7042 Dune Patrol

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

7042 Dune Patrol

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
7042 Dune Patrol
Seria: World city
Rok premiery: 2004
Liczba klocków: 31
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: bricklink ~10 PLN bez kosztów wysyłki

Opakowanie i instrukcja
Opakowania oryginalnego nie posiadam, opis na podstawie zdjęcia z wyszukiwarki.
Na frontowej ściance znajduje się obrazek identyczny jak na pierwszej stronie instrukcji i przedstawia on opisywany zestaw jadący po plaży na tle miasta. Instrukcja to dwustronnie zadrukowana kartka o wymiarach 20,7 x 29,6 cm, która w 11 ruchach prowadzi nas przez budowę. Patrząc jednak na gęstość zadruku, można spokojnie zmniejszyć rozmiar o 30%. Ponadto pokazano dokładanie 1-2 klocków, co niepotrzebnie zwiększa ilość kroków.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek


Klocki
Według brickseta jest ich 31. Unikalnym elementem jest:
Obrazek Black Slope, Curved 2 x 2 Lip, No Studs with Coast Guard Logo on Yellow Background Pattern, występuje tylko w tym secie
Obrazek Orange Minifig, Footgear Flippers, 2 on Sprue, w pomarańczowym kolorze pojawia się w 7 setach, ciekawostką jest fakt wykorzystania w 10193 płetwy jako stóp kaczki (chyba to jest kaczka)

Minifigi
W zestawie znajduje się 1 minifig. Pan ratownik ma uwielbianą przeze mnie czarną szybkę w kasku. Za dzieciaka z pomocą markera przerabiałam szybki trans blue na black ;)
Ratownik w tej konfiguracji występuje tylko w tym secie. O ile buźka jest całkiem popularna, w latach 2003-2013 pojawiła się w 69 setach, o tyle tost jest unikalny i występuje tylko w tym zestawie. A szkoda bo jest wyjątkowo urokliwy, chociaż zadrukowano go jednostronnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model główny
Quad, jak to guad, buduje się go bardzo szybko. Podobają mi się ruchome światła, ale te z tyłu chyba powinny być niebieskie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Jestem absolutnie zachwycona figurką ratownika! W tym secie to auto stanowi dodatek do figurki. Wyposażenie minifiga w sprzęt do nurkowania podwyższa bawialność. A samo autko... po iluś tam quadach, które widziałam/budowałam/wymyślałam ciężko się zachwycać tego typu pojazdem.

Za
  • czarna szybka!
  • wyposażenie minifiga


Przeciw
  • brak

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Jest tylko jeden prawdziwy quad ratowniczy i jest to 6518 :D

Obrazek

Co tylko pokazuje regres w wyglądzie modeli z okresu, gdy LEGO wygrzebywało się z dołka.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#3 Post autor: Innos »

M_longer pisze: Co tylko pokazuje regres w wyglądzie modeli z okresu, gdy LEGO wygrzebywało się z dołka.
Bez przesady, akurat w tym przypadku to jest podmienione parę elementów i kolory, ale co do koncepcji autka są z grubsza takie same - jednakowo umiarkowanie ekscytujące.
Ale widzę, że ostatnio na LUGPolu coraz więcej osób doszukuje się kryzysu w każdym zestawie LEGO jak ksiądz Natanek diabła w techno, ciuchach moro i kolorowym lakierze do paznokci. :D
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Innos pisze: ale co do koncepcji autka są z grubsza takie same - jednakowo umiarkowanie ekscytujące.
Tak. Ale 6518 jest niższy, przez co wydaje się też szerszy. Nie wiem jak Ci to opisać, ale bardziej mi przypomina quada niż 7042.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

Nikt nie powiedział, że Dune Patrol ma mieć kłada. Jakaś forma łazika i tyle. Zresztą te specjalistyczne quady mają różne proporcje. Ja uwielbiam zestawy z pierwszej połowy lat 90, ale w tym przypadku nie ma regresu. Ba! Nowszy zestaw ma pełne wyposażenie nurka i tylne światła, więc na plus. Oba nie mają rury wydechowej, oba nie mają ruchomego zawieszenia (a do starszego pasowałoby jak ulał!).

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

M_longer pisze:6518 jest niższy, przez co wydaje się też szerszy.
Łapię o co Ci chodzi. Niemniej wnioskowanie z różnicy wysokości mniej więcej o grubość płytki że jeden zestaw jest spoko a drugi to objaw regresu to zdecydowania przesada. :) Jak już, to czepiałbym się braku klimatu w zestawach wczesnych lat 2000, pamiętam, że kiedy kupowałem czasem młodszemu bratu jakiś zestaw choćby z tejże serii World City to właśnie uderzało mnie, że te zestawy są inne w odbiorze - sposób prezentacji, grafiki, natomiast w budowie nie były aż tak bardzo inne, chociaż doszło dużo "zaokrąglonych" elementów, tak jak w w przypadku recenzowanego autka ten curved slope z nadrukiem, czy nawet nadkola, tak inne od tych "oldschoolowych" z 6518.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