60156 Jungle Buggy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

60156 Jungle Buggy

#1 Post autor: nori »

Recenzja z przygodowego bloga , serdecznie zapraszam także na 8studs oraz facebooka!


60156 Jungle Buggy

Obrazek

Seria: City: Jungle
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 53
Figurki: 1: badacz
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 12 x 9 x 6 cm
Cena: $6.99, £?.99, 5.99 €, 24,99 zł

BrickSet, BrickLink

Zestaw z łazikiem jest najmniejszym, dostępnym w pudełku, zestawem z serii City Jungle, i idealnie uzupełnia nieco większy od niego zestaw startowy. Jak na takie maleństwo przystało, pudełeczko także jest małe. Ale zgrabne, zaopatrzone w estetyczną szatę graficzną, a dobre wrażenie jedynie nieco psują ostrzeżenia na tylnej ściance.

Obrazek

Obrazek

W środku dwa woreczki z klockami i instrukcja. Oczywiście woreczki bez numerków, a instrukcja w formie książeczki, choć na upartego wystarczyła by jedna większa kartka, ale oczywiście trzeba nawet w tak prostym modelu rozciągać budowę aż do przesady.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Figurka jedna, niestety w tej serii TLG nie pokusiło się o nazywanie naszych postaci, wiec otrzymujemy bezimiennego badacza. Torsik z ładnym nadrukiem, buźka z wyrazem twarzy pasującym bardziej do awanturnika, niż poważnego badacza, no chyba że to postać w stylu Indiany Jonesa. W jednej ręce lornetka, w drugiej jedna z większych atrakcji serii City Jungle, czyli maczeta.

Obrazek

Obrazek

Łazik to mały samochodzik, których w LEGO wiele, i niestety, ten model nie wybija się jakoś bardziej na plus, jednocześnie jest jak najbardziej udaną i przyjemną konstrukcją. Dodatkowy plusik za nadruk loga na "masce". Trochę mi nie pasują niebieskie wstawki, ale znowu też strasznie nie rażą. Ot, przyjemne maleństwo w kategorii dobrej, rzemieślniczej roboty. Miło, że pomyślano o uchwytach, w których można przyczepić lornetkę i maczetę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprócz minifigurki i łazika w zestawie znajdziemy coś jeszcze, i to tutaj zaczyna nam się prawdziwy klimat Adventurers! Posąg skryty za listowiem i strzeżony przez czerwonego pająka skrywa prawdziwy skarb: granatowy diament.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Konstrukcja prościutka, ale z wyrazem i naprawdę może się podobać, a akcent bawialności także wypada całkiem nieźle.

Natomiast mam mocno, bardzo mocno mieszane uczucia co do pająka.

Obrazek

TLG od lat używało bardzo pięknej formy tego "zwierzaczka",

Obrazek

wprowadzona później mrówka także potrafiła "zauroczyć".

Obrazek

A nowy pajączek jakoś nie porywa.

Przyjemna figurka, niezły łazik, bardzo ładny posąg schowany za listowiem i średnio udany zwierzaczek. Jest tego trochę i jak za dwie dyszki z ogonkiem, jest co pobudować i czym się pobawić. Dodatkowo skusić może maczeta. Mały, przyjemny zestawik jak najbardziej wart polecenia, choć raczej tylko dla miłośników City czy też maniaków Adventurers.

Obrazek

Bonus: jaki to kolor?

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

nori pisze:Bonus: jaki to kolor?
Nie chce mi się szukać, ale to "mydlane" złoto chyba.

Tak patrzę na ten pojazd i idealnie by tu pasowały stare czerwone resory jakie się kiedyś w zestawach Town trafiały, trochę kusi kupić i przerobić :D
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Fajna recenzja i całkiem przyjemny zestaw.
Mi ten nowy pająk (choć może to jednak mrówka) bardzo się podoba. Kilka nowych elementów, nowe kolory w starych (kratkowana szyba 47758), ciekawy tors... nie jest źle.

