[MOC] Star Wars VII Pościg na Jakku w mikroskali

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Star Wars VII Pościg na Jakku w mikroskali

#1 Post autor: Hobbit »

Witam, przed wystawą w Jordanowie (2016) poczyniłem scenkę z filmu "Star Wars the Force Awakens" przedstawiającą pościg na Jakku. Ostatnio go trochę zmodyfikowałem. Jest to mój pierwszy model w mikroskali.

Obrazek



Obrazek
Rodzinna fotografia. Specjalne podziękowania dla Tajfka, dzięki za Microfightera Sokoła Millennium!
Ostatnio zmieniony 2017-06-21, 09:58 przez Hobbit, łącznie zmieniany 1 raz.
Hobbit

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: JK »

Fajna! Naprawdę dynamiczna! Tylko jedna rzecz (choć nie jestem ekspertem od SW): Czy skrzydła TIE Fighterów nie wyglądałyby lepiej, gdyby zamiast kafla 2x4 użyć 2x2?
Ostatnio zmieniony 2017-06-20, 22:04 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Zwariowany »

Fajne, dynamiczne. Ja bym skrzydla zostawił, trudno w tej skali oddać kształt amniejsze były by dziwne.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Hobbit »

JK pisze:Fajna! Naprawdę dynamiczna! Tylko jedna rzecz (choć nie jestem ekspertem od SW): Czy skrzydła TIE Fighterów nie wyglądałyby lepiej, gdyby zamiast kafla 2x4 użyć 2x2?
Gdyby zastąpić płytki 2x4 na 2x2, to przypominałyby Tie Advanced Prototype (co byłoby niezgodne z filmem)
Hobbit

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Mateusz92 »

Podoba mi się. Jak na taką miniaturkę wiadomo od razu o co chodzi mimo, że statki składają się tylko z kilku klocków. Jedyne co bym może zmienił to kolor skrzydeł w TIE Fighter'erze tzn. czarne skrzydła od razu mi wskazują na przynależność do Imperium Galaktycznego. Te z First Order miały szare więc można dać 2 lbg tile 2x4 i owinąć je czarną gumką. Ewentualnie dać jeszcze trans black round tile albo plate na szybki byłyby bardziej badass-owe :). A i wymień ten brick z studami na wszystkie strony z dbg na black. Więcej się nie czepiam :)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#6 Post autor: Johan »

Statki statkami, wyglądają dobrze i do dynamicznej sceny jak najbardziej się nadają, ale nie podoba mi się podłoże. Jest nieregularne w sposób zbyt nieregularny. Chodzi mi o to, że użyłeś zbyt wielu różnych rodzajów klocków, przez co nie tylko kształt ale i faktura się bardzo różnią na bądź co bądź dość małym obszarze. Gdyby to był tylko złom to by może dało radę, ale piasek powinien być bardziej jednolity. Może pomóc pozbycie się wszystkich tanowych i dktanowych kafli i slope'ów.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Mateusz92 »

Johan pisze:Statki statkami, wyglądają dobrze i do dynamicznej sceny jak najbardziej się nadają, ale nie podoba mi się podłoże. Jest nieregularne w sposób zbyt nieregularny. Chodzi mi o to, że użyłeś zbyt wielu różnych rodzajów klocków, przez co nie tylko kształt ale i faktura się bardzo różnią na bądź co bądź dość małym obszarze. Gdyby to był tylko złom to by może dało radę, ale piasek powinien być bardziej jednolity. Może pomóc pozbycie się wszystkich tanowych i dktanowych kafli i slope'ów.
Sugerujesz przeczesać pustynię? :P

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#8 Post autor: meler »

Fajna praca. Mała, dynamiczna. Co do zdjęcia rodzinnego, to przy obecnej kleszczowej psychozie, skojarzyło mi się już wiesz z czym :)))) Wybacz za to porównanie, jakoś tak naszło mnie...

ODPOWIEDZ