie jest wzorowany na polskim średniowieczu.
Ostatnio zmieniony 2017-06-20, 13:40 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 4 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jellyeater »

Mogło być gorzej.
Zagłoba zażera się tam pepperoni? :-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Durzy »

Ciekawe jak przedstawione postaci i pojazd będą wyglądać w filmie. Przed premierą "Strażników Galaktyki 2", bardzo mi się podobał klockowy 76080, po obejrzeniu filmu i zobaczeniu jak luźną interpretacją jest ta Legowa, zestaw mi zbrzydł. Szkoda, że Lego licencje filmowe traktuje jako "zróbmy świetne figurki i dorzućmy coś jeszcze na odczepnego".

Świat w Wiedźminie jest wzorowany na polskim średniowieczu.
Nie.
Jellyeater pisze:Zagłoba zażera się tam pepperoni? :-)
Nie miałem odwagi, aż tak dokładnie zagłębiać się w to dzieło;)
Teraz przez Ciebie mam ochotę na pizze peperoni, ale od dobrą wcale nie tak łatwo...

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Jellyeater »

Teraz przez Ciebie mam ochotę na pizze peperoni, ale od dobrą wcale nie tak łatwo...
Tu jest najlepsza pizzeria w jakiej byłem kiedykolwiek.

Cały czas mnie kusi by tam wrócić. Może jakaś wystawa we Wrocławiu? :-P Byłem tam w 2014 roku. Mam nadzieję, że się nie popsuli.
Szkoda, że Lego licencje filmowe traktuje jako "zróbmy świetne figurki i dorzućmy coś jeszcze na odczepnego".
Bywają i fajne zestawy na podstawie filmów. Ale da się je policzyć dosłownie na palcach jednej ręki. Większość to mogłyby być zbiory figurek.
Ostatnio zmieniony 2017-06-22, 04:43 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#13 Post autor: bezetkace »

Jellyeater pisze: Bywają i fajne zestawy na podstawie filmów. Ale da się je policzyć dosłownie na palcach jednej ręki. Większość to mogłyby być zbiory figurek.
Tak z ciekawości zapytam - które Ci się najbardziej podobają?
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Jellyeater »

Ostatnio zmieniony 2017-06-22, 09:35 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#15 Post autor: bezetkace »

Jellyeater pisze: Generalnie te pojazdy i samochodziki są nieładne nawet jako pierwowzory. Więc po ich uproszczeniu do klockowej bryły i ograniczonej liczby elementów, zaczynają wyglądać słabo. Liczą się figurki.
Thx!
Ale przy docelowej grupie wiekowej, chyba nie wypadają źle. Niemniej sam czekam na nieuproszczony UCS od Marvela. DC dostało już kilka zestawów, a Marvel nadal tylko z Heli.
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

ODPOWIEDZ