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Silverbrick »

Nie wiem czy wniosłem coś istotnego, ale mam nadzieję, że recenzja mi się udała. Po prostu, będzie to spojrzenie na zestaw z innej strony + bonusowe informacje. Mam nadzieję, że jeśli nie pomoże, to chociaż nie zaszkodzi. :)

Obrazek
Liczba części: 53
Numer: 60156
Tytuł : Jungle Buggy
Rok premiery: 2017
Figurki: Podróżnik
Seria: City
Podseria: Jungle
Licencjonowany: Nie
Cena: £4.99 / $6.99 / 5.99€ / 19.99zł
Lego.pl
Brickset
Bricklink (jeszcze nie ma spisu części)
Allegro
Ciekawe elementy:
Tan Plate, Modified 1 x 2 with 3 Teeth (Claws)
Bright Light Orange Roof Tile 4X4 W. Angl./Lat. (występuje tylko w tym zestawie!) (link do Brickset, bo na Bricklink nie ma...)
Bright Light Orange Plate, W/ Bow 2X2X2/3, No. 18 (jak wyżej)
Minifig, Weapon Machete
Trans-Dark Blue Rock 1 x 1 Jewel 24 Facet
Tan late, Round 1 x 1 Straight Side

Nie zbieram City… Nie dlatego, że mnie odstrasza (jak Friends) czy jest dla mnie po prostu nudna (jak Technic, bez obrazy dla miłośników…) tylko po prostu… nie jestem fanem tej serii. Uważam, że zrealizowana została dobrze, lubię momentami przeglądać katalog i patrzeć jak się rozwinęła, ale to po prostu nie moja bajka.

Na przestrzeni ostatnich lat, City mocno ewoluuje - aby nie skończyć tak jak Pirates, musi wnosić świeżość. TLG kombinuje z coraz to nowymi konwencjami i pomysłami, a wychodzi mu to dobrze. W przypadku podwodnej podserii, miałem nawet chęć połakomić się na 60090, gdyż lubię klimaty podwodne, ale jakoś ostatecznie nie wyszło… Dopiero podseria, znana jako Jungle, sprawiła, że wreszcie, od czasów sprzed Dark Age, położyłem moje, brudne łapska, na citowym zestawie. :)

Obrazek

Głównym modelem zestawu, jest buggy do poruszania się w trudnych warunkach. Jak zwykle, dostajemy, prawdziwe, gumowe opony, dzięki którym jeździ się przyjemnie.

Obrazek

Obrazek

Na samym przodzie, widnieje logo naszych poszukiwaczy, które to nie jest naklejką, lecz pełnoprawnym nadrukiem!

Obrazek

Do pojazdu, dołączona jest lornetka jako akcesorium, a sam model posiada bardzo ładną kolorystykę Bright Light Orange.

Obrazek

Mogłoby się wydawać, że to cacko nie ma wad... bo tak jest. Konstrukcja jest dopracowana – nie ma tutaj efektu „dziurawości”, a minifig, wsadzony do pojazdu, tylko wzmacnia efekt.

Obrazek

Drugim modelem jest mała świątynia, pachnąca klimatem przygodowym niczym w Adventurers, lub Indiana Jones (nie wymieniłem Pharaon Quest, gdyż skupia się ona tylko na motywie egipskim).

Obrazek

Dopracowana – w sumie mało można tu było popsuć. Skarbem, którego szuka podróżnik, jest ciemnoniebieski kryształ. Gdy byłem mały, uważałem takie kryształy, za jedne z najcenniejszych elementów i do dziś został mi ten nawyk - przecież te świecidełka są bardzo atrakcyjnymi częściami.

Obrazek

Aby nie było za łatwo, minifig musi przeprawić się przez wielki, ruchomy liść...

Obrazek

Świątynia przypomina mi konstrukcje Kultystów z podserii Ninjago, znanej jako Turniej Żywiołów. Wpadłem więc na pomysł, aby połączyć ją z mini konstrukcją, pochodzącą z zestawu 70747 (recenzja Noriego).

Obrazek

Jedynym, regularnym minifigiem, zestawu jest podróżnik, ale wykonanie wynagradza ilość. Torsik jest wprost przepiękny, a takiej ilości detali, nie powstydziłby się nawet minifig licencjonowany.

Obrazek

Obrazek


Do tego mamy czapkę oraz (co najważniejsze) nową broń, niczym z Krakowa – maczetę!

Obrazek

Co jest jednak główną zaletą zestawu? Co mnie tutaj najbardziej kusi?

Pająk!

Obrazek

City: Jungle zaskoczyło nas dużą ilością zwierzyńca, w tym odnowioną wersją, powszechnego pajęczaka. Przy pierwszych zdjęciach serii, były spekulacje czy to pająk, czy mrówka, ale ilość odnóży mówi sama za siebie.

Obrazek

Czy nowy pająk, wybije starego? Nie jestem pewien, możliwe, że zostawią starego jako „pospolitego pająka”, a ten stanie się „pająkiem egzotycznym”.

Obrazek

Aha! Zapomniałbym! W instrukcji można znaleźć kod, który pozwoli wam odblokować zawartość zestawu, w grze Lego Worlds! Jak w Dimensions, tylko taniej, bo przeniesienie odbywa się taką samą metodą, jak w Minifigures Online.

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ City w klimacie Adventures
+ Przepiękny minifig
+ Maczeta
+ Buggy jest przyzwoity
+ Nowy pająk!!
+ Cena!
+ Można przenieść do Lego Worlds

Minusy
Brak

Jeśli spodobała wam się seria, możecie śledzić jej grupę na LegoLife. ;)
Ostatnio zmieniony 2017-06-27, 11:22 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Silverbrick pisze: jest jeep do poruszania się w trudnych warunkach.
Tyś Jeepa widział...
Silverbrick pisze:Flame Yellowish Orange
Po Bricklinkowemu to jest Bright Light Orange.
Silverbrick pisze: a minifig, wsadzony do pojazdu, tylko wzmacnia efekt.
Skutecznie wypełnia otwór (czyli zwymiarowaną dziurę :D ) o rozmiarach 2x2 studa?

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Silverbrick »

M_longer pisze:Skutecznie wypełnia otwór (czyli zwymiarowaną dziurę :D ) o rozmiarach 2x2 studa?
Tak jak w większości Legowych pojazdów.
Ostatnio zmieniony 2017-06-26, 14:00 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Silverbrick pisze:Nie wiem czy wniosłem coś istotnego...
Jak dla mnie ta recenzja nie wniosła nic oprócz błędów. Dlatego prosiłem Cię, żebyś nie brał się za recenzje zestawów, które były już sensownie opisane. A opisy Noriego zawsze są sensowne, ciekawe i kompleksowe. :)
Silverbrick pisze:Do tego mamy czapką a ala Sherlok Holmes
Trzymajcie mnie bo nie zdzierżę!
Sherlock była kobietą? To Ala? ;)
Ta czapka nie ma nic wspólnego z Sherlokiem.

Ciekawe elementy linkuj JAK WSZYSCY do Bricklinka bo potem powstaje śmietnik.

Masz dzień na poprawki lub KOSZ.
Ostatnio zmieniony 2017-06-26, 15:23 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#8 Post autor: Biedrus »

Silverbrick pisze:Nie wiem czy wniosłem coś istotnego, ale mam nadzieję, że recenzja mi się udała.
Wniosłeś trochu zamieszania i chaosu. Jak już musisz pisać, to recenzuj zestawy nieopisane na naszym forum.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#9 Post autor: bart_ilo »

Silverbrick weź do siebie uwagi kolegów.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#10 Post autor: Stelario »

Nori nie wspomniał o kodzie promocyjnym na okładce instrukcji.
Chłopak miesiąc kieszonkowe zbierał, 4 gazetek nie kupił i go nori uprzedził, a wy się czepiacie.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: SERVATOR »

Widzę, że coś tam poprawiłeś ale nadal są takie okazy:
Silverbrick pisze:Rok Wydania: 2008
Rok premiery: 20017
I zmień tego jeepa na buggy skoro tak nazywa się zestaw.
Ostatnio zmieniony 2017-06-27, 10:56 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#12 Post autor: bart_ilo »

SERVATOR pisze:I zmień tego jeepa na buggy skoro tak nazywa się zestaw.
Ale to jest nowa wersja jeepa a LEGO się nie zna na motoryzacji :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

bart_ilo pisze:a LEGO się nie zna na motoryzacji :)
Nawet rury wydechowej nie ma :(

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#14 Post autor: gmkkk »

Bo to jest pojazd ekologiczny napędzany MOCą a nie jakiś śmierdzący kopcący ropniak...

ODPOWIEDZ